Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   479 / 1162
(#) radiomano hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy STK 5446 nevezetű IC-m, videomagnó bontásból származik, arra volnék kíváncsi, hogy hangerősítőnek lehet-e használni? Adatlapot nem találok róla, egy Sanyo-s dokumentumban listán szerepelt, ott azt írták hogy videó célokra való áramkörök. Tehát csak videó erősítésre lehet használni? Bár valahogy sejtem hogy így van, erősítsetek meg.

Válaszaitokat köszönöm! Szép napot!
(#) kadarist válasza radiomano hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia!
Ez egy tápegység-IC, erősítésre nem alkalmas.
(#) radiomano válasza kadarist hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Értem, találtam róla közben foszlányokat amik erre utaltak, bár azt valahogy sejtettem hogy videóban nem lesz audio célú erősítő. Köszönöm a segítséget!
(#) efraim válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Legelőször talán azt kellene eldönteni, hogy miért égett ki az az ellenállás, mert általában nem azért szokott, mert rossz napja volt. A helikoptered akkutöltőjének van egy típusa, annak alapján meg lehet keresni a kapcsolást a neten. Ha nincs meg, akkor meg kell rajzolni az áramkört az eredeti alapján és a hiányzó ellenállást "újraméretezni". Nagyságrendileg már úgyis tudod, hogy ohm-os tartomány. Szerintem nem történik semmi tragikus, ha fogsz egy 500 ohm-os trimmert, belövöd 270 ohm értékre és feszültség alá helyezed a töltőt. Ha nem működik normálisan, akkor letekered a trimmert 240 ohm-ra és végül 220-ra amit tippeltem.
De mindenekelőtt azt kell megvizsgálni, hogy mi volt az, ami az ellenállás kiégését előidézte.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) Auth Zsigmond válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Újra szét kell szedjem, mert elég rég boncolgattam, emlékezetem szerint a forrpontokon dióda állásban is szakadást jelzett mindkét irányban a multiméterem, ráadásul a kis "ablakokban" valamiféle fekete "ragacsot" találtam.

Megnézem újra, mert válaszod logikusnak és gyakorlatiasnak tűnik. Köszönöm!
(#) szabi95 válasza efraim hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
az volt az oka hogy egy túlmerült aksit kötöttem rá és egyszer csak égett szagot éreztem. szétszedtem és el volt égve.az az érdekes hogy így is feltölti az aksit de nemigazán akarom így tölteni mert tönkremehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) szabi95 válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
itt az áramkör
(#) k_h válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szia! Mérd meg multiméterrel az ellenállást anélkül, hogy kiforrasztanád, lehetőleg ne dióda mérő állásba. Lehet, hogy nem ment tönkre csak megpörkölődött...
(#) szabi95 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
3.7 ohm-ot mutat és szakadásvizsgáló állásban sípol.
(#) efraim válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
k_h -val értek egyet, de arra tippelek, hogy ha a környezetben 270 ohm-os ellenállásokat használtak, akkor a megpörkölődött ellenállás sem lehetett más.
(#) k_h válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Akkor lehetséges, hogy 2,1 ohm-os volt és a középső szám R betü volt.
(#) efraim válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Vágd el a fóliát és úgy mérd ki, hogy ne legyen a mérésben benne a környezet. Tisztítás után a vágást egy cinpöttyel el lehet tüntetni.
(#) k_h válasza efraim hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
270ohm-on nem tud kialakulni akkora áram, hogy szétégjen. Plusz 270 ohmon keresztül nagyon sokára töltődne az akksi. Legalábbis ez az én meglátásom.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2013
(#) Bender92 hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Sziasztok! Van nekem 2 STK290-010-el szerelt áramköröm és nem tallok semmit az ic-ről, a kép alapján tudja valaki hogy mi lehet ez így? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) szabi95 válasza efraim hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
kiforrasztottam és így is 3.7 ohm ot mutat
(#) kameleon2 válasza Bender92 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Lehet, hogy az én tájékozatlanságom, de jellemzően én STK-ból végfokkal és motormeghajtókkal találkoztam. A végfokok jellemzője, hogy nagyon kevés külső alkatrész, főleg kondik kellenek hozzá. Ez alapján végfoknak tűnik.
(#) gordonfreemN hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Sziasztok!

SMD tranzisztor, ennyi van a tetejére írva, hogy: 38p. Van ötletetek, hogy mi lehet?
Elvileg BC856-nak kéne lennie.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Uraim köszönöm, közben megtaláltam.
Bővebben: Link
(#) korni.papp hozzászólása Máj 21, 2013 /
 
Üdv. Egy személygépkocsiba való cd olvasóból kiszedtem egy 46E4 nevű IR diódát amit pc távirányításhoz szeretnék használni. A baj csak az, hogy erről semmilyen infót nem találok. Ismeri ezt valaki, illetve tud valaki nekem leírást adni róla? Előre is köszönöm.
(#) efraim válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
OK szabi95 akkor kezdjünk el gondolkodni. 2R1 nem lehetett, mert ha egy ellenállás felhevül, az ellenállásréteg párologni kezd, akkor az értéke CSAK kisebb lehet, nagyobb nem. Innentől már csak ezek a lehetőségek: 221 241 271
Már javasoltam, hogy ideiglenesen tegyél be egy 500 ohm-os trimmert, amit 270 ohm-ra állítasz be és helyezd az áramkört feszültség alá. Ha a töltőáram nem megfelelő, akkor csökkentsd az ellenállást 221 ig.
(#) interferi válasza szabi95 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Ahogy nézem az az ellenállás (merő sönt) arra van ott, hogy az átfolyó áram függvényében kapcsolja be-ki a tranzisztor a led et.
(#) kadarist válasza efraim hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Akartad mondani: az értéke (ellenállása) csak nagyobb lehet. Egy ellenállásnak növekszik az ellenállása az elhasználódástól és nem csökken.
(#) efraim válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Persze Bocs, de a keresztmetszet járt a fejemben
(#) k_h válasza interferi hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Pontosan, ahogy írod. Az egész áramkörnek csak annyi szerepe van, hogy mutassa ha töltődik az akksi. 2,1 ohm-on pont annyi feszültség esik, ami töltéskor kinyitja a tranzisztort. Bár nekem van egy olyan gyanúm, hogy egy kicsit teljesítményre alulméretezett ellenállást rakhattak bele, mert mintha a képen méretesebb ellenállásnak lennének kialakítva a forrpontok. Egyébként az én tapasztalatom az, ha egy ellenállás megég akkor nagyobb lesz az ellenállás értéke.
(#) Szpisti válasza kadarist hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Úgy is szokták mondani : "megnyúlik" ...
(#) sprofan válasza Bender92 hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia!
Régi videomagnó tápegység vezérlője. Túl sok mindenre nem használható.
(#) Bender92 válasza sprofan hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. Esetleg adatlapot hol találok hozzá? Googleon nem találtam semmit róla.
(#) Kovidivi válasza efraim hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Azt még vedd figyelembe, ha egy gagyi multi mérővezetékeit rövidre zárod, simán mutathat 0.8ohmot a műszer! Mint pl. nálam is. Plusz ha nem kalibrálták pontosan, akkor még rosszabb a helyzet.
(#) kadarist válasza Bender92 hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Szia!
Mi van a panelre írva?
(#) Bender92 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2013 /
 
Szia! A 3 kép alapján hátha jutsz valamire.
Következő: »»   479 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem