Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   15 / 83
(#) san398 válasza KoLa hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem tudom mi a különbség az Atmega168 és 328-ra készült program között de miért nem a direkt 328-hoz készültet égeted be?! Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) eyess válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 11, 2013 1 /
 
Az Atmega 168 as fuse bit beállításai . FF DF 62
A linken lévő kapcsolási rajzon az új verziójú Tranzisztor teszter látható .Ami már tud induktivitást , és kapacitás esr mérést is.
Ezen utóbbi két dolog miatt az atmega 168 as tól felfelé lévő ic ket kell alkalmazni .

1.PNG
    
(#) denon888 válasza eyess hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem tudom honnan vetted ezt a beállítást. Lehet hogy működik evvel is, de szerintem ezt kell beállítani:
lfuse:0xf7 hfuse:0xdc efuse:0xf9
Vagy
lfuse:0xff hfuse:0xdc efuse:0xf9
Egyébként ezeket a beállításokat tartamazza a Makefile is.
Persze ha külső kvarcot használsz.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) denon888 válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
A ponyprogot nem javaslom ha még nem ismered. Tud meglepetést okozni. Javaslom az AVR Studio-t. De ez csak az én véleményem.
(#) eyess válasza denon888 hozzászólására (») Feb 11, 2013 1 /
 
Van fuse kalkulátor Bővebben: Link.
(#) denon888 válasza eyess hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ez igaz. De most nem értem hogy jön ez ide.
Bővebben: Link Ez angol.
(#) eyess válasza denon888 hozzászólására (») Feb 11, 2013 1 /
 
Kérdezték megmutattam , de amit linkeltél is jó. Apropó úgy tudom te megépítetted ezt az új verziójú tesztert , vagy tévedek? Ha igen , akkor mi igaz abból , hogy már tud a szerkezet 50 v ig mérni , illetve z dióda vizsgálatot is megjelenítve az adott z dióda feszültségét .Nos ??
(#) denon888 válasza eyess hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ok. Tud mérni. Pár hozzászólással fentébb van egy rajz linkelve. Az a kiegészítés. 2 ellenállás meg egy kondi, meg persze a hozzá való firmware. A zéner dióda vizsgálatot nem próbáltam,de a feszültséget elég korrektül méri.
(#) pipi válasza eyess hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Hali!
50V méréshez a pc3-ra menő ellenállás osztót meg kell épiteni (pár üzivel feljebb láthatod), és kell még egy "nagyfesz generátort" is épiteni a zéner megtáplálásához. az orosz oldalon láttam, bár én valami chipcad-es MPxxx IC-re gondoltam barkácsolni.
A power gomb nyomásáig a pc3-on érkező feszt jelzi ki.
Asszem az orosz oldalon volt eagle-val készült sch/brd, én abból gyártattam nyákot, de a fesz osztó és zéner mérő nincs rajta. Melléklek képet, én itt tartok, még valami nyáklapot faragok hozzá, melléklek egy jópofát amit láttam
(#) pluto válasza eyess hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Ugyan most látom, hogy pipi megelőzött, de ha már itt vagyok ...
Idézet:
„Amennyiben a soros szöveg megjelenítésre nincs szükség, úgy az ATmega PIN PC3 külső feszültség mérésére használható. Egy 10:1-s feszültségosztóval 50V-ig mérhetünk és felhasználhatjuk Zener feszültség mérésére. Egy áramkorláttal ellátott max. 50V-s táp kapcsolható 0V-s jellel az ATmega PIN PD7-el, például Zener-diódákat mérni. A képen egy ötlet a megvalósításra. Az alkatrész vizsgáló addig mutatja a külső feszültség értékét, amíg nyomva tartjuk a gombot.”

Egyébként kínai fórumozók ötlete volt eredetileg a külső feszmérés. Amiért azonnal egy meglehetős polémia alakult ki a fórumon, hogy mi a fityfenének ez a marhaság. A Zener méréssel aztán sikerült értelmet adni a dolognak. Itt van még egy a szerző által közzétett kép egy 27V-s Zener-el.
(#) mefi01 hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok, meg szeretném építeni ezt a jóféle kis alkatrész tesztert.
Átolvastam az egész topikot, de rengeteg kacsolást, nyákrajzot, avr programot csatoltatok így nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb.

Nem kell bele feszültségmérő!
AVR -hez a tudásom majdnem egyenlő a 0-val )

Linkelnétek nekem 1 rendesen működő kapcsolási rajzot és 1 hozzá tartozó nyákrajzot?
Illetve melyik AVR-t válasszam amelyik kapható a hestorenál?

Programozónak ezt gondoltam:
http://electronics-diy.com/avr_programmer.php

A programozáshoz még egyáltalán nem értek..
Fel tudom úgy tölteni rá a programot, hogy elkészítem a tesztert és a programozót utána ráforrasztom a megfelelő lábakra?

Illetve a program nyelve lehet angol is, magyar is. A lényeg a pontosság lenne.
Köszi előre is minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
(#) pipi válasza mefi01 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Hali!
én ezt építettem meg, itt van eagle fájl: Bővebben: Link
rajz egyezik a pár sorral feljebb 1387957 hozzászólással.
Ha kell tudok nyákot is adni pár hozzászólással feljebb van fotó
ezekkel a soros portos égetőkkel mindig baj volt...
inkább párhuzamos portost keress stk200 "kompatibilist", pár ellenállás (vagy még az is elspórolható), avrdude progi ill AVR Burn-O-Mat progi kezeli.
Ha Kispest útba esik ingyen besütöm neked.
(#) BlackForce válasza pipi hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Üdv!
Sajnos de nem tudom miért nem sikerül megnyitnom Eagleban a Component-Tester_V_5_2_3.zip fájlt.
PDF-be megtaláltam (remélem ugyanazt),de estleg feltudná valaki tenni mőködő formában (Eagleben).Nekem most az Eagle 5.7 pro verzió fut.Semmi gondom nem volt eddig vele.
(#) BlackForce válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Keresgélés közben itt találtam még egy változatot (igaz kicsit régebbi de) komplett szőrödtül-bőröstül.
Akit érdekel,megnézi:
Bővebben: Link
(#) pipi válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
A zip fájl sérült? Próbáld újra letölteni, elsőre nekem sem volt jó. Esetleg magánba írj és elküldöm 1Mbyte. De én másik fájlt linkeltem: Comptester-10.3-SMD.7z
Ha jól emlékszem min. eagle 6-os verzió kell a megnyitáshoz, mert új xml formátumban van
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) KoLa válasza san398 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia!
Amint írtam a "gyári hex" működik.
Azért vannak az opciók a makefile -ben, hogy tudjunk választani.
Ezért, a választási lehetőség miatt fordítom magamnak.
Senki nem fordítja magának a hexet?
A fejlesztői oldalról letöltött és AVRStudióba bevitt projecttel nem tudtam működő hex -et fordítani.

Denon888 segített. A makefile -ben a sleep -t letiltva működő hexet eredményezett.

Kérdés. még továbbra sem tudom, hogy egy üres bemenetet vagy rövidzárat kb. hány secundum alatt mér meg Nektek?
(#) szines válasza KoLa hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
5-8másodperc nálam.
Az üres bemenet a több valamivel.
(#) BlackForce hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Hát lassan kezdek kiábrándulni ebből az AVR-ből.Megépitettem a soros portos programátort innen:
http://electronics-diy.com/avr_programmer.php
Feltettem a ponyprogot,pl a read program flash-nál device missing or unknow device 24-es hibát ad,de máshol is.Nem látná az ic-t?A com port testet megcsinálja,és kiirja hogy a beállitott port test ok.Kimértem,a 7es és 8as lábak között megvan az 5V,a reset lábon is üresjáratban ott a majdnem 5v.
Próbálkoztam az AVR8_Burn-O-Mat_2_1_2,ami nem lássa a soros portot.
Feltettem az AVR Studiót (ami egy nagy terjedelmű akármi),de nem azoknak való,akik analfabéták az Atmegokhoz(na meg keveset tudnap a programirás terén).
Jelenleg egy Atmeg168-ast szeretnék csupán felprogramozni és nem többet.(későőb majd épitek egy komolyabb AVR programátort azzal a 74hc244 icével),de most csak olyan helyen találtam,ahonnan mást nem tudok rendelni(ami nekem kellene),és drágább lenne 8-szor a postaköltség,mint maga az IC.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) dB_Thunder válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
AVR-t a világ legegyszerűbb dolga programozni ! Párhuzamos porti a legegyszerűbb (4 darab ellenállat). De ha nincs párhuzamos port a gépen...
1. Ponyproghoz miért nem az saját programozóját használod? Az talán menni fog.
2. Adtál az AVR-nek 5 voltos tápfeszt??

A hex feltöltése mellet a fuse biteket is be kell írni ! Ezt Ponyval nem egyszerű, felhasználóbarátabb a Studio.
(#) Pety_ válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Ha nem akarsz rendelní miért nem építed meg nélküle ezt ?
(#) BlackForce válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Lehet hogy a legegyszerűbb az avr-t programozni,de valahogy nekem nem úgy tűnik.
Van PicKit2 klónom,meg Willemem,és azokkal gond nélkül programozom,ki-be olvasom a hexeket,és még nem volt velük gondom,de ez valahogy nem akaródzik.
Igen mint ahogy az előző hozzászólásomban irtam is,megvan az 5v táp a 7-8 lábak között,az 1-es lábon a reset kapcsol,és a mosi-miso lábakon is van változás amikor megpróbálok olvastatni a ponyproggal.
Van több gépem is(régebbi kiadások),igy mindegyiken van lpt port is.Keresek ilyen csatlakozót és a soros port helyett muszáj lesz megépitenem az lpt portosat.Holnap megpróbálom ezt amit Pety linkelt,és majd jelentkezem.
Üdv mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) Pety_ válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nálam ezzel az égetővel egy P3-as gépen fut ez a program : avr-ispv5.6.0
(#) morgo válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia! Nézd meg ezt: http://atnel.pl/mkavrcalculator.html
Sajnos ez csak demó, (csak kevés AVR-t hajlandó kezelni) de ha tetszik, priviben megbeszélhetjük a részleteket.
(#) Delvideki hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépitettem ATm8asom van Pony hoz kérem a fuse beállitást...

Köszönöm
(#) eyess válasza Delvideki hozzászólására (») Feb 15, 2013 1 /
 
lfuse = 0xc1
hfuse = 0xd9
(#) Delvideki válasza eyess hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
eyess!

Ez nekem nem sokat segit.A Pony programba mi marad üresen hova kell a pipa. Én egy bites felhsználo a 71 évemmel csak akarom nem jelenti azt,hogy tudom is.....

Üdv.
(#) eyess válasza Delvideki hozzászólására (») Feb 15, 2013 1 /
 
Akkor elnézést a hexadecimális megjelenítésért .A képem értelem szerűen, ami be van pipálva , és a Pony ban szerepel , azt ott is be kell pipálni , és mehet a programozás .Remélem ez már így jó lesz igaz ?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013

fusebit.PNG
    
(#) BlackForce válasza eyess hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Odáig eljutottam,hogy megépitettem a Pety által ajánlott lpt portos avr isp programmert,a ponyproggal kommunikál is,de nem találom hoigy hol kell beállitani a fusebiteket.
Na mondok sebaj,leszedtem a netről a szintén Pety által ajánlott avr-ispv5.6.0 progit,feltelepitettem,de ismét baj van a fuses & lock bits oldalt nem tudom beállitani.
És akkor még aszt mondják,hogy az avr-t a leg egyszerűbb programozni.A PIC csippet már megettem volna reggelire(ezt már mérgemben mondom,de talán ezzel nem vagyok egyedül).
Nem kivánok e kijelentésemmel senkit sem bántani,meg sértegetni,de már kezdek ideges lenni.
Segitséééég!!!
(#) eyess válasza BlackForce hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nyugi menni fog , miért nem tudod beállítani a fusebiteket? Az imént tettem fel , de nézd csak .Pony ban PL ezeket kell alkalmazni.
A pony ban a menüben a setup ban van az interface setup ott kell beállítani a portot , és a programozó típusát .Az alatta lévő Calibration ra kattintva pedig a programozót teszteli , ha minden ok , akkor, azt fogja ki írni , hogy calibration ok .Ekkor már mennie kellene.Ha nem ezt írja ki , akkor a programozó mondjuk eszköz nem jó, tehát valami nem jól van elkészítve .
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Delvideki válasza eyess hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Köszönöm igy már más...
Következő: »»   15 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem