Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   106 / 136
(#) kaqkk válasza every hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Ez a "leggazdaságosabb" megoldás

előtét.jpg
    
(#) lucky válasza every hozzászólására (») Márc 16, 2013 /
 
A ledeket úgy rakd be, hogy a megvilágított terület egyenletesen lila/kék legyen.
120 fokos lednél kb 8cm távolságnál ez 4,5-5*4,5-5 cm-es mátrix.
Ha a ledjeid 20 fokosak akkor a mátrix akár 2*2 cm-es is lehet vagy még kisebb.
(#) nyakas00 válasza lucky hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Nekem így van elhelyezve. Tegnap lett kész, tesztelve még nem volt.
A felső sor azért más mert a kedves kis kínaiak 100 led helyett 92-t küldtek így másikra cseréltem azt a sort

uv.JPG
    
(#) kaqkk válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 17, 2013 /
 
Jól néz ki ! Majd kérünk képet az első nyákról is amit vele világítottál le .
(#) Kovidivi válasza every hozzászólására (») Márc 18, 2013 /
 
Nincs a ledekkel gond! Csak megfelelõen ki kell õket újra osztani! Én 2db Led-del világítok, és nincs vele gondom. 15percig tart ugyan, de ráérek. A 10x16cm-es nyák még megy, de annak több idõt adok. az ennél kisebbeknek a 15perc bõven elég.
(#) lucky válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Igen ilyesmire gondoltam.
(#) every válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
És szerinted, hogy kellene újra akkor kiosztani a 6db led-et. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2013
(#) nyakas00 válasza every hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Értelemszerűen, egyenletesen szétosztva ahogy nálam is volt.
Ha pl egy A4-es lap méretét nézzük akkor szélességében 21cm/3, hosszban 29,5cm/3
Így lesz egyenletes az elosztásod, de ha nem fedi le így a levilágítandó felületet akkor csökkenteni kell a méretet és így sűrűbben rakni a ledeket
(#) BarnaPili válasza every hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Ahogy én csinálnám: Fogni egy LED-et,beüzemelni.Fölé tartani egy papírlapot,vagy matt üveget.Így meg tudod határozni,hogy mekkora LED-üveg távolsághoz mekkora besugárzott felület tartozik.Én,mikor az enyémet csináltam,megbíztam az adatlapban...
Még a négyjegyű függvénytáblát is előkotortam.Természetesen nem lett egyenletes a megvilágítás.
István
(#) nyakas00 válasza nyakas00 hozzászólására (») Márc 22, 2013 /
 
Pontositok, hossz/4
(#) Mdavid hozzászólása Márc 23, 2013 /
 
Én 200 UV LED-ből szeretnék készíteni egy levilágítót, mert nagyon olcsón hozzájutottam. Az lenne a kérdésem, hogy milyen tápegységet használjak ehhez? Vagy valami más megoldás van erre? Mondjuk áramgenerátorral?
(#) Frankye válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 24, 2013 / 1
 
Mindenképpen áramgenerátoros táplálás szükséges a LED-ek táplálásához. A számolásban segítenek a segédprogramok. Néhány hozzászólást visszaolvasva kapsz a többi, felmerülő kérdéseidre is választ.
(#) Mdavid válasza Frankye hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Köszönöm. Az lenne még a kérdésem, hogy a Skori honlapján talált áramgenerátor kondenzátorainak értékét változtassam meg, vagy építsem meg kétszer a 100-100 LED-nek?
(#) Frankye válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ha mindenképpen ezt a kapcsolást akarod használni, akkor inkább két példányban építsd meg. De előtte azért nézd meg, hogy kell-e mind a 200 UV LED a levilágítódhoz!
(#) Mdavid válasza Frankye hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Nem ragaszkodom hozzá, csak egyelőre nem találtam jobbat :/
(#) Frankye válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Nemrég a kollégák leírták, hogyan lehet meghatározni, hogy mekkora felületet sugároz be egy LED. Szerintem előbb csinálj egy ilyen próbát, és ha ez megvan, utána számold ki, mennyi LED is kell a projektedhez. Felesleges LED-eket ne építs be, inkább add el őket.
(#) Mdavid válasza Frankye hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Igen, kicsit jobban átgondolva rájöttem, hogy 30-40 db megmarad
(#) Frankye válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Én többre saccoltam látatlanban a visszamaradó mennyiséget, de persze nem ismerem a sugárzási szöget és a bevilágítandó területet.
(#) Mdavid hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Ha írásvetítő fóliát használok a levilágításhoz, akkor mindegy, hogy tükrözve nyomtatom? Véleményem szerint igen, mert a világításnál lényeg a helyes nézet. Jól gondolom?
(#) lucky válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Amennyire én tudom a maszk vastagsága az alámarásnál fog jelentkezni. Minél kisebb a vastagság annál kisebb mértékű az alámaródás.Szóval lehet, jobban jössz ki ha tükrözve nyomtatod .
De nálamnál nagyobb tudorok úgyis meg fogják cáfoni ha nem így van.
(#) Mdavid válasza lucky hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Frankye válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 28, 2013 / 1
 
Lucky fórumtárs jól mondja. A fólia vastagsága miatt alávilágítás alakulhat ki, elmosódott/szellemképes lehet a rajzolat. Nagyobb vonalvastagság esetén nem annyira zavaró, de vékony vezetősávoknál már komoly gondot okozhat, szélsőséges esetben akár le is oldódhat a vezetősáv. Mindenképpen ajánlott a tükrözve nyomtatás.
(Egy apró trükk: Helyezz feliratot a fóliára, akár olyan részre is, amely nem kerül a panelre, ezzel könnyen beazonosíthatóvá válik, melyik oldala melyik.)
(#) Mdavid válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Köszönöm, ez egy hasznos tipp, mindenképp megcsinálom! Van értelme több réteget egymás fölé helyezni fóliából? Arra gondoltam, hogy mondjuk 2-3 réteget egymás fölé helyezek, nehogy a festéken átvilágítsanak a LED-ek. Vagy ez teljesen értelmetlen?
(#) tiggersoft válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Igen, van értelme. Én alapból 2db-ot nyomtatok és így teszem a lévilágítóba.
(#) Mdavid válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Köszi!
(#) Frankye válasza Mdavid hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Természetesen, bár először érdemes megnézni, mennyire fed a nyomtató. Általában - ahogy tiggersoft is írta - kettő elég szokott lenni, de ha nem, akár hármat is egymásra tehetsz. Ha profi megoldást szeretnél, akkor pedig nyomdával kell elkészíttetni, az egy rétegben is tökéletesen fed.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Miért is kellene tükrözni? Pont az a lényeg, hogy a nyomtatott oldal hozzáérjek a fotólakkos nyák oldalhoz. Ebben az esetben, pont nem kell. (Én SL-tal, a hagyományos módon az alkatrész oldal felöl tervezek, de gondolom, hogy Eagle-lel is így van.)
(#) Mdavid válasza Frankye hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Igen-igen, olvastam erről, első sorban megpróbálom itthon, ha nem lesz megfelelő a minőség, akkor marad a nyomdai levilágítás.
(#) gordonfreemN válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Igy, ahogy mondod, nem kell tukrozni pont akkor lesz jo.

Mdavid:
A ket maszk egymasra helyezesevel meg nehogy meggyuljon a bajod...
Hacsak nincs 50 de meg inkabb 100ezer ft-os nyomtatod, vagy rengeteg foliad, akkor nehez lesz hiba nelkuk osszeilleszteni a lezeres nyomatot.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2013
(#) Mdavid válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Próbálkozom lézeres és tintasugaras nyomtatóval is, a lézerest egy barátom nyomtatja, nem tudom, hogy milyen lett, de a tintasugaras elég jól sikerült (bár elég drága hozzá a fólia, hiszen míg a lézereshez 80 Ft egy db, tintasugarashoz 250 Ft... :/)
Következő: »»   106 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem