Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   996 / 1679
(#) Attila86 válasza mhatalyak hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Igen én is erre gondoltam először, de sajnos nem fér el alatta mert nincs annyi hely a konnektor hátulján, másrészt oldalról nehéz csavarozni a konnektort. Előtte műszerek vannak/lesznek, úgyhogy úgysem látszik.

Engem inkább az zavar hogy ez:
Bővebben: Link
Nem fér rá az ajtóra belülről, csak ha kb 5cm-rel nagyobb hely lenne a két pánt közt. Lehet vágatok két új ajtót...
Ráadásul még nem biztos de szerintem nem tudnék mindkét ajtóra tenni egyet-egyet mert akkor nem tudnám bezárni az ajtókat. Max csak az egyik ajtóra tehetek. Mondjuk amúgy is piszkosul drága ahhoz hogy kettőt vegyek. Főleg hogy ilyenjeim már vannak otthon:
Bővebben: KÉP
(#) mhatalyak válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Pedig klasszul nézne ki az ajtóra szerelve! Drukkolok, hátha sikerül valahogy megoldani!
(#) enree válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Rá tudod tenni, csak lelóg róla és azt az ajtót kell először becsukni, mikor zárod. Bár, ott a zár is, fene tudja...
De én hiányolok róla valamit, ami beépített és van benne PIC az olyan Attilás lenne!
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Csak arra vigyázz, ha eldöntöd szállítás közben kicsit a ládát, nehogy az összes kis fiók kicsússzon, és minden alkatrész a szekrény belsejében legyen
(#) Proci_85 hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Sziasztok

Karácsonyra készítettem el ezt a kis hangulatvilágítást. 4.5m vízálló LED szalag lett felhasználva.
2A-es DC-DC konverterrel bármilyen fényerőre leszabályozhatom az egyébként ~1.5A-t fogyasztó LED szalagot.
A lépcsőfordulónál egy PIR mozgásérzékelő van, mozgásra felkapcsol és egy meghatározott ideig még világít mozgás után (555 timer IC).
Egy mikrokapcsolóval fix-re is lehet kapcsolni, ha nagy a jövés-menés. Ünnepek alatt általában fixen volt hagyva.

Egyébként éjszakai irányfénynek lett építve, mert nem akarjuk felkapcsolni a nagy villanyt. Így szépen végigvilágítja a lépcsőfokokat, ha este letotyogunk

A képek teljes sötétségben készültek.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) DenaturáltSas hozzászólása Feb 3, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Ez egy Marshall JCM800-as erősítő előfoka. Még egykét átkötés, egy ellenállás, fűtés és anódfesz, a potik hiányoznak és kész is. A két lyukból egy-egy elkó fog kukucskálni. Bocsi a képek minőségéért, csak telefon állt most rendelkezésemre.
Az emeletes ellenállás az eladó színtévesztése miatt van. (33k helyett kaptam 110R-t...)
(#) szamóca válasza Proci_85 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Jól mutat!
(#) vicsys hozzászólása Feb 3, 2013 / 1
 
Nem annyira elektronika, de van benne az is. Mechanikai szárnypróbálgatás pákával, forrasztó ceruzával, steampunk stílusban. Egy 16GB-os mini pendrive csusszan bele.
(#) erdgab válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Stílus ide vagy oda,nekem nagyon tetszik!
A múltkor mondtam,hogy látom a következő munkádat,nos,íme.
(#) sanykaraj válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Ez élkepesztően király. Az biztos hogy nagyon vagány.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Tanár úr, maga után bizta pisilnek a lányok!
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Még, hogy pisilnek...! Állva pisilnek!
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Mikor nagy viháncolás volt a nagy szünetben a suli udvaron a lányok között, egyik kollégád tette fel a kérdést miszerint, " Mi van kislányom! Csíp a pisi?"
(#) vicsys válasza sanykaraj hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Ez csupán a méret szemléltetése végett... Ja, és stílusosan jelentkezik be...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Látom, nagyon elkaptad a stílust, vagy inkább ő téged? Valahogy az az érzésem, nem ez az utolsó steampunk stílusban épült kütyü ami kikerül majd a kezeid közül. Nagyon klassz, szépen alakul, hogy érzed, mennyire nehéz, esetleg problémás a stílus követése? Esetleg vannak "kötelező" irányok, vagy teljesen freehand a dolog, tehát lehet szárnyalni a stílusjegyeken belül?
(#) sanykaraj válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Így még inkább még lenne egy olyan kérdésem, hogy ez egy óra volt előtte, vagy úgy egyedileg rendelt alkatrészek? De nagyon jó.Utána nézek hogyan is kell ilyet csinálni.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Jól látod, bizony nekem nagyon tettszik! A megérzésed is jó, mert tényleg nem az utolsó. Párhuzamosan készül a már bemutatott 1 digites nixie órám házikója is, csak időm nem nagyon van. Kötöttségek nincsenek. Persze itt is evidencia a régiség, a réz/ bronz és hogy illeszkedjen a kialakult gőzgép stílusba.
(#) vicsys válasza sanykaraj hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Régi órákat használtam fel. A tokot én forrasztgattam rézlemezből. Az akasztója egy vekker felhúzója. A kulcs tibeti ezüst fityegő, átalakítva.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Free gear sample...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Pazarul fest! Nagyon várom a végeredményt. Én meghinteném vékony rézcsövekkel, nyomáscsövet szimbolizálva.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Amit a képeken látsz, még csak terv és próbálgatás, hogy hogyan nézne ki jól. Persze lesz még rajta jó pár apró részlet...
(#) Mybuster válasza Proci_85 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nagyon ötletes. Ez az igazán "hasznos" elektronika.
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Nejem mondja itt mellettem : " Nekem is kell olyan Apaaaaaaaa!

Gratulálok nagyon eredeti !
(#) MrBrown hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Sziasztok,
még nem akartam felrakni hiszen nincs befejezve, de vicsys stempunk pendrive-ja felbátorított...
Szóval...
a múltkori börzén vettem 800 ft-ért egy 10V AC-ről üzemelő műanyag fogaskerék rendszerű elektromotoros órát.
Valami japán csodából lett kitermelve. Az elve nem a megszokott hengrekre festett számjegy alapú, hanem áltatam még sosem látott hétszegmenses-re gyönyörű tipográfiával kimaszkolt előlap mögött kriksz-kraksz mintázatú hengerek adják ki a számjegyeket. 10 perces léptékben ébresztés is beállítható rajta ami egy 1 áramkörös mikrokapcsoló bekapcsolásával valósul meg. Ezt kihasználva megterveztem hozzá egy félvezető mentes monostabil multivivibrátort ahol a egy feltöltött elkó állítja be a behúzás idejét ami egy elektromágnesen keresztül a háttérben lévő 1954-es kalapácsos rendszerű mechanikus órát hoz működésbe. Elveimet feladva egy pici toroidra tekertem utp kábelből 10,5V-ot ami az egészet működteti...
üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Na legalább nem unatkozol mint én , az alkotás örömére gratula !
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Á köszönöm. Amúgy a két órás teszt alapján meglepően pontos a szerkezet és mint utólag rájöttem egy kis karocskával (aminek először nem tudtam mi a jelentősége) elég tág határok között finomítható is! A mechanikus órát működésbe hozó elektromágneses mechanizmust még ki kell találnom, valami tengelyen átvetett cérnára kötött az eredeti relé részét képező lágyvasra gondoltam első körben.
A 4700mikroF "időzítő" elkót 2200mikroF-ra kell cserélnem mert most indokolatlanul sokáig (2-3 másodperc) tartja behúzva az elektromágnest. Maga a monostabil rész természetesen úgy van kitalálva (kirelézve ) hogy a kikapcsolt-készenléti időben feltölti az időzítő elkó-t. Az időzítőre azért volt szükség, mert az óra mikrokapcsolója kereken 2 órán keresztül van bekapcsolt állapotban a mechanikus ébresztő rész aktiváló karját viszont felrántás után vissza kell ejteni, hogy elkezdődjön a dallam folyamat.
Eredetileg a mechanikus kalapácsos-ébresztő részt a Z568M nixie órával akartam kombinálni, de később rájöttem hogy nem akarok ébresztős nixie-t...
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Nem tudod véletlenül mi a neve annak a kijelzőnek? Ez még komplikáltabb 7 blocks clock
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Közben megtaláltam... Sankyo Digi Glo
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2013
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Viktor, ez igen szép lett! Ha nem is a biztosítékot de a gőzcsapot leveri! (jó értelemben)
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Nahát ez tényleg olyan...
Pontosabban az enyémnek tetszetősebb a motor-része és hogy narancs-fekete a kijelző, az övében viszonz fém a fogaskerék.
Illetve ha jól látom az övé battery operated szemben az én 10V AC betápjával.
Valószínűleg az ébresztő rész ugyan az.
A ki-be húzgálós DIY kijelző szép de nem gyári )), ja és nem az enyém
Következő: »»   996 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem