Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1300 / 2501
(#) (Felhasználó 46585) válasza Davidd hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Nem tudom, milyen szimulátort használ reloop, de ha a Multisim megfelel, akkor az alábbi helyről letöltheted. Végeredménynek kapsz egy 30 napos verziót, ami mindent tud. Én ezt használom, szerintem nagyon jó. 30 nap múlva meg vagy megveszed, vagy esetleg támadnak megfelelő ötleteid a felmerülő probléma áthidalására... Azt tudnod kell, hogy a Multisim a telepítés során mindenféle bejegyzéseket tesz a windows registereibe, tehát a 30 nap elteltével csak akkor tudod újratelepíteni, ha vagy számgép zseni vagy és ki tudod takarítani a bejegyzéseket, vagy újratelepíted a windows-t. Különben mindig azt írja ki a telepítő, hogy már telepítve van...

Sok sikert a programmhoz, ha megtanulod ( nagyon egyszerű ) nagyon sok örömöd lesz benne és nagyon sokat tanulhatsz általa!

http://sine.ni.com/np/app/main/p/docid/nav-98/lang/hu/fmid/1665/
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) Davidd válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Koszonom szepen, akkor ez olyan mint a corel hasznalata, ott is ugyanaz a mese, registry torles stb..megegyszer koszonom.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza Davidd hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Hát, ingyen sajt csak az egérfogóban van...
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Szereztem egy LG lm-m1040d típusú Hi-fi invertert , ehez könnyebb végfokot tervezni ?
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Üdv.
Megpróbáltam párhuzamosítani úgy, hogy azonos volt a "polaritás" azonos végeket kötöttem össze, de fele akkora teljesítmény se jött ki belőle, vagy valamit elrontottam volna? És a bemeneteket is párhuzamosítottam.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
kivezetések:
VH+
VH+
GND
GND
+12VD
+6.2V
P-SENS
GND
GND
GND
VKK
FL2
FL1
így vannak sorba . VH+ okon 45-50 V közt van , VH- on -45-50 V
olvadó bizti 250 V 8A
(#) highand válasza matyusz hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Rajzból könnyebb válaszolni.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A +/-45V-ból ki lehet hozni egy 8 ohm 100W-os erősítőt.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék,hogy elkészítettem ezt a kapcsolást,és nagyon halkan szól,és torzít.A kimeneti DC 0v. Már ic,és meghajtó csere is meg volt,de semmi javulás.Tudna valaki segíteni?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Szia! Alapjaiban olyan mint a 25W-os Texas kapcsolás. Beültetést és értékeket ellenőrizd le. Az IC tápfeszültsége rendben?
Ez egy elég gerjedékeny áramkör, tégy Zobel-tagot a kimenetre, földeld a hűtőbordát.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Rendben meg próbálom.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Sajnos nem jó.Az ic tápja +-15v,az alkatrészek helyes pozícióba vannak be téve.Kb negyed hangig feltekerem,és már teljesen világít az izzó.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Nem is úgy indul mint általában,hogy picit pukkan a hangszóró.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A 15k elég karcsú felhúzó ellenállás, lehet kevés a kivezérléshez. Ha kisebbet teszel be nagy lesz a nyugalmi. Az 1N4148-cakkal egy-egy párhuzamos 100µF szokott segíteni. Az ESP fejhallgató erősítő kapcsolásában nézheted meg.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Mit javasolsz?Szerintem hagyom a fenébe.
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
No egy kis zárlat volt,de kis hangon torz,szóval nem tudok munkapontot állítani.Mit cseréljek ki?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A 15k ellenállásokat addig szűkítsd míg a 0,5 ohm kollektor ellenállásokon kb. 10mV nem esik. Ekkor lesz 20mA nyugalmi áramod. A 15k csökkentésétől nő az 1N4148 diódán folyó áram és ettől nőni fog a nyitóirányú feszültsége. A diódák helyére könnyen betehet a tranzisztort is úgy mint a Texas-ban.
Kicsit érdes hangú erősítő de, hangszerhez nagyon jól illeszkedik.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Már kicseréltem a 2db 15k-ohmot 10kohmra,de még mindíg halható a torzítás,de már csökkent.akkor még kisebbre cseréljem?
(#) biowizard hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Üdv mesterek!
Szeretném,ha valaki segítene nekem megépíteni életem első erősítőjét.Ha nem túl nagy kérés.Csak pár dologban kéne a segítség,lehetőleg pm-ben.Nem szeretném tele szemetelni a fórumot.
Tv-ket szereltem már,szóval konyítok az elektronikához.A segítség leginkább abban merülne ki,hogy nyák nyomtatás,végfokhoz koppanásgátló beépítése,előerősítő beépítése,trafó tanácsok stb
Remélem nem kérek túl nagy segítséget

Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Már 4k7-nél járok,és még mindig torz a hang.esetleg be tudnád rajzolni a beültetésin hogy,hogyan kössem be a kis bc-s tranyót,meg a trimmert?
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Hagyom a fenébe,ez a kapcsolás oda való,ahová a király is gyalog jár.
(#) Dj Decybell hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Sziasztok!
A osztályú véget szabad hidalni?
4Ω-os erősítőről van szó ha esetleg számít. Ha hidalható, akkor hány Ω-osnak kell lennie a ládának?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Üdv! Na elkészítettem az erősítőt, de baj van akármelyk panelt próbálom világít az égő. Leesik a feszültség +/- 6V-ra és a 2n3055 negativ oldalon a bazison -6v a masikon meg -5V valami rövidzárlat lehet? Panel elég randa lett, de kikapargattam mindent. Nemtudom mi lehet a baj. Mind a két panel kimenete -5.5VDC. Mellékelem az elkészitett panelt, tranzisztorok beültetésére figyeltem. A lábakat hajtogattam, muszály volt, még magammal is kibabráltam mert a Q3-nak változtattam meg a bekötést , amit kinyomtattam, nem a Q5-nek. De ez csak kis esztétikai hiba. Véletlen ugyemlékszem kaptak forditott tápot,de ugyancsak primerben volt izzó, B-C között 0,099-et mérek... ezeknek a tranzisztoroknak annyi?
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013

30W.lay
    
(#) Buvarruha válasza biowizard hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Erre van a topik, hogy ilyenekben segítsenek, a privát üzenet nem erre való. Ha van konkrét kérdésed, tedd fel itt.
(#) biowizard válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Üdv!
Első nekifutásra nem is kérdésem lenne,inkább kérésem.Lenne itt olyan mester aki elkészítené nekem az említett erősítőhöz a NYÁK lapot,furatokkal,mindennel együtt?Nincs nyomtatóm és ezért az(egyenlőre)egy erősítő megépítéséhez nem szeretnék + szerszámokat vásárolni.
Természetesen ellenszolgáltatás fejében gondoltam.
Na ezért kértem,hogy pm-ben beszéljük meg a dolgokat.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) Buvarruha válasza biowizard hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Tegyél fel apróhírdetést. A nyákot magad is megtervezheted, csak a legyártására kell ember.
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Na az egyik csatornát sikerült elinditani. De alig van magas hangja, de dübög mint a nemtudom mi. A másik csatorna meg csak nem akar menni.
(#) biowizard válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a választ.A linkem nem a Hestore-ra irányít,hanem a hobbielektronikán leírt egyik cikk.Azt tudom,hogy az (áruházban)lehet venni KITT-eket,de én nem abból szeretném megépíteni.
Ezért is kérdeztem,hogy lenne-e itt olyan mester aki legyártja nekem a NYÁK-ot.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
2*FN1016 , 2*FP1016 , 2*K2723 , 2*BI370 , ezek a tranyók vannak , tudsz nekem ehez valami nyákot szerkeszteni ? ha lehetséges nyák rajz /amiből majd vasalásos módszerrel csinálom / + beültetés, és 4Ωtól 8 Ω ig terhelhető legyen. 2 panelt szeretnék , külön-külön akarom a panelokat elrendezni. Az előfokba ismerősöm segít.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Ebből az alkatrészkészletből tényleg a jól bevált Texas-t kéne megépíteni Bővebben: Link
Következő: »»   1300 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem