Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED mátrixos kijelző
Lapozás: OK   16 / 28
(#) vidra8 válasza gabilow hozzászólására (») Okt 10, 2012 / 1
 
Üdv.

Megépítettem gabilow által közzétett led matrixos kijelzőt, ami elég szépen működik. A kérdésem az, hogy esetleg valaki tudná módosítani a programot, hogy a hozzá mellékelt hőmérő szenzor is működjön?
(#) marthfew hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Sziasztok lenne egy Sigma AS 227es fényujság. Olyan kérdésem lenne hogy mivel 5V 3A 15W kell neki meg lehetne-e hajtani pc tápról? És ha igen valami külön alkatrész kell-e még hozzá?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2012
(#) Mybuster hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Üdv nektek!

Olvasgattam a topicot..én is szeretnék egy ledes mátrixot 5x8 as mátrixra gondoltam MSP430 uC használva.Mivel még kezdőnek érzem magam mennyire nehéz elsajátítani ezt a projektet? Konkrétan elmondaná nekem valaki hogy maga a program min alapul,mert a működéssel tisztába vagyok multiplexelés stb. de hogy maga a szöveg kiírás hogy zajlik.Volt nekem vagyis csináltam anno egy propeller ledes kijelzőt annak a programjába úgy van hogy minden betü szám bájtonként kódolva van és a 8biten az uC kiemenetén ábárzolom,kiírom ha jól értelmezem itt is ez a lényeg. Vagy javítsatok ki. Kiírási sebességet be kéne lőni az oszlopvez.-vel (4017).

Válaszokat előre köszi!
Tamás
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) röntgen válasza marthfew hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia,
Szerintem mehet simán PC tápról, plusz dolog nem kell hozzá. Sok PC táp csak akkor indul be stabilan, ha van elegendő terhelés a +5V ágon. Itt úgy látom nincs ezzel gond, de sötét kijelzésnél nagyon lecsökkenhet esetleg.....
(#) proba válasza Mybuster hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ha propeller órát megértetted ,szerintem ez egyszerűbb.Persze az oszlop vezérlővel szinkronizálni kell,hiszen úgy működik ,hogy kijelölsz egy oszlopot ,ezután a sorokra kiküldöd az aktuális oszlophoz tartozó karakterkép darabot,vársz egy kicsit,megszünteted a sor vezérlést,léptetsz egyet az oszlopon,jöhet az újabb sorinformáció....
(#) Tatar81 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Az internet tágas világában már látható RGB LED mátrix.
Viszont kis hazánkban eddig csak max 2 színű led mátrixot találtam.
Amennyiben tudjátok ilyen hol kapható, kérlek osszátok meg velem.
(Budapesti átvétel lenne a tökéletes)
(#) marthfew válasza Tatar81 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
(#) Tatar81 válasza marthfew hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Tökéletes!!!
Köszönöm a segítséget!
(#) gabilow válasza Tatar81 hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
(#) Tatar81 válasza gabilow hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Ez már több mint tökéletes!
(#) mihist4 hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy 64x16-os pontmátrixos piros LED táblám.
Eleinte működött a gyárilag a memóriájába betáplált szöveggel.
A hozzáadott CD-n nem volt semmi driver, illetve programozó program sem, így egy másik programmal próbáltam szöveget belevinni az agyába.
Most nem tudom, hogy ezért-e, de a kijelző rasztárhibás lett (1. és 2. kép), az egyik felét lehet programozni, de a másikat nem.
Szerintetek egy reset megoldás lehet, vagy valami hardveres baja lehet?
Resetelni sem tudom, hogy kell.
A jó programmal sem tudom alaphelyzetbe állítani a táblát.

A hátulját leszedtem (3. és 4. kép)

Kösz
(#) Einstein válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Helló!
Resetelni egyszerűen lehet, a kis 3v-os aksit kihúzod, majd pár másodperc után visszarakod, és akkor elfelejt mindent. A kondi elég fura, mintha púpos lenne, illetve a forrasztás is furcsa, de lehet h azért mert azoknak a lábaknak nincs funkciójuk. Ezek csak tippek, nem vagyok szakértő a témában, de én ezekkel próbálkoznák, illetve kellene rajta lenni valamilyen számnak, google és hátha úgy kidob valami hasznosat!
(#) Skip hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék PIC uController segítségével egy LED-mátrix kijelzőt vezérelni. Olvasgattam vissza itt a topicban, de túl sok féle infó volt és szeretném a fejembe helyre tenni a dolgokat.

Szóval adott számomra egy 18F4550-es PIC és a közeljövőben smd ledekből összeépített mátrix(egyszínű led jelen állás szerint).
Léteznek ezekhez valami meghajtó IC-k? vagy még mindig csak a jó öreg LATCH-es oszlop sor kiválasztós multiplexelt megoldások a menők?
Ha valaki tudna infóval szolgálni azt megköszönnöm
(#) erdoszoli válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia!

A kérdés először nekem az lenne hogy mit és hogyan írtál át, ami után nem jól működik?
(#) erdoszoli válasza Skip hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia!

Legutóbb egy kézilabda BL meccsen használt reklámtábla egy mátrix panelje akadt a kezembe, amin még mindig a jó öreg Latch-elős megoldás élt, persze 4szeresen a 2RGB miatt.Igaz kis fejlődés látszott rajta , mert 16bites Latch volt Előnye volt még hogy 1 db külső ellenállással lehetett az összes lábán korlátozni az áramot. Alkatrész spórolás szempontjából mindenképp pozitívan hat.

Z.
(#) Csongi_ hozzászólása Márc 18, 2013 /
 
Sziasztok!! Megepitettem ezt a matrixot de valamiert nem ugy mukodik ahogy kellene. Itt van rola egy video is a mukodeserol. Az elso 2 resz kulon, a masobik 2 resze kulon, es a harmadik 2 resze is kulon mukodik.
Mi lehet a hiba forrasa?? Mielott valaki azt mondana hogy roszul kotottem a kabeleket, ellenorizve volt sokszor es jol van.

Mas szoveget probaltam rakuldeni soros porton keresztul, de az a resze sem mukodik.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2013
(#) mihist4 válasza erdoszoli hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Szia!
Gyárilag ez volt beleírva: WELCOME
Utána egy másik programmal írtam bele, és ekkor romlott el, de már erre sem emlékszem pontosan, azaz nem biztos, hogy ekkor romlott el. Lehet, hogy valaki leejtette a környezetemben amikor nem láttam. Külsérelmi nyomott nem látok rajta.
Közben meglett a rendes programja is, de azzal is már csak a megmaradt részt tudom programozni.
Kivettem már belőle az elemet, majd visszatettem, de nem állt vissza a kijelző.
Szerintem hardveres gondja lehet, de pl. hogy megnézzem a panel másik oldalát ahhoz ki kellene forrasztanom a LED kijelzőket.
Szerinted?
(#) Skip válasza erdoszoli hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Köszi. akkor rápörgünk erre a verzióra
(#) proba válasza Csongi_ hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Érzésem szerint fel van cserélve a dupla karakterek sorrendje.Első az utolsó kettő második a középső kettő harmadik az első kettő.Ez akár programhiba is lehet ,de el is huzalozhattad.
Az első két és utolsó két ic bemenetét nem cserélted el? A kapcsolási rajzon elég furcsán van számozva.
(#) proba válasza mihist4 hozzászólására (») Márc 19, 2013 /
 
Ha megérted hogyan működik,lehet egyszerűen kimérhető lenne hátulról.Ahogy elnézem több egyforma modulból áll.Ezeknek gyorsan tisztázni lehetne a be/ki menetét.Ettől kezdve már látszódna esetleg a hiba helye.
(#) Mybuster hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
Üdv. sziasztok!

Valaki elmondaná nekem hogy matrixoknál nagyrészt és más dolgoknál a shift regiszter vezérléséhez mért kell 3 láb? Olvasgatom az adatlapját érteni értem ugye van a SHCP az a clk input s van a DS az pedig az adat de van egy harmadik amit nem értek ez pedig a STCP /storage register clock input/ ez pontosan mit jelent és mit csinál? Mert a másik kettőt értem egy CLK kell és egy adat láb. Kérem valaki magyarázza már el nekem, bocs hogy ide írtam... juteszembe láttam olyan megoldást hogy ezt a két CLk.t összekötik egy órajelként megy és csak két láb kell hozzá. De ha én nem úgy használom akkor mi célt szolgál?

Üdv mybuster
(#) proba válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Adat bemenő adat
clk órajel ,ezzel lépteted be az adatokat
str Átírja a beléptetett adatokat a kimenetre.
Azért kell mert minden sorra/oszlopra (ízlés szerint ) más kép kerül ,amíg a tárak frissítése zajlik ,nem célszerű hogy a ki8jelzőn bármi is vibráljon ,illetve az ott lévő tartalom ha lehet fix maradjon.
(#) Mybuster válasza proba hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Hm értelek és akkor nem célszerű egy CLK.n vezérelni a kettőt?
(#) lalca válasza Skip hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Üdv. Én ezzel szórakoztam Ebay .
(#) proba válasza Mybuster hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Nem tudom mire gondolsz,Mondjuk ha van egy 16 széles és 8 magas mátrixod,akkor célszerűen az oszlopokat (16) kötöd a shift regiszterek kimenetére.A sorokat meg címzed direkt tranzisztorokon keresztül.
Ekkor a kiírás a következő módon történik:
1 a shift regiszterbe belépteted a legfelső sor "képét" (clk ,data)
2 átírás A regiszterek kimenetén megjelenik az első sor képe (kijelző sötét)
3 kijelölöd az első sor tranzisztorát (megjelenik az első sor tartalma)
4 belépteted a shift regiszterekbe a második sor tartalmát (nem történik változás a kijelzőn)
5 vársz egy kicsit (kijelzőn az első sor)
6 letiltod az első sor tranzisztorát (kijelző sötét)
7 átírod a shift regiszterek tartalmát a kimenetre (kijelző még mindig sötét
8 kijelölöd a 2.sor tranzisztorát ( a kijelzőn megjelenik a második sor képe)
Ezt folytatod értelem szerűen amíg az összes sor sorra nem került.Jöhet a következő kép,ami akár az előző is lehet ,de annak az elcsúsztatott változata ,vagy egy teljesen más kép is.
Bármennyire is egyszerűnek gondolod a kép léptetését nem a shift regiszterek "csinálják" ,hanem az MCU készíti el új képként az eltolt képet.
(#) Mybuster válasza proba hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Értelek..bocs most ahogy leírtad értem! Köszönöm hosszú válaszod!

Üdv. Mybuster
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
(#) lustee hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Vásároltam egy LED mátrixos kijelzőt, a hozzá tartozó elektronikával, amit USB-n csatlakoztatok a gépre. "Játéknak" vettem, nem voltak vele komolyabb terveim, de bosszant, hogy még csak működésre sem tudom bírni. Sure Electronics termékek mind, a kjielző, amiből kettő van: http://www.sureelectronics.net/goods.php?id=1095
és a hozzá tartozó Driver Board:
http://www.sureelectronics.net/goods.php?id=1285

A board elvileg 8 panelt is képes elkezelni, de nekem mégsem működik Úgy kötöttem be, hogy az egyik kimenetre kötöttem egymás után a kettőt, így egy 64x16-os kijelzőként akartam használni. Az első panelt sikerül demo üzemmódba hozni, és kiírja a demo üzenetet, meg végigjátsza a színeket, de a második panel már ezt sem. A hozzáadott szoftverrel egyáltalán nem kommunikál, igazából azt sem tudom hogy board-panel kompatibilitási probléma van-e, vagy a PC nem kommunikál az eszközzel. Semmilyen visszajelzés nincs

Support van a cuccokhoz, de kérdésekre valahogy nem válaszolnak, illetve elküldik ugyanazt a programot, ami már amúgy is megvan...
Board support: http://www.sure-electronics.net/download/index.php?name=DE-DD210&type=0
Panel support: http://www.sure-electronics.net/download/index.php?name=DE-DP14112&...type=0

Az elképzelés az volt amikor megjött, hogy csinálok belőle mondjuk egy órát, aztán ha van egyéb ötlet, akkor azt. Azóta már milliónyi ötletem van, és jó lenne működésre bírni. Nekem a legjobb lenne ha pont szinten tudnám szoftverből írni rá az adatokat, de már annak is örülnék ha látnám hogy ki lehet rá írni valamit

Kérlek Benneteket hozzáértőket, hogy akinek van egy kis ideje és kedve segítsen nekem, meghálálom! Előre is nagyon köszönöm!
(#) Saggitarius válasza lustee hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Megeshet en is fogok rendelni egy keszletet, olcso es lehet vele tanulni.

LEhet, hulye kerdes, de a tapot is atkototted a masodik panelra nem csak a adatkabelt?

Ha megnezed a honlapjukat, ott irjak egy kerdezonek, hogy ok CSAK arusitanak, support nincs!
(#) Saggitarius válasza lustee hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
A vezerlopanel kozepen a kimeno tapfeszultseget mire allitottad? 5V-ra? (3-as, 4-es ON kell legyen).

Valamint ha a vezerlo paneltrol szeded a tapot, akkor szinte csak demo modhoz elegendo 1 kijelzo esetere, mivel a vezerlo max 600mA-t tud szolgaltatni. A kijelzo atlagfogyasztasa 500mA, DE a max, amikor mindket szin vilagit teljes fennyel, akkor 1.37A/board. Vagyis neked kell egy kulso 5V-os tapegyseg a 12V-os melle.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2013
(#) lustee hozzászólása Ápr 13, 2013 /
 
Szia!

Igen, tápok végig vannak kötve, és az egész működtetéséről egy 12V max 2A-es táp gondoskodik, elvileg ezzel nem lehet baj. A vezérlőpanelen nincs semmilyen kapcsoló, sőt ami a leírásokban látszik egyes led panelek hátulján, na itt a panel hátulján sincs semmilyen kapcsoló.

Felraktam pár fotót, elég * minőségűek, telefonnal készültek rossz fény mellett

Az 5v-os táp dolog elgondolkodtató, este kipróbálom hogy mi van ha nem a paneltől kapják a tápot hanem külső 5v-ról...

köszi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
Következő: »»   16 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem