Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1008 / 1679
(#) agressiv hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Most készült el a PT2258-as digitális hangerőszabályzó design nyákmegoldással.

fullnyák.jpg
    
(#) agressiv válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 / 1
 
És élesztve, bedobozolva.
(#) Mybuster válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Gratulálok! Nagyon szép a doboz,király. A nyák az gondolom festett...
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
(#) agressiv válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Igen festve lett. A relék is szürkék lettek volna, de a fehérből pont volt 3db. Erősen gondolkodom, hogy a másik 2 dobozt is megtartom, egyre jobban tetszik.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
(#) dudassandor1 válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Ez nagyon tetszik nekem! Szép panel így feketén, rendezetten.
(#) Mybuster válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Á jó az így fehéren Csak máskor ügyelj arra hogy ne legyenek " részegek" azok a kondik!
(#) agressiv válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Már kijózanodtak , beépítéskor picit küzdeni kellett a kábeltömeggel. Amúgy jóval zajtalanabb, mint a korábbi verzió, nagyon boldog lennék mára, de beforrasztás közben lekapcsolt a páka és úgy is maradt...

Volna még egy másik verzió is, de ez a gomb már túl nagy.

biggomb.jpg
    
(#) Mybuster válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
cseréld le amúgy jó lesz az...
(#) _vl_ válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Nem a gomb nagy, a doboz kicsi hozzá
(#) agressiv válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Marad rajta nagyon kellemes így tekergetni, csak az a baj, hogy az encoder picit teszkós és lötyög a tengelye.
(#) interferi válasza agressiv hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
A gomb átméröje jó csak kicsit magas .
(#) agressiv válasza interferi hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Nem olyan magas, az optikai csalódás a gép miatt és már nagyon megszoktam, így tetszik.
(#) eyess válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Szép lett .A technikán esetleg még úgy tudsz javítani , hogy enyhe sósav+víz oldattal letudod szépen szedni az igen sűrű vonalak közti papír maradványokat , de nem szabad fogkefével dörzsölgetni .Egy pici vattára teszel ebből a sósavas oldatból , és nem dörzsölve , csak úgymond itatás szerűen a felületre vinni, közbe közbe vízzel is lemosni .Amikor már sehol nem látsz maradványokat lemosni rendesen vízzel, hagyni megszáradni , utána , ha van lamináló ez legyen előmelegítve átengedni ala natur a nyákot.Ha nincs lamináló akkor egy felfordított meleg vasaló talpára tenni , és áthengerelni egy gumi hengerrel.Ezzel azt lehet elérni , hogy szinte lerobbantani nem lehet a rajzolatot a nyákról , és sokkal jobban ellenáll a további munkálatoknak.Tényleg szép lett egyébként.-
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza agressiv hozzászólására (») Márc 5, 2013 / 1
 
Szép ez így is, csak felmerül a kérdés, hogy a gombot kell tekerni, vagy a dobozt?
(#) cmdnetwizard hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Tulajdonképpen nem építésnek számít, de megjavítottam az erősítőmet (Pioneer /ami Videoton/ e7386-osomat), legalább is remélem, hogy most már fog szólni...
Készítettem egy képet róla, a képen látható a beforrasztott 5W-os ellenállás, rajta pedig a régi, picit elszenesedett őse...

További szép napot!!!

P1060729.JPG
    
(#) beton cipő válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Nagyon szép lett a panel, grat Miben tervezted illetve a kvarc körül miért hagytál egy kis teliföldet? Csak úgy vagy számolgattál is valamit?
(#) _vl_ válasza beton cipő hozzászólására (») Márc 6, 2013 /
 
Köszi, vele készült. A kis teliföld kísérletezés céljából került oda sacc/kb. alapon (meg az ellentétes oldalra szintén), mert eddig sosem foglalkoztam a zavarok kiszűrésével, és úgy gondoltam, itt az alkalom, és ezen majd jól megnézem szkóppal, hogy milyen eredményt ad.
(#) Flatlander válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Szerintem ugyan az a panel dolgozik benne ami a 6383ban is,oda elég egyébként egy 3W-os is már az is bírja,én a söntök helyett raktam be 5W-osakat bár végülis jó így is csak az jobban elfér
(#) bbatka válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Ez igen, profitól profi munka. Hogy csinálod hogy nem sorjásak a furatok?
(#) _vl_ válasza bbatka hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Volfrám-karbid fúróhegy, magas fordulatszámon.
Mondjuk ezeken a képeken pont nem látszik az eredmény, mert a maratás-ónozás utáni, ill. a beforrasztott állapot van csak, de tényleg nincs sorja.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2013
(#) bbatka válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Most látom. Tényleg nincs is kifúrva. Az otthoni gépen szinte teljesen levettem a fényerőt a monitorról. Azon kifúrtnak tűnt.
(#) Medve hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Üdv: készült egy tranzisztorellnőrző a RT86/6-os számában közöltek szerint. A kvarc frekvenciáján rezgeti be a MOSFET-et, j-FET-et, vagy a bipoláris tranzisztort. A berezgés létét a műszer jelzi.
(#) Vales válasza Medve hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Jó Munka, Gratulálok!
(#) vicsys hozzászólása Márc 8, 2013 /
 
Na, már megint mi készül...? (Igaz még csak teszt)
Bővebben: Link
(Nagy köszönet SzPistinek a segítségért!)
(#) erdgab válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Dögöljek meg. Harangjáték egy ............... na mihez is? hát az egyik órához.
Jól gondolom?
(#) Mengyán válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Nyugtass meg, hogy ez egy órában lesz!
(#) vicsys válasza Mengyán hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Persze, hogy órában. Mit vártok egy akut hourofiliában szenvedőtől...?
(#) Mengyán válasza vicsys hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Féltem tőle, nehogy kapucsengő legyen.
(#) Szpisti válasza Mengyán hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Kapucsengő?
Az egyik kollegám nemrég egy galambturbékolást vett fel az ablakuk alatt, és az a kapucsengője
Mondanom sem kell hogy ifjú házas
(#) vicsys válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Tényleg! Megvalósíthatnám ezzel egy régi álmom... A kapucsengő kopogtatást játszana le, a kopogtató pedig egy kis rejtett mikrokapcsolóval meg csengetne.
Következő: »»   1008 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem