Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   478 / 1162
(#) Hp41C válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
L@mex kínálata,,,
(#) Mucu hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok. Egy gérvágó körfűrészben van egy panel amin van egy relé, pár fólia kondenzátor és a mellékelt rajzon található alkatrész. Azt szeretném kérdezni valaki tudja-e mi ez? A panel a motor beindításáért felel, a panelen lévő relé csak cicereg, a képen lévő alkatrész lábainál a nyák enyhén megfeketedett, az alkatrész egyik végéről levállt kicsit a szigetelés, véleményem szerint ez mindenképp cserés. Talán valami régi ellenállás lehet? Kb 20mm hosszú, hengeres furatra szerelt alkatrész, fekete színű és fehér spirális csík megy végig a palástján, a végei barnák, átmérője kb 4 mm. Köszönöm. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) blackdog válasza Mucu hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Fényképet nem tudsz mutatni róla?
Lehet ellenállás, de talán inkább induktivitás.
(#) Gabó válasza Mucu hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ez egy ellenállás volt fénykorába. 5Wosra saccolnám. Sajnos az értéke a paláston volt színsávval jelölve.
(#) Mucu válasza Gabó hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. Nyilván lepattogzott róla a színsáv akkor. Tudnék képet, de mostmár mivel kiderült mi ez, így nem szükséges. Köszi mégegyszer. Üdv
(#) kadarist válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
Mi a készülék típusa, amiben vannak ezek a dolgok? Csak azért kérdezem, mert az a rész a tápegységhez tartozik és nem a színfeldolgozáshoz.
(#) kerisanyi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Fujitsu-Siemens 15" monitor.... lehet, mert az inverter panelhez egy csatival kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) kadarist válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Pontosabb típusszámot tudsz adni?
(#) kerisanyi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Scenicview B15-1A S26361-K938-V150
(#) kameleon2 válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ferrit Bread-et én is használok ez egy induktivitás és egy ellenállás soros változata (RL). Muratának vannak ilyenjei. Lomexnél kapható.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) kerisanyi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Itt a teljes panel, kicsit homályos lett
(#) kerisanyi hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Lemaradt a kép
(#) kadarist válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
A rajz szerint az FB-k valóban induktivitások a tápvonallal sorba kötve és valószínű, hogy zárlat égette le az egyiket.
(#) kerisanyi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Négy szomszédos elektrolitkondit én forrasztottam ki, hogy jobban hozzáférhessek a műtéthez, ezután én vettem ki az emlitett alkatrészt, mert nem találtam az egyik oldalán a kis forrasz "sapkát".
(#) kadarist válasza kerisanyi hozzászólására (») Máj 17, 2013 / 1
 
Kösd át egy kis vezetékdarabbal a két forrpontot és próbáld ki.
(#) silent15 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ha mindenhez ilyen könyvecskét publikálnának , megenném a kalapom
(#) kadarist válasza silent15 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ez a konkrét rajz ugyan nem ehhez a konkrét nyákhoz való, de többségében ugyanaz van mindkettőn. A nyáklapokon lévő sorozatszámok meg jelzések alapján sok dokumentumot lehet találni.
(#) sargarigo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
És ezt konkrétan hol találtad? Hátha van ott több is.
(#) kadarist válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Összegugliztam a típusszámok, panelszámok alapján. Itt is lehet sassziszámra (chassis) keresni, mert egyfajta panelt több gyártó készülékébe is beépítik. A konkrét rajz linkjében ott a forrásoldal elérhetősége.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) kerisanyi válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Kicseréltem a mütyürt , azonnal "hasított" a gép ...12 órája nyüstölöm megállás nélkül. Köszönöm a tanácsot, az ötleteket, és a segitségeket, különösen "kadarist"- nak.
(#) Mírr-Múrr hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok! A kezembe került egy ventilátor amelyik vízpárát porlaszt az általa fújt levegőbe. A panelen minden félvezető valami miatt megadta magát. Mivel 8 db. filléres vacak van benne ( 5,1V Zenner 1N4007 stb.), úgy döntöttem megküzdök vele, de megakadtam mert van egy TO 92 tok aminek a felirata 1T06-5 1046J-1 . Az eszközön nincs felirat, a mellette lévő,--"valószínűleg" triakon sincs.
A nyákon a következő felirat van: MZ-TD88-DY REV:06

A segítőszándékot előre is köszönöm!!! Üdv
(#) Mírr-Múrr válasza Mírr-Múrr hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok! Mivel sehol sem találtam róla semmit, áramkörbe helyeztem 5V= és a középső lábra 1Kohmon adtam egy + impulzust erre kinyitott és úgy maradt, az áramkör megszakításánál bezárt. Tehát minimum tirisztor. Felcseréltem a lábakat akkor is ezt tette, tehát triak. Szabaddá válási áramot meg stb-t, nem mértem, kapcsol ez a lényeg. Majd kedden beteszem a helyére és kiderül minden. Üdv!
(#) szabi95 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Van egy RC helikopterem és az akkutöltőjében elégett egy SMD ellenállás. Az első és harmadik szám megvan róla de a középsőt lehetetlen megállapítani mert egy folt van a helyén. Mivel LI-PO aksiról van szó fontos lenne pontosan megállapítani az értékét, ehhez kérnék segítséget. (az első számjegy 2 -es az utolsó 1-es)
(#) efraim válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ha csak 3 digites, akkor 220 ohm (221)
(#) szabi95 válasza efraim hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
ezt hogy következtetted ki?
mert szerintem a második bármilyen szám lehet 1-9 ig
(#) _vl_ válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
De leginkább 2 (E6: 220), 7 (E12: 270), 0 vagy 4 (E24: 200 vagy 240).
(#) szabi95 válasza _vl_ hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
nyák alapján meglehet állapítani hogy melyik kell bele?
(#) _vl_ válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Nem lehet.
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Kérdésem kicsit kilóg a sorból, de elektronikai alkatrészről lévén szó talán nem gyomlálja ki a moderátor.

Kíváncsi nyugdíjasként lomisoktól alkalomadtán kíváncsiságból vásárolgatok "kilós áron" olyan kidobott herkentyűket, amikben van valamiféle elektronika (amit akár eredeti szerepétől eltérő barkácscélokra kész egységként fel lehet használni. Így került hozzám egy levitézlett AirWick fantázianevű programozható légfrissítő, amibe egy szórófejes flakont kell helyezni, melynek kupakját egy elektronika által be-ki kapcsolt elektromotor egy mechanizmus segítségével (választható időszakonként) lenyomva illatpermetet juttat a levegőbe.
A meglehetősen bonyolult vezérlés meghaladja képességeim, ami felkeltette a figyelmem, az a villamos retesz, amelynek "adója" a palackon helyezkedik el.
Az érzékelő a 4-es képen, a nyáklemezen D1-el van jelölve. a készüléken a tollheggyel mutatok a helyére. Két részre osztott apró műanyag rekeszben található 1-1 db. két kivezetéses alkatrész, a jelölés alapján diódának véltem, de kimérve szakadást mutatott. (Fémes - érinthető felület rajtuk - a flakon felé nincs.) Sajnos a készülékbe illő flakont még nem tudtam felkutatni, az egyébként barkácscélra felhasználható periodikus időrelé funkció az első beállított időkorlát után letilt. Kíváncsi vagyok, hogyan lehetne kiiktatni ezt a reteszfeltételt.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) Ricsi89 válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Az egy optokapu lesz, érzékeli, hogy van-e előtte valami. Egy alufólia darabot kellene tenni elé kb olyan távolságra, mint a flakon lehet. Fényvisszaverődés alapján működik. Van benne egy infra led és egy fototranzisztor.
Következő: »»   478 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem