Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alaplap kérdések
Lapozás: OK   10 / 18
(#) pauer1998 válasza mizsei.robi hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Nem, sehogy.
(#) pauer1998 válasza Stranger hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia! Ez a trükk a régi gépen àltalàban bevàlt de ezen nem. Volt szervızben is ott mindent kicsereltek újra de nem ment. A màski helyen meg déli hibàt mondtak.
(#) pauer1998 hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Ha esetleg segítene akkor van a biosban egy bios flasher az làtja a vinyot sőt az összes rajta lévő fàjlt.
(#) pauer1998 hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Na valaki????? Fontos lenne!!!
Köszönöm előre is!
(#) tom75 válasza pauer1998 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
hozd be a szervizbe és megcsináljuk
(#) pauer1998 hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Vácnál messzebb nem mehetek, és nem nagyon akarok 5000 forintnál többet rákölteni. Ha lehet alkatrészt vennék hozzá amit itthon kicserélek de budapestre nem mehetek el mert messze lakok.
Nincs nagyon arra időm, hogy szervÍzbe rohangáljak vele, és még azzal is számolnom kell hogy maga a gép kb 6kg-ot nyom. Készíthek róla fotót, méregethetek benne csak egyenlőre nem tudom hogy hol kezdjem, mit nézzek meg rajta.
Előre is köszönöm.
(#) proba válasza pauer1998 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
A neki álltam kitakarítani mit takar ? Ha szét is szedted akkor valamire nem figyeltél.Szedd szét újra és nézd át részletesen.
(#) tom75 válasza pauer1998 hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Így meg nem lesz megjavítva a géped. Mert így senki nem fogja neked megmondani, mert nem lehet tudni, hogy mit kéne cserélned.
Vegyél másik gépet....
(#) laacika hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Sziasztok.
Valaki javitott már alaplapot,nyáksérülés után?Egy kb 2 cm es sérülés van a PCI foglalatoknál de a másik oldalon,nagyon vékonyak az áramkörök,nem tudom lehet e forrasztással javitani.Köszönöm válaszaitokat.
(#) tom75 válasza laacika hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Természetesen igen.
Attól függ mi van a közelében milyen sűrű a vonal vezetés stb..
(#) laacika válasza tom75 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Az a baj nekem nem igazán vannak hozzá dolgaim,(nagyon vékony cin,állitható forrasztó),ezért is nem mertem belekezdeni!Meg kellene mérnem hogy pl:milyen szélességben hány szál megy?Akkor gondolom pontosabb választ tudnál adni.
(#) tom75 válasza laacika hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Akkor szerintem ne is próbálkozz vele, vegyél másikat.
(#) Lacivagyok hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Sziasztok..Érdeklődnék.Kaptam egy alaplapot,ami azt csinálja hogy,amikor rá dugom a táp dugókat,maga,magától el indul a proci ventillátor és se kép se hang..Ha valaki tudna segíteni meg köszönném..
(#) pauer1998 válasza Lacivagyok hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Táp dugóknál mit értesz? Az alaplapi táp csatlakozót vagy a tápon a 220v csatlakozót?
Nézd meg az összes kondenzátort nem e púpos vagy nem e folyt ki. Esetleg mérj a tápnál az alaplapi csatlakozónál illetve mérd meg a cpu 12v os áramforrását is. (4 pin) csatlakozó. Nézd át a biztosÍtékokat illetve azt hogy jól raktad e össze.
(#) micsinai hozzászólása Márc 19, 2013 /
 
Adott egy Asus xxx valamilyen 775-ös lap. Belerakom a Diagnosztikai kártyámat, amit cirka 3$-ért vettem ebay-en. proci, ram.. minden *. Power on..
Kijön a bios post kép, proci, ram.. elkezdené keresni az ide eszközöket. és újraindul.
déli híd? többféle proci, többféle ram. többféle táp. mindel ugyan az a hiba. van, amivel lassabban indul be.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) Lacivagyok válasza pauer1998 hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Az alaplapra amit rá kell csatlakoztatni a 20 eres dugo +4(pin)-re értettem..A táp egészséges,az alaplappal lehet valami sztem..ahogy le írtam még hozzá kell tennem,hogy ha rá dugom a lapra a dugókat.és be kapcsolom a tápot.egyből el kezd pörögni ugye a Cpu venti..Na deviszont meg is áll 6,7 másodperc után,és amikor le áll akkor a sztem valamilyen jelet vissza küld a tápnak mert egy furcsa hangot ad ki a táp.mintha egy madár csiripelne 1 csirippel küldök pár képet a kondikról,de egyet észre vettem hogy mintha púpos lenne a teteje..Köszi az eddigi,és az ez utáni segítséget..ÜDv: Laci
(#) Lacivagyok válasza Lacivagyok hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Áhh inkább hagyjuk az egészet..Az északi hid annyira fel melegszik 15 másodperc alatt hogy tojást lehetne rajta sütni ..Kuka..Azért köszi
(#) mizsei.robi válasza Lacivagyok hozzászólására (») Márc 20, 2013 / 1
 
Ha jól látom, akkor ez egy asrock K8upgrade-NF3. Asrock alaplapok táp rákötésekor el szoktak indulni, majd pár másodperccel később leállni. Ha a déli híd nagyon melegszik, akkor az tipushibás Nforce lesz. Ha készenléti állapotban is melegszik a déli híd, akkor kuka az alaplap.
(#) Lacivagyok válasza mizsei.robi hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Látom nagyon vágod a témát..Így van pontosan ez a típusú alaplap..Az az igazság hogy be indítani sem lehet az után amikor le áll :/
(#) mizsei.robi válasza Lacivagyok hozzászólására (») Márc 20, 2013 / 1
 
Amikor elindul a pwrbtn lábat zárd rövidre, hogy leálljon, azután meg bírod nézni, hogy melegszik-e. Ha nem sikerülne leállítani, akkor vedd le a bordát a déli hídról, és ha már 2-3 másodperc alatt annyira felmelegszik, hogy ne tudd megfogni, akkor az halott. Nforce-oknál esélyes lehet még a CR2032 elem lemerülése is.
(#) Lacivagyok válasza mizsei.robi hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Ok..meg próbálom..Az elem az tuti le merült,rá mértem műszerrel,de csak nagy nullákat jelez vissza..Amúgy az elem miatt is lehet az hogy nem tudom,be kapcsolni?Köszi..
(#) mizsei.robi válasza Lacivagyok hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Nforce-okat érzékenyen szokták érinteni az elem-lemerülések, bár mondjuk, ha a táp is cicereg, akkor más hiba is lehet.
(#) Lacivagyok válasza mizsei.robi hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
nem jó sehogy mind1 azért köszi a segítséget..jön a következő nem sokára..addig ne menj messzire Sziasztok
(#) pauer1998 válasza mizsei.robi hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Szia! ha van hőlégfúvód óvatosan megpróbálhatod átmelegíteni kb 180 fokra utána hagyd lehűlni. De a legegyszerűbb ha berakod a sütőbe, 10 perc 200 fokra úgy hogy a tálcát kibéleled alufóliával és úgy berakod a csupasz lapot. Igaz azóta már elromlott, de nekem akkoriban laptop vga nál bevált.
(#) tibold87 hozzászólása Ápr 6, 2013 /
 
Sziasztok olvastam itt nálatok rola de ugyan ilyen problémát nem találtam.
Van ez az alaplap (Intel D865) van benne egy 2.8Gh es 800Fsb proci két 512 kingston ram és egy ati radeon 9600 os videokárya
A problémám a következő ha hagyom álni egy pár orát akkor egy 2 percre bekapcsol eljut a biosig utána csak pörög.Kicserélem a procit egy kisebre akkor elindul, visza rakom az enyémet megint megy egy darabig és megál.Olvasgatam és tudom lehet táp hiba de a tápott nem tudom kicserélni senki nincs nagyobja.(Az enyém Gembird 350W os).Ha a lapal lehet gond akkor miért indul el egy darabig?Vagy tényleg táp hiba lehet?Szerivizbe nem akarom vinni mert jelenleg nincs rá keretem a kisebb procit meg visza kelett adjam.
Ha valakinek van valami jó ötlete azt megköszöném.
(#) rockersrac hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tudna valaki segíteni abban, hogy: közelmúltban vettem 5000ft-ért egy asus p5ld2se alaplapot, amit az eladó JÓNAK hirdetett! Volt hozzá proci is, hozzá való hűtő, meg egy 2gb-s ddr2 memória. Bajom a következő: ha a power gombot rövidre zárom, akkor annyit csinál csak, hogy pörög a procinak a hűtőventillátora, és se kép, se semmi más reakció. Bios elemet jónak mértem, videokártyát beledugva NEM ad képet egyáltalán, ha a megfelelő kimenetre pc speakert teszek, akkor valami hangjelet kellene hallanom, de nem hallok semmit. A táp amivel próbáltuk JÓ, minőségi tápegység, és alig van egy éves, nincs agyon használva, és műszeresen(digimultival, és direkt erre való pc táp teszterrel is) ki lett mérve a táp, szóval biztos nem az. A videokártya szintén jó. A memóriát nem tudtam letesztelni, mert ami itthon van gép egyik sem ddr2 memóriás. Valakinek valami ötlete van esetleg, hogy mi lehet a baj, és hogy lehet javítani? Jövőhét péntek estig vagyok vele hajlandó foglalkozni, ha nem sikerül az alaplapot ,,életre kelteni", akkor visszaviszem az eladónak.
(#) laszlokunstar válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ha jónak adta el, és mindent tőle vettél oldja meg ő, legyen neki a gondja. Ha meg kicsit is nyűgös a dolog állj el az üzlettől!
(#) laszlokunstar válasza tibold87 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Először is az adott bios verzió támogatja-e a processzorodat? Intel D865 GBF CPU support
A 350W-os tápnak vígan vinnie kell, persze, ha jó a táp.
Korábban működött-e ezzel a processzorral, ha igen, azóta mi történt?
Alaplapi elem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) Saggitarius válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
2 kerdes:
1., mikent volt csomagolva a szallitas idejere
2., elvileg milyen procival vetted? (egyaltalan tamogatott tipus van-e benne)
Ha az elso kerdesre az a valasz, hogy megfelelo (antisztatikus tasakba) volt a csomagolas es a kicsomagolas utani kezeles, akkor igazat adok laszlokunstar-nak, es vidd vissza az eladohoz, mutassa meg mukodes kozben.
(#) Saggitarius válasza laszlokunstar hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Esetleg a memoria nem PC3200 (DDR400), hanem kisebb pl csak 2700-as?
Következő: »»   10 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem