Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   97 / 196
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Úgy gondoltam hogy a kimenetnek nem a pozitív ágát kötöm a koppanásgátlóra hanem testet.
Így elvileg amíg el van engedve a relé rá van kapcsolva a 10ohm-ra.
Vagy máshogy javasolt?
Egyébként ma elkészült a táp be is kötöttem és elő jöttek azok a rejtett mélyek. Igaz hogy csak egy pár sima asztali hangsugárzó van most rákötve 13cm-es mélyközéppel de sokat javult a hangzás szóval kevés volt neki a táp.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Ha a testet kapcsolod, valóban jó
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Rendben köszönöm szépen, holnap neki is állok aztán remélem már a dobozolás jön.
Köszi a rengeteg segítséget.
(#) Lacko12 válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az előző hozzászólásban lévő koppanásgátlót.
És az a tapasztalat vele hogy igaz hogy ellenálláson keresztül és kisebb hangerőn de ugyanúgy koppan mivel a testet kapcsolgattam.
Esetleg elhagyható a két 10ohm-os ellenállás?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ezek szerint nem volt hiábavaló az aggodalmam. Kösd be az eredeti javaslatom szerint.
A test kapcsolásával is működnie kéne. Abban akkor tudnék segíteni, ha megadnád mely relé érintkezőkre kötötted az erősítő illetve a hangszóró-testet, valamint azt, hogy mi záródik a relé behúzott és elengedett állapotában.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szia!
Az előző hozzászólásomnál linkelt hozzászólásnál megtalálod a .lay fájlt ami alapján eltudom magyarázni.
Szóval ahova az van írva hogy be oda csatlakozik a végfok panel és a középső érintkező ahova az van írva hogy ki az megy a hangsugárzóhoz.
Eredetileg úgy gondoltad igaz hogy ne a bd681-ről kapjon tested a két 10 ohm-os ellenállás hanem a végfokról? Esetleg vihetem a tápegységről is?
(#) lacika5555 hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
Tiszteletem!

Szeretnék építeni egy zárlati védelmet az erősítőmhöz ha véletlenül össze érne a (+) és a (-) ne szálljon el az egész!
Ha valakinek lenne egy működőkepés kapcsolás nagyon megköszönném!

Üdv Laci
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ebből még mindig nem tudom mely érintkezőket köti össze a relé a két állapotában.
Korábban úgy értettem: a testet kezeli a relé és nem a kimenetet.
Lerajzolom valamilyen egyszerű formában a két megoldási lehetőséget, hogy kedvedre választhass
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Tényleg bocsi azt kifelejtettem.
Szóval elengedett állapotban a 2-es és a 3-as láb és a 7-es és a 7-es láb van összezárva. ami a kapcsolásban azt jelenti hogy a 3 érintkező közül a bal szélsők és a két középső van összezárva mindkét oldalon.
Szóval a 10R és a kimenetek amik mennek a hangsugárzóra vannak összezárva elengedett relénél.
És amikor meghúz a relé akkor pedig a középső érintkezők és a jobb oldali érintkezők vannak összezárva.
Azaz a rajzon a kimenet és a bemenet.
Ha megtennél ennyit azt nagyon megköszönném.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Megrajzoltam, a lay-ra át tudod ültetni?

Kopp.GIF
    
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Az A verziót csináltam valahogy így gondoltad?

kop.lay
    
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Újra felteszem a rajzot, megkülönböztetve a hangszóró két lábát. Ebből láthatod az ellenállás nem jó helyre csatlakozik. Nem lehet az ellenállás mindkét vége érintkező lábon, ez szúrt szemet a múltkor is, csak nem vezettem végig a problémát.

Kopp.GIF
    
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Szóval így gondoltad akkor? az ellenállás külön kap testet és vihetem a táptól is igaz?
Mert akkor összekötném a két csatlakozót a panelen és a táptól kapna tested a két ellenállás.

kop.jav..lay
    
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ne kösd össze az ellenállásokat! Itt írom, hogy külön hozz nekik testet.
Ha csak az egyik tápból hoznád a testet, akkor a másik kicsatoló a jel GND vezetékén keresztül töltődne bekapcsoláskor.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Igen valóban leírtad, elnézést a figyelmetlenségért.
Szóval akkor most a végfok kimenetének a pozitív ágát kapcsolgatom, és az ellenállásokra pedig a végfokok külön tápjának testpontját kötöm így mivel elengedett állapotban érintkezik a kettő töltődik a kicsatoló kondi.
Ezek szerint akkor a javított rajz is jó igaz?
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Jó lesz a terv. Örülök, hogy átlátod a működését. A testet a hangszóró csatlakozótól is hozhatod, úgy talán rendezettebb lesz a kábelezés.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Rendben köszi szépen a szájbarágós és türelmes segítséget, ez is segített abban hogy megértettem.
Holnap elkészítem a tesztpéldányt ha teszi a dolgát megcsinálom véglegesre.
Lényegében az építkezés teljes szakaszában, az elejétől segédkezel nagyon hálás vagyok a rengeteg segítségért!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 8, 2013 / 1
 
Öröm olyan fórumtársnak segíteni akiben van ambíció és nem egy kipróbált vasalható NYÁK-tervet kér "de izibe"
(#) danodano hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy VF3-hoz szeretnék védelmet készíteni. Ez a kapcsolás szimpatikus nekem. A kérdésem az lenne, hogy +/- 16V-ról használható-e egy 12V-os relével?
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia! Kis módosítással alkalmazhatod. Meg kell oldani, hogy a T1-nek legyen annyi bázisárama, hogy kollektorát a 12V-os relé áramával terhelve teljesen ki tudjon nyitni. A LED előtéteket is módosítani célszerű a kívánt fényerő elérése érdekében.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A bázisáram növeléséhez elég, ha az ellenállások értékét csökkentem?
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Igen, a mértékét majd a gyakorlat megmutatja attól függően mekkora a relé tekercsellenállása és mekkorát erősít T1.
(#) danodano válasza reloop hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Rendben. Köszönöm szépen! Ha elkészül, akkor lehet hogy kérdezek majd még.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Szép estét! István itt próbáljak meg Caston féle védelmet és koppanásgátlót keresni? Na elkezdek olvasni. 99 oldal.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) Koncsar hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Sziasztok Kedves Fórumozók! Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy valaki nem építette még meg a Castone erősítőkben lévő hangfalvédelmet. Szükségem lene egy kivitelezési tervre. Lay.- re. Előre is köszönöm.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Újra Sziasztok, szép napot Mindenkinek. Szóval olyasmi rajzot és .lay-t is keresek ami hasonlít a Castone-ban lévővel, sőt azon a panelen még a toroid lágyindítója is rajta van szerintem, nem biztos. Ha kiszedem a castone erősítőmből ezt a panelt és szép, jó képeket teszek róla fel elölről hátulról, akkor valaki nem tudja hozzá .lay ban megcsinálni, megtervezni ezt a kapcsolást? Nagyon örülnék neki. Persze nem egyszerű munka. Köszönöm előre is. Üdv: K.Gy
(#) lóri válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Szia!
Rakjál fel képeket. Én Protel-ben rajzolok, de hátha valaki megcsinálja Sprint-ben.
(#) Koncsar válasza lóri hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Szia Lóri! Elöszőr beépített állapotában csinálok valami közeli képeket, és ha utána is azt mondod, hogy érdemes megrajzolni mert jó lehet, akkor ki veszem és közeli jó minőségű felvételt csinálok róla.
(#) lóri válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Jó, majd megnézem, de most megyek dolgozni.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Amennyire hozzáfértem, így sikerült. Hi
Következő: »»   97 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem