Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 33
(#) menthor válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
igazából sötétben, lekapcsolt lámpánál látszik csak, és ott is csak éppen
(#) menthor válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
most megnéztem megint, az első felfűtésnél (~2perc - gyanús) nagyon felmelegszik tényleg látni az izzó burkolatot, majd utána kicsit sűrűbben kapcsol, akkor már nem olyan erős az izzás, ott már csak épphogy látni. tudom elég hülye kérdés, de nem lehet hogy esetleg azért, mert sosem használt darabról van szó, és esetleg be kell járatni? mondjuk majd össze hasonlítom egy másikkal...
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Router hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Már egy ideje pakolászok ide-oda egy Weller WP 80 típusú pákát. Leselejtezték mert megégett rajta a gumi borítás de ez engem nem különösebben érdekel

A kérdésem annyi lenne, hogy milyen tápot érdemes építeni hozzá?

Az Attila86 féle forrasztóállomás II nagyon szimpatikusnak tűnik de nem tudom, hogy megfelelő lenne-e a pákámhoz egy nagyobb trafóval.

80W-os a drága és ezt szeretném is kihasználni ha lehet, de ezért nem veszek gyári állomást hozzá ez biztos

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) Gabó válasza Router hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Az az állomás nem jó hozzá. Csatolok egy másik állomást, ami jó. De már jó árba lehet használtan kapni állomást hozzá.
(#) Router válasza Gabó hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Köszönöm a rajzot, elég jónak tűnik

Viszont ha én látni is akarom a hőfokot? Egy szál potival eléggé vakrepülés szaga van a dolognak valljuk be

Nagy vonalakban le tudnád nekem írni, hogy mennyiben tér el a Weller vezérlése egy átlagos pákáétól és miért nem jó az amit én néztem? Csupán kíváncsiságból mert nem értek hozzá

Gyanítom, hogy akkor a Digitális forrasztóállomás II. sem jó hozzá , pedig ez is nagyon szimpatikus.
(#) Gabó válasza Router hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
A linkelt állomás nem jó hozzá (Attila féle), mert ami a wellerbe van az hőellenállásos, a linkelt meg thermoelemes érzékelő és hozzá való elektronika van. Az egyik az ellenállását változtatja a hő hatására (weller) a másik meg feszültséget változtat a hő hatására.
Szerintem ez a kapcsolás is kiegészíthető kijelzővel, bár én nem foglalkoztam vele.
A másikat nem tudom, hogy jó e. De abba is ahogy átfutottam thermoelem vezérlés van.
(#) Router válasza Gabó hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Azt hiszem, kapizsgálom a dolgokat.

Maradok a rajzodnál, ezt most kivételesen nem bonyolítom meg. Elég filléres cuccnak néz ki. Gondolom trafónak egy 4A körüli elférne a 80W-hoz.

Apropó, a rajzon van egy pár alkatrész érték nélkül. Ezeket leírnád esetleg?

Köszönöm!
(#) vzoole válasza Router hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Router válasza vzoole hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Hálás köszönet!
(#) hobby2011 hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy kaptam ajándékba egy MT-1500-as Weller forrasztó állomást, de sajnos nincs hozzá páka. Ez egy kifutott termék, már semmi nem kapható hozzá. Kaptam viszont egy WSP80-as pákát hozzá. Ez nem jó hozzá, mert nem kapcsol ki, állandóan fűt, csak pár másodpercre mertem bekapcsolni nehogy kiégjen. Az lenne a kérésem, hogy valaki tudna-e valami leírást feltenni erről az állomásról, vagy valami megoldást,esetleg átalakítást javasolni, hogyan tudnám használni az előbb említett pákát.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem rég sikerült vennem eredeti törésgátlót LR21-hez, mert LR21 nyélbe van építve a kattogós pákám. Hogyan kell odaerősítenem a a törésgátlót a nyélhez? Elég csak ha beledugom, és áthúzom rajta a kábelt? Bakelites anyagú lemezre van szerelve a kattogós elektronikája...
(#) SzervízMacska válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia! Ahhoz, hogy gyári legyen, be kell szerezned a most rendszeresített műanyag forrlécet is, mely hosszabb a bakelitnél. Mert így lötyögni fog a nyélben. Mikor el kezdtél kínlódni ezzel a pákával, erről is volt már szó. Arról szintén, hogy a jelenlegi TCP nyél 100%-ban megegyezik az LR21-el...
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) MaTe193 hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Eszméletlen potom pénzért (500Ft) sikerült ma vennem egy Puskás-féle wellert
A kérdésem az, hogy nem árt-e a pákának a túlfűtés? 27V jön per pillanat a trafómból, 220V-ra volt/van méretezve. Illetve mit szólna hozzá, ha csak 20V-ról járatnám?
Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
Máté.
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 1, 2013 /
 
Köszönöm a választ!
Akkor ketten leszünk, akik így csináljuk. Sok leágazású trafóm van, a 6 és 24V között pont 20V van.
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 2, 2013 / 1
 
Nekem 26V az üres járási feszültsége a trafónak, terhelés alatt pedig 24 köré esik. Ha neked is így van, akkor szerintem el kell, hogy bírja!
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Na igen, terhelt feszültségeket nem mértem. Ami késik, nem múlik
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Így van. Próbáld ki!
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Kényelmes 23V. Marad így. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre is!
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Tudtam én. Nincs mit, örülök, hogy én is segíthettem végre valakinek!
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Köszönöm Tanár úr!!!
(#) kesember hozzászólása Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Ha még valakit érdekel, sikerült ma megjavítanom egy weller fűtőbetétet.
Műtét volt a javából.
(#) waldi75 hozzászólása Máj 27, 2013 /
 
Sziasztok.

Milyen megoldást tudnátok ajánlani 24V 50W-os páka szabályzására?
Nincs beépítve semmilyen hőérzékelő.(termisztor,hőelem) így csak valami "triakos fázishasításos" módszerre gondoltam.A márkát nem ismerem sajnos.

Köszönöm.
(#) szebee hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni egy Weller VP 801 EC állomással kapcsolatban? Az eredeti pákám nincs meghozzá de van egy másik egy WECP TEMTRONIC-ból, és szeretném a kettőt összehozni.
Előre is köszönöm!
(#) waldi75 válasza waldi75 hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Annyit sikerült kiderítenem ,hogy ERSA a páka típusa.A teljesítmény még kérdőjeles de gondolom kb. 50W körül lehet.
(#) bankimajki hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Sziasztok, tudtok valami egyszerű és nagyszerű digitális szabályozót ami jó lehet WSP80-ashoz?
Az Attila86 féle 3.verzió tökéletes lenne, de ki tudja mikorra készül el!? :S Én lusta disznó vagyok. És se időm se kedvem mostanában megtervezni épp elég projektet csinálok. Kis méretű kellene, SMD előnyben. Ha tudtok kis méretű analóg megoldást az is jó lehet. (Mivel ez egy fejlesztőeszközbe lesz pluszba beépítve így nagyon fontos a kis méret.) Nyugodtan lehet benne PIC vagy AVR sőt Intel is. Előre is köszi ha valaki tud ebben segíteni.
(#) atiotezer válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
LR-21es wellerhez készült, de WSP-80 hoz is használható.

(miklosch-tól kaptam 3-4 évvel ezelött)
(#) bankimajki válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Köszönöm szépen, pont ilyenre gondoltam. Ez szép és igényes munka. Köszönet miklosch-nak is érte.)
(#) bankimajki válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Egy kérdésem lenne, (átnéztem a fájlokat, kapcsolást, NYÁK-ot... stb.) Ahogy nézem a páka fűtőszálára az egyenirányított, de nem pufferelt DC-t a Q4-es tranzisztor kapcsolja (BCP56T1), de ennek a maximális kollektor árama 1 A-ben van meghatározva. Nekem gyanús hogy 24V-on még az 50 W-os pákák is többet fogyasztanak 1 A-nél. (A WSP 80-asom, pedig olyan 3-4 A körül fogyaszthat.) Vagyis oda édes kevés lesz ez a tranyó. Úgyhogy keresek oda valami hasonló paraméterű, de nagyobb áramú típust.) Amúgy nem tudja valaki hogy ez a kapcsolás vajon 0-nál kapcsol be és ki. (Mert ha nem, akkor elég rendes EM zajt termel.) Gondolom miklosch tudja, reméljük olvassa ezt a témát. (Ahogy nézem mondjuk a PIC sehol nem figyeli a 24V-ot, úgyhogy valószínűleg nem figyeli, úgyhogy én lehet személy szerint picit módosítok a programon és a NYÁK-on ennek függvényében.)
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) bankimajki hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Na és még egy kérdés, hol lehet beszerezni WSP 80-ashoz csatlakozó aljzatot? (Ez is a szimmetrikus 6 pin-es kivitel.)
(#) miklosch válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A csatlakozót itt lehet beszerezni. A Q4-es tranzisztor valóban alul lett méretezve, ezért én is már kicseréltem egy BDX53C-re, amit kivezetékeztem és a doboz falára hűtőbordára szereltem. A PIC PWM szabályzottan kapcsolgatja a 24V-ot, a 0 "átmenetet" nem figyeli.
Következő: »»   16 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem