Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   20 / 83
(#) lajos1969 hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az Atmega328-al a tesztert, Tomipap verziója alapján.
Beleégettem a progit, ilyen fusebits beállításokkal! Ez így jó lesz, amúgy működik rendesen!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Ilyen lett!

SDC10201.JPG
    
(#) kissi válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Jól néz ki, gratulálok ( precíziós foglalat nem jobb ?! ) !
(#) lajos1969 válasza kissi hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Köszi!
Majd ha dobozolom akkor kitalálok valami strapabíró szerkezetet, ez csak ideiglenesen tettem bele!
(#) kissi válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Volt a rugós sorkapocs ötlet régebben, szerintem az nem rossz megoldás !
(#) loveiJ hozzászólása Ápr 26, 2013 1 /
 
Atmega328-hoz megmutatná valaki, hogy a Ponyba mit pipáljak ki fusebiteknél, hogy ne rontsam el?
Külső 8mhz-s kvarc -al lett építve.
Sajnos csak párhuzamos égetőm van és a Pony meg a Bascom kezeli az stk200-at tudtommal. A bascom még kínaibb számomra. A műszer régebbi verzióját megépítve régen üresen hagytam a ponyba, és jó lett, de ebbe van kvarc...
(#) pipi válasza loveiJ hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Hali!
Tudtommal a pony nem tudja a 328-at, AVR Burn-O-Mat lesz a barátod.
Az oldal tetejéig meg tekerj fel
(#) loveiJ válasza pipi hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Köszi, de az "AVR Burn-o mat" csupán a kezelősegítség a winavr-nek, aminek giveio.sys meg mindennel nyűgje van. A portot nem ismeri fel. A bascom-al minden klassz, csak ott meg a biztosítékbitek nem úgy vannak nevezve, hogy be tudjam állítani elcseszés nélkül. Avr studio usb-s. A Pony nem ismeri a 328-as csippet. Esetleg valakinek van ötlete, hogy mivel lehetne beírni egy Atmega328-ba ezzel az 5 szál dróttal LPT-n a progit az Atmega8-ashoz hasonlóan? Low:0xF7, High:0xD9, Ex: 0xFC vagy más néven CKSEL3, SPIEN, BOOTSZ0, BOOTSZ1 kipipa.
Még az AVR-ISP prog. is remek, de ott meg nincs egyik fajta fuse beállítás sem így, az egy más variáció ismét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) lajos1969 válasza loveiJ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Szia!
A CodevisionAvr-nél mit kell kipipálni nem tudod esetleg? Köszi.
(#) loveiJ válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Pont az a bajom, hogy semmit sem tudok. Ha olyan a kipipálandó része az általad említett programnak amit írtam, akkor azzal működnie kell ha bepipálod- Sajnos nekem amivel tudnám írni és ami elfogadja az stk200-as programozót(bascom,pony,avrdude), azon nem olyan a pipálandó felület, sem a bitek nevei. Mélyenszántó programozáshoz és a chip lelkivilágához is kevés a tudásom. Max beégettem valamit valamibe és használtam az eszközt.
(#) loveiJ hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Sikerült végre az itt található itt hardver megépítésével. Szerencsére a fiókból kijött az anyag hozzá.
(#) lajos1969 válasza loveiJ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Én ezzel zöld ágra vergődtem! Én sem vágom ezt a dolgot!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) eyess válasza loveiJ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
És mivel programoztad fel , mert a Pony nem támogatja az USB ASP programozót.
Sem a Atmega328 at.
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
PicKit2-vel!! CodevisionAvr-el!
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) eyess hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Na csak azért , mert már egyre többen felrakjátok , hát még is csak fel teszem én is idő előtt .Ugyanis még nincs teljesen kész , de láthatjátok , hogy alakul a dolog.
Atmega 328P external 8MHZ .Ami még hiányzik róla az az elején lesz még egy smd teszt panel , és még két fajta tranzisztor típushoz teszt aljzatok .Feliratozás egy bekapcsolást jelző led , és a teszt közbeni led jelzés léthatóvá tétele.
Lehetőség van mérő vezeték , illetve smd csipeszes vizsgálatra is.Külső programozásra a DB9 soros csatlakozót használom , egy bekapcsoló , és egy táp csatlakozás található még rajta.

Az atmega328P programozás adatai : FF: E2: D9: FF in circuit programozásban.
Akkor néhány kép sajnos csak web kamerás van most , mert jelen pillanatban ezek a lehetőségeim.
De remélem tetszeni fog nektek félkész állapotban is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) eyess hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
És még egy kettő
(#) eyess hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
És végül
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Milyen kondit mértél (második kép)?
10µF ESR 00 Ohm? ?
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
10µF 450V Az előtte lévő pedig egy 100nf volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
ESR mérése így nem igazán használható...
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ez a szoftver hibája meg nem volt még kalibrálva sem .Sok kézi munka van még rajta , és még nem tettem fel az új verziót sem.Szóval ez csak azért van rajta , és így , hogy az atmega 328 tesztelése programozása stb miatt.Persze ha minden aljzat , és minden a helyén lesz , akkor lesz igazán élesítve a műszer , addig így ,marad hisz még nem használatra kész.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Remélem tévedek és ez a funkciója is használható lesz. Nem hiszem , hogy értékelhető mérésre alkalmassá tudod tenni.
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A fáma azt írja , hogy M168 tól felfelé ezen funkciók működnek mega8 nál nem.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Kíváncsian várom a végeredményt..
(#) eyess válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Az még odébb van , de volt már egyébként olyan ami rossz kondenzátor volt, és 26 ohm értéket mutatott esr be.
Azt hiszem ez a szoftver olyan ami , csak bizonyos érték felett mutat esr értéket talán 10 ohm.
de már nem tudom melyik verzióban olvastam ezt.Mondjuk nekem sem lesz jó így, mert szeretem tudni pontosan , hogy mennyi is az annyi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) loveiJ válasza eyess hozzászólására (») Ápr 27, 2013 / 1
 
Az atmega8-at ponyval meg 5 dróttal. Ebből lett egy usbasp, és ebbe meg beleszeretett az "avrdudás-gujis" egységcsomag melynek fusebitjeit Fusebitcalc innen számoltatam ki hozzá, hogy el ne csesszem. Volt néhány felesleg kör a libusb-k körül mire felfogta az xp, hogy mim van, és az orosz firmware is elavult de itt megtalálható a friss az atmega 8-hoz is. Jobban örültem volna ha fel sikerül az 5 dróttal programozni a 328-at is. Egyáltalán fel lehet azt egyszerű LPT-el?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) eyess válasza loveiJ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Fel lehet igen , csak közvetlenül a gép hátuljába kell be dugni különben hibát hoz mindig.
(#) loveiJ válasza eyess hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Jópofa cucc, bár átlagos kivitel. Én egy asztali műszerbe akarom beépíteni amiben lessz már több egyéb is. A 7805-öt ha a tápra kötöd attól még nem lessz kikapcsolás nélküli, hisz ott a mérés gomb gondja. Nekem a morgo féle egyszerű verzió jött be ami mér esr-t is(lcm3-al) letesztelve. A tiéd úgy látom nem mér.... Üdv
(#) lajos1969 válasza (») Ápr 29, 2013 /
 
Hát ez az ezzel én is így vagyok! Vegyük komolyan!!
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 2, 2013 /
 
Bedobozolva!
Következő: »»   20 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem