Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   412 / 607
(#) Szabi1 válasza pont hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
És az anyag vastagsága hol jön a képbe?
(#) pont válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nem tudom mire gondolsz.A felület kiszámításánál sehogy sincs képbe, a disszipáció csak a felület függvénye. Maximum a hőtehetetlenség szempontjából lehet jelentősége. A vastagabb nehezebben melegszik fel és hűl le.
(#) Szabi1 válasza pont hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Tényleg igazad van.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Ha egy TDA hidat egy 270w os 2x27vAC 5A-es trafóra kötök hány wattot ad ki RMS 8 ohmon?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Szia! 150W körül kalkulálhatsz. Miért érdekes ez számodra? Lehet egyéb szempontok is felmerülnek. Az erősítő maximális teljesítménye elég semmitmondó adat. Jobbára a kereskedők és a kezdő építők élnek a bűvöletében
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2013
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Tudom, csak az érdekelt hogy ha a hangszóróm 98dB/W érzékenységű akkor mekkora hangnyomásra számíthatok.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Amelyik frekvencián a 98dB érvényesül 120dBre számíthatsz ha az erősítőre kötöd. Azért ez elég szűk sávban következik be és az érzékenységi adatokat se tekintsd szentírásnak.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Igen ám de a topládámban van 109dB/w os driver , 96dB/w os közép és a woofer 15" 98dB/w. Vagy 380-400w ot azt hiszem annyit birna el max, de egyenlőre tda hiddal hajtom )
(#) feccus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkészült az új tda7294-es "urbán féle" erősítő. Első indításra egyből(műterheléssel) indult gond nélkül,viszont valamiért a led nem világít. Majd rákötöttem hangfalat és a led akkor sem világít és pluszban kb 4-5-másodperc után teljes hangerőn az ic felől nagyon pici füst jelent meg. Gyorsan kikapcsoltam. Átnéztem de sehol nem láttam semmiféle hibát ,műterheléssel viszont nem volt semmi gond. Szerintetek mi lehet a probléma. (nem szált el rajta semmi a füst után,továbbra is "működik")
(#) Alkotó válasza feccus hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Látszik az IC mögött egy alumínum tömb/lap, de az is látszik, hogy az IC és a tömb között van egy szigetelő lap. Ez így nem praktikus. Ha már tönk, akkor az IC-t közvetlenül kell arra fogatni, és a borda és a tönk közé kell a szigetelés (pl. így).
Nálam várakozáson felül bevált a saját furaton való felcsavarozás helyett, a leszorító kengyellel történő felfogatás. Ajánlom/javaslom az alkalmazását (pl a melléklet szerint).

kengyel.png
    
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Szia! Az Urbán-féle TDA7294 panelen csak akkor megy a clip-LED, ha TDA7293-at ültetsz be IC-nek!
A hűtőtönköt teljesen félreértetted. Az IC fémesen kapcsolódik tönkhöz. Persze hővezető paszta kell alá. A borda és a tönk közé megy a szigetelő anyag. Arra is ügyelni kell, hogy a rögzítő csavar ne csak az IC-től, hanem tönktől is szigetelt legyen.
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem találtam sehol sajnos vágható szigetelő lapot amit a tönk mögé rakhattam volna,azért került egyenlőre az ic mögé.
(#) Bassmester válasza feccus hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Tegyél rá öntapadós kapton szalagot.
Gazdaságosabb mint a szürke szövetbetétes szilikon lap, viszont vékony és kemény ezért pasztázni kell.
(#) feccus válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Kipróbálom.
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Az egyik oldal egy picit torzan szól, a másiknál pedig nagyon hamar forrósodik az ic,pár másodperc alatt elég tüzes,mi lehet a probléma szerintetek?
(#) Zarka90 válasza feccus hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
az, hogy hamar felelegszik, valami nagyfrekis gerjedés lehet. ami nálad füstölt, az a zobel-tag lehetett a kimeneten, pont emiatt.
mivel gyári panel, abban nem lehet hiba. talán elhagytad a táp hidegítést, vagy nagyfrekis földhurok. utóbbi ellen 1. tegyél a bemenetre egy r-c szűrőt, olyan 50khz körüli határfrekivel. vagy 2. nézd át a kábelezést!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2013
(#) feccus válasza Zarka90 hozzászólására (») Máj 12, 2013 /
 
Átnéztem a vezetékezést,nem hiszem hogy ott gond lehet. Közös csillagpontos GND-pozitív és negatív. A végfokban a hangszórókimenetnél csak pozitív van, a testet a közös GND-ből kapja.
Biztos gerjed csak nem tudom hogy mitől.
(#) viktorio333 hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Üdv megtudná valaki mondani mekkora a tda7294 es bemeneti érzékenysége? Köszönöm
(#) reloop válasza viktorio333 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Üdv! A visszacsatolás segítségével széles határok között lehet a bementi érzékenységet változtatni. Áruld el miért kérdezed, keresünk rá megoldást.
(#) viktorio333 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Köszi a gyors választ. Hybridet építek belőle csöves előfokkal.
(#) reloop válasza viktorio333 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nagyon jó gondolat, mégha kissé szokatlan is
Feltételezem földelt katódos kapcsolást tervezel beiktatni. Ennek nyereségét csak korlátozottan tudod kihasználni, mert az adatlapban megadott min. 24dB (x16) erősítés alatt a kapcsolás tranziens viselkedése elfogadhatatlanná válik. Célod lesz a TDA7294 bemenő impedanciájának minél magasabbra emelése. Eddig 82k volt a legnagyobb bemenetet lezáró ellenállás amit kipróbáltam. Ez az a határ ahol az IC példásan alacsony jelzaj viszonya már kissé romlani kezd. Egy kis susogás már megjelenik, ha az ember közvetlen közelről hallgatja a magassugárzót.
(#) viktorio333 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
en a bemenetet 47k val szoktam lezarni.
(#) lukacsp válasza feccus hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Mekkora DC tápfeszültségről megy a végfok, és hány Ohmos terheléssel használod?
Nekem az a tapasztalatom ezzel az IC-vel, hogy 4 Ohm terheléssel max. +-30V-ig (!) szabad tápolni, 8 Ohm terheléssel meg max. +-40V-ig. Ha túl nagy a tápfesz az adott terhelő impedanciához, akkor nagyon gerjedékennyé válik. Vannak legendák, hogy +-44V-os táppal mekkorát szól...de szerintem ilyenkor már leginkább csak füstölni szeret!
(#) Szabi1 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nekem 2x30 AC-ról megy két darab TDA 7294 IC, de nem nagy áramerősségű és gondolom visszaesik belőle.
(#) feccus hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Még mindig az ubán féle végfokkal vacakolok,sikerült szkóppal megnézni nem gerjed egyik végfok sem. Viszont valamiért az egyik ic sokkal jobban melegedik mint a másik és teljes hangerő környékénél elkezd valami füstölni még mindig Az ic felől jön némi füst de nem tudom pontosan honnan. Nem tudom mi lehet a probléma. Valakinek valami ötlete?
(#) Kovidivi válasza feccus hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Nekem van ötletem. Kikapcsolas után tapogasd végig az ujjaddal az alkatrészeket, és rájössz hogy mi forró, vagyis hogy mi füstöl.
(#) boris92 hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Egy kis segítség kéne , ezt a végfokot építem , az a "4k7 " pontosan mi lenne ? Ellenállás ? És mekkora milyen ?
(#) vipera1997 válasza boris92 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
4.7K ohm/0.5W
Aki ezt nemtudja ne kezddjen hozzá.
(#) boris92 válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
[off]Szerintem mindenki volt kezdő , én se szólom le a kezdőket / bármibe kérdeznek /! Köszönöm a segítséget![/off]
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) vipera1997 válasza boris92 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Rendben!Én is voltam kezdő, de ezt csak megjegyzésnek mondtam.
Következő: »»   412 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem