Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   11 / 48
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Észrevettem én, is az eltérést (most hogy linkeltem), őszintén szólva nem tudom, mert épp melózok, a nyák meg otthon van, lehet ott kavarodtam el, mert az eredeti nyákon smd ellenállás van.
Ebből is látszik, hogy több szem többet lát. Lehet simán csak ezt néztem el, illetve akkor a 470k helyett is 47k kell.
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
A kép alapján jónak látom, azért nem árt rámérni. Az R3/R4 adja az erősítés mértékét.
Áram alatt meg kéne nézni a mute [8] láb feszültségét is.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Átnézem, köszönöm!

Egyébként az LM4780 120wattos változatával is ez a probléma, szól, szól, de csak 5-10watt ami kijön belőle.
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Ennek kapcsán felmerül a kérdés, a jelforrásod elég nagy jelet tud kiadni? Mindkét erősítő teljesítménye abban fullad ki, hogy már torzít a végerősítő?
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Sony asztali cd lejàtszó, vagy pioneer cdj100, reloop rmx 40dsp-a jelforrásom, szerintem ezek elég nagy jelet adnak ki.

Nem torzit amikor maxon van, egyszerűen nem szól elég hangosan.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
A jelforrással nem lehet gond, esetleg rossz kábel okozhat egyetemleges hibát a két erősítőnél.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Hát én már nem tudom mi lehet a gond, többnyire ugyanazokat a kábeleket használom, van egy nagy bútorlap amire fel van csavarozva pár alkotóelem, +/- 35 voltos táp, 4x4700µF puffer, bemenetnek rca ajzat, rajta a hangerő poti, hűtőborda, csokicsatlakozó a tesztelendő erősítő ki és bemeneteihez. Az LM1875 és 3875 szépen működik erről az összeállításról, (1875-nél azért a tápot lentebb vettem) Érdekes egyikben sincs mute funkció, ezért gyanakodok arra, viszont a 4780, és 3886-ban van.
Átnézem az eddig feltárt hibákat, hátha valamelyik megoldja a gondjaimat.
Köszönöm az eddigi támogatást!
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2013
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Üdv!

Elkészítettem azt a verziót amit linkeltél, holnap körbecsiszolom a paneleket, aztán jöhet a próba, bár már szólt mind a kettő, de csak rövid ideig.
Remélem nem lesz vele gondom.
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Nekem hiba nélkül szól ez a verzió, de én fólia kondit használtam C6-nál. A kapcsolási rajzon az szerepel. Nem tudom, hogy az elkó menyi befolyásolással lesz rá.
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Sajnos olyat már nem kaptam, 4,7µF lett volna csak, nem tudom ez mennyit befolyásolna rajta.
Amugy bipoláris az is amit beletettem.

Neked mennyire melegszik? Én azt vettem észre a rövid próba alatt, hogy jobban fűt mint a 3875-öm.
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Hát melegedni nekem elhanyagolhatóan. Egy kis borda van rajta, közepes ventivel, szinte hideg a borda.
A 3875el nincs tapasztalatom, ezek az ic-k csak javításból maradtak meg, azt gondoltam ne hánykolódjon itt, készítettem hozzá nyákot meg tápot.
Hány voltról megy?
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
+/- 35voltól hajtom őket, majd kiderül ha összerakom normális bordára kiderül minden, nekem kicsit soknak tűnt a melegedése, kb 6x8x3cm-es procihűtő bordán volt, venti nélkül, bőven állta még a kezem, de a tok meleg volt. Mp3 lejátszó volt a jel, és 4ohmos hang(fal)sugárzó volt rajta. 2-3 percig ment.

Ilyen kondira gondoltál?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2013
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Igen ilyesmire, csak nem 400Vos. Nekem 63Vos van benne.
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Hangerőpotinak milyen értékűt használsz?
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Valami régi erősítőből kiszedett sztereo potit. Vagy 2x 100k vagy 2x200k.
(#) gb197 hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Sziasztok ! Néhány éve én is készítettem végfokot az LM3875-el (kétfélét) és az a tapasztalatom, hogy mindennél jobban szól, amit valaha is hallottam. Mindenkinek ajánlom a kapcsolást. Az LM3886 koránsem szól úgy, inkább házimozi vagy más alkalmazásban használtam, persze vannak ennél sokkal gyengébb erőrősítők is.
Kettető kép az érdekesség kedvéért az utolsó változatról.:
(#) gaboca323f válasza gb197 hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Üdv!

Nagyon érdekes szerkezet, többet is megtudhatunk róla?
(#) gb197 válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Üdv!
A kapcsolásban semmi extra nincs. Az IC csekély kimenő áramát 3-3db 10A es sanken tranzisztor növeli meg ,"veszi át", azaz x áram felett bekapcsol. Lásd TDA2030, csak itt korretűl müködik... Amiben még eltér, hogy az ic invertáló üzemben müködik, mivel így van igazán jó hangja. 8db dióda csatornánként és 2200µF szűrés, no meg a 0,5 W -os szénréteg ellenállások (válogatva) és ennyi.
(#) szamóca hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Az enyém is készülget, csak megint át kell alakítanom a kasznit, (szélesíteni) mert a traffencsek nem fértek el benne, az újak meg nagyobbak lesznek.
(#) gaboca323f válasza gb197 hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Mekkora így a teljesítmény? Esetleg a rajz publikus?
(#) gaboca323f válasza szamóca hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Ígéretes lesz nekem is hozzá kellene már fognom asztaloskodni egy kicsit, volna már pár dolog amit be kellene dobozolni, csak hát anyag és idő hiányában nem haladok velül.
(#) gb197 válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 30, 2013 /
 
A teljesítmény felőli megközelítés érdekes dolog, de ezeknél az ic-s kapcsolásoknál nem ezért használják a párhuzamos kapcsolást, legalábbis a hifi guruk. Az csak másodrendű dolog, valójában a nagy kimeneti áram hehetősége a cél, ami 1-2 watt-nál is hallható könbséget hoz a hangzásban. A kimeneti áram megoszlása a több félvezetőn többszörösen is nyerő dolog, pl. kisebb a termikus torzítás, stb.
Nekem egyébként 320VA -es trafóról megy és még nem tudtam kihajtani (nincs hol ) a 90dB érzékenységű dobozaimat, e szobában bőven elég...
Az eredeti doksik (rajz és nyákterv) 2002 és 2005-ben készültek még dos alatt Tango-ban, már nincsek meg. Időm ha engedi lerajzolom egy másik programban és közzé teszem, legalábbis a vázát.
Megtaláltam az első változatot is közben , abban 1-1db bd911-912 volt és kemény 1000µF szűrés, annak is győnyörű hangja van .
(#) gaboca323f válasza gb197 hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Értem, legalábbis próbálom megérteni. Érdekelnek az ilyen nem hétköznapi kapcsolások, és szívesen is építgetem őket. Ezt is kipróbálnám, eddig csak tda ból csináltam tranzisztorral kiegészítettet, de annak nem voltam elégedett a hangjával.
(#) gb197 válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 1, 2013 /
 
Szóval vissza rajzoltam a kapcsolást a régebbi változatról értékekkel , mindennel együtt és szívesen megosztom bárkivel, csak dobjon egy pü-t.
Ez az erősítő persze nem csak egy kapcsolásról szól -sokan lehet nem is tudják- hanem a megoldások együttessége eredményezi a kiváló hangzást (nyákterv! alkatrészek,stb ). A nyákot nem áll módomban megosztani (idő hiányában) , de egyébkén még van belőle 1-1 mono darab. Lénye viszont ami a képekből is kiderül, a tápot nem szabad elkülöníteni a végfokpanelről mivel így nem lehet optimálisan behuzalozni a kapcsolást! Kompromisszumok nélkül még néha a kettő réteg is kevés.
Csak érdekesség képen említem meg, a TDA-k között is van egy ic (1541A) ami kiemelkedően jól képes megszólalni, a teljesítménye viszont elég csekély.
(#) Gabó hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
LM3886nak menyi puffert érdemes betenni?
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Nekem 4x4700µF van.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Melyik verziót építetted meg? Belinkelnéd a rajzot vagy a tervet?
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Amit neked is linkeltem annó
(#) gaboca323f válasza Gabó hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ja azóta szereztem bele remix kondit, szép hangja van szerintem, ráadásul nekem csak kétszer egyutas egyenirányításom van, sima 1x24 voltos trafóról, viszont nekem igényli a hűtést rendesen, jobban melegszik a 3875-öm. Viszont teljesen zajtalan.
(#) Gabó válasza gaboca323f hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Na majd lefotózom milyen borda van rajta, aktív hűtéssel nálam hideg marad. Lényegébe csak a levegőt mozgatja a bordán a venti. Csak én is 4700as kondit tettem rá, de szkóppal nézve azé rángatja a tápot, és erősebb mélynél, mintha elfogyna az ereje. Holnap kicsit tuningolok, és teszek rá erősebb kondit.
Igaz nekem rendes 2x24es trafóm van.
Következő: »»   11 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem