Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   470 / 1165
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
A zárójeles felsorolást, csak átfutottam, valóban ott is szerepel az ampermérő.
(#) zolika60 válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Nagyon kicsi, elektron szintűek. Nem én tettem ide a kérdést.
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ne dobd ki, mert lehet, hogy valakinek éppen ilyen kell. Aukciós oldalakon hirdesd meg!
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Azt fogom tenni van egy halom fura mérőkábelem velük együtt megy hirdetésbe.Köszi
(#) Gimp hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Örököltem egy tápegységet (Delta ESR-48-30D) 1800w-os és 52 voltot csinál. Az ismert ismert nemzetközi aukciós oldalon találtam egy ugyanilyet eladót, de más infót nem találtam róla. Mellékelt fotón rajta vannak az adatai. El szeretném adni, csak nem tudom mihez jó. Nagyon köszönöm, ha valaki segít. Imre
(#) _vl_ válasza Gimp hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ott van rajta a felirat: Siemens. A feszültség alapján tippre valami telco berendezés tápja lehetett. Nyilván azért lehet mindenfelé fellelni ezeket, mert a berendezést, aminek ez a tápja volt, világszerte dobálják ki (vélhetően elavult mostanra).
Ha bedugod, bekapcsol magától? Ha nem, akkor azért küzdős lesz életet csiholni beléje.
(#) Szpisti hozzászólása Ápr 18, 2013 /
 
Azért ha kettő is akadna belőle jólárasítva, hamar megvenné valami D-soztályú végfok mellé tápnak valaki. Nyilván megoldható a testfüggetlenítése szétbontás után.
(#) Gimp válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Ha bedugom két led világít az elején, sőt szerintem zsír új, mert levettem a burkolatot amin még rajta volt a garicimke, és egy szem por nincs benne, ez még sose volt használva.
(#) Gimp válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Hol hirdessem meg? Azt vágom hogy egy online piacon, csak melyiken találok én erre célközönséget, milyen alrovatba?
(#) Szpisti válasza Gimp hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Mondjuk én itt kezdeném a HE Apróhirdetések rovatban....
(#) _vl_ válasza Gimp hozzászólására (») Ápr 18, 2013 / 1
 
Nem az a kérdés, hanem hogy felzúg-e a ventillátor (ezekben a tápokban akkora ventillátor van, hogy hajszárítónak lehetne használni - én a 19 fokra klimatizált géptermekben a combosabb szerverek mögé szoktam beállni melegedni, ha sokáig kell ilyen helyen melózni). Az a gond azzal, ha nem indul el, hogy nem tudod, hogy hogyan lehet bekapcsolni. Ugyanis ezeket általában a gép, amibe belerakják, saját felügyelő processzora kapcsolja ki-be, valamilyen elektronikus távvezérléssel (jellemző módon van bent valami mikrokontroller, azzal kell beszélgetni, azzal lehet ki-bekapcsolni, ill. a mikrokontroller szokta mérni is a táp paramétereit, hogy azt a géptől meg lehessen kérdezni).
Hirdetni: Apróhirdetés rovat. Ha tudsz csinálni a belsejéről fényképet (amin látszanak az alkatrészek, hogy lehessen tudni pl. milyen FET-ek vannak bennük, meg ilyesmi), akkor esetleg olyan is érdeklődhet, akinek átalakításra kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
(#) Gimp válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Még valami, mi az értéke? Az ismert nemzetközi aukciós oldalon (nem tudom ide ki lehet-e írni, nem olvastam ÁSZF-et) fenn van egy ugyanilyen, jelenleg 263 dollárért. Ez reális?
(#) _vl_ válasza Gimp hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Mindennek az értéke annyi, amennyiért találsz rá vevőt. És ebben hatalmas tud lenni a szórás. Nyilván van neki egy funkcionális értéke (ha valaki be bírja indítani, és tudja eredeti funkciójában használni), csak nehéz lesz olyat találni, akinek pont erre van szüksége, pláne, ha az említett módon lehet csak bekapcsolni. Van neki egy alkatrész-értéke (újra lehet hasznosítani, nyilván sok értékes alkatrész van benne, akár valami másféle tápot össze lehet belőle hegeszteni), meg van neki egy súly-értéke (dísztárgynak, levélnehezéknek, "macskát dobálni vele", stb. felhasználások).
Ez az oldal amúgy nem arra a célra jött létre, hogy az emberek itt üzleteljenek, mellékvágányként az Apróhirdetés rovat van erre fenntartva.
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok.
Van egy ilyen triac: M2LZ47, tudom helyettesiteni BTB tric-kal?

Kösz mindenkinek. Laci
(#) kameleon2 válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Szia! Nagyáramú állásban általában két dolog okozhat ilyet. Az egyik a biztosíték valóban, ahogyan többen is írták. De láttam már megszakadt nagyáramú söntöt is, és felégett fóliát is. Nyilván ennek a megtalálásához nem árt egy másik műszer és jó szem.....
(#) blasz hozzászólása Ápr 20, 2013 /
 
Sziasztok megtudnátok mondani ez mire való?Táp,audió stb.Köszi
http://www.hestore.hu/termek_10020967.html?he

to3.jpg
    
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Szia!
Kapcsolóüzemű "táp"-ba való.
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Köszi szépen
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Lehetne ebből végfokot csinálni?
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Persze, feltéve, ha szereted a csöves hangzást.
(#) blasz válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Azt nem tudom szeretem e 30 éve nem hallottam csövest.
(#) gordonfreemN hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Üdv!
Van egy érdekes alkatrészem, az biztos, hogy schottky dióda, nagy teljesítményű, de jó lenne hozzá egy adatlap.
ST gyártmány, a neve stps30175cw.
Azért érdekes, mert csak és kizárólag a 30150-hez találtam adatlapot, ez a 75 mintha nem létezne. De biztos, csak én voltam figyelmetlen.
(#) Szpisti válasza gordonfreemN hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Ha megnézed a többi hasonló Thomson duál dióda adatlapját, elég egyértelműnek tűnik, hogy a 30 az áramterhelhetőségre utal (2x15A), a 175 a feszültségtűrésre, és a CW a tokozás fajtáját mutatja. Bővebben: Link
(#) martin66789 hozzászólása Ápr 21, 2013 3 /
 
Sziasztok
Szeretnék készíteni a számítógépemhez LCD kijelzős 5 hőmérsékletet mérő szenzorral, valahogy úgy hogy egy gombnyomás után lépked az 5 érzékelő között sorban. Csak az a porbléma hogy nem tudom hogy milyen pic-et használjak és milyen kijelzőt (grafikusat vagy simát). Valami szép dizájnosra gondolok a szuperul feltuningolt gépemhez.Ha valaki konyít az ilyesmi feladatokhoz az legyen szíves segítsen.
(#) blackdog válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
[off] Elég durva, hogy ilyen türelmetlen vagy és még rossz helyen is kérdezel!
Ez mind megy szoftveresen minek a külön kijelző? Milyen ventilátort szeretnél vezérleni? Minek az egész?
(#) martin66789 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Hangulatos a gép elején, visszajelzős ventit szeretnék vezérelni 12V-osat,nekem jobban csak hőmérséklet kiíró berendezés kellene a venti vezérlő már meg van csinála kis segítséggel.
(#) blackdog válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
A számítógép ventilátorait ma már az alaplap vezérli nem érdemes beavatkozni. Max. kiegészítő ventilátorok vezérlése. De az 5db akkor is sok.
A hőmérséklet kiírás is érdekes mert pl. CPU, GPU esetén úgysem tudsz pontos hőmérsékletet mérni max. borda hőmérsékletet. Annak meg mi az értelme?
(#) bankimajki hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Ki látott már az alábbi képen látható alkatrészt? És ki tudja mi az? Valaki igazán felvilágosíthatna. (Én valami kondi szerűségnek nézem.)
(#) Remci hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Találtam egy diódát, ami úgy néz ki mint egy 1N4148, csak az van ráírva hogy C10PH. Meg tudja mondani valaki hogy milyen dióda ez? Köszönöm.
(#) blackdog válasza Remci hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Következő: »»   470 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem