Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   483 / 842
(#) Attila86 válasza PapaMaci56 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Az már az offset-hiba lesz, ennek kijavítása sajnos már nem ennyire egyszerű (egy ellenállásos) feladat.
(#) Leraz válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2013 / 1
 
Tessék itt van egy.
(#) Sanyi17 hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy 2x30V-os transzformátorom és ezzel szeretnék labortápegységet készíteni.
Valaki tudna ehhez adni egy működő kapcsolási rajzot?
(#) pjg válasza Sanyi17 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
(#) Alex2 válasza Sanyi17 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
A terhelhetősége is fontos lehet.
(#) Sanyi17 válasza Alex2 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
a trafóm 750VA-es és egy 0-35V-ig szabályozható 5A-es labortápra gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Lala456 hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Átolvastam és áttanulmányoztam a pdf-ket. Majd idővel lesz több kérdésem is de először csak egy pár. Szóval a v2.7.3-nál ( Ukimax = 40 V és Ikimax = 2 A) csak a szekunder feszt kell felvinni 33,3 V-ra és az R2, R3 értékét kell felvinni mert abba a pdf-ben a kapcsolási rajzon nem látom módosítást.
A 0-30V/0-3A (2.7.4 verzió) a 2.7.3 tovább fejlesztett verziója csak levitték a feszt 40 voltról 30-ra és a áram növekedett 2 A-ról 3 A-ra?

Ebbe szeretnénk segítséget kérni mi a különbség kettő kapcsolás között.

2, rész használtam a keresőt beírtam, hogy "Alkotó panelmérő" de nem adott ki semmi érdemlegeset ha valaki belinkelné hol van megköszönném.
(#) Ghoost válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ha tudod mit keres, akkor megtalalod azt.
En tudtam, igy itt talalod Alkoto hianyolt kapcsolasat, sajat hozzaszolasanak kereteben.

A v2.7.3 az Alkotos tap neven elhiresult egysegek beallitasanak kiszamitasat irja le nekunk ertelmesen es szajbaragosan. Elvileg barmilyen ertekek beallithatoak.
De mivel analog disszipativ taprol beszelunk egy alapszabalyt -ertsd jotanacsot- adott a szerzo: A 2ertek (Umax*Imax) szorzata maradjon a 150W kornyeken.


A ket verzio kozott ha meg jol melekszem a tortenesekre, annyi a kulonbseg, hogy utobbiba bekerult az R33 R34 es T6 trio, hogy a taegyseg kikapcsolasakor elbilleno negativ feszultsegkor azonnal reseteli /zarja/ az ateresztofokozatot.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Lala456 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Köszönöm a panelrajz linket.
A tápegységnél úgy olvastam 100 W a max. Az utóbbi tényleg jobb, már csak annyi kérdésem, hogy te biztosan megépítetted/ beépítetted. Így ha 20 V feletti értéket mérsz akkor te átkapcsolósra csináltad vagy 200 V mérés határba tetted be fixen így a 20 V alatti feszt is 200 V-os méréshatárba méred?
(#) Ghoost válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szivesen a muszer rajzot.
Valahol van olyan is -ha kell- ami 2db dupla digites kijelzot tartalmaz. DA56-11

Akkor 100W. -ezekszerint rosszul emlekeztem-
Akkor azt is olvastad , hogy az ertekeket OKOSAN hasznalva, kilehet venni 50V 5A-t is.

Nem csinaltam atkapcsolosra. De is/is.
En ket tapot epitettem, ket kulonbozo szerzotol.
Ket kulon muszer beallitassal.
Az egyik 19,50V/1,950A;
mig a masik ~45,0V/4.50A tud.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Lala456 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
45V az áram szabályzós? Az a alkotó féle vagy másik?? De a 45V-nál, hogy használod a műszert??? Akkor 200 V-ba és te használod kisfeszültségen pl 3,3 V és 5 V-on a nagyobbik tápot? Vagy direkt azért építettél kettő fajtát?
(#) Ghoost válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
A nagyobb parameterekkel biro -igen- az Alkotos v2,7.4-es.
Egy kép, tobb mint 100 szo .
Mondjuk ugy hogy 20V felett hasznalom a nagyot es alatta a kicsit.
De betudok allitani 100mV vagy akar 1V-t is a nagyon ha kell.

Idézet:
„...az áram szabályzós...”
Ezt hogy ertelmezem?
Az itt targyalt kiforrott peldanyok bealiithato aramlimittel (is) rendelkeznek.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Lala456 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Te leszel az én emberem, aki előttem kivágta az ösvényt Akkor tudsz benne segíteni, hogy milyen alkatrészeket variáltál át mert a tiéd működik és nem bízok magamban, és a végén indián kommunikációba ( füst jelek) merülne ki az én számításaimmal. Szóval összeírhatnád milyen alkatrészeket változtattál mekkora feszü a trafó és mennyi VA használtál. Nem fontos egyből de az elkövetkező napokban erre választ adhatnál.
Én egy tápot akarok építeni (univerzális) a te másodikad nagyon is jónak látszik feszre, amperre. Annyi különbséggel, hogy kettős is legyen mert műv. erősítőket és társaikat is tudjak táplálni. Köszönet az eddigi segítségedért.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Alkotó válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ha így fogalmazod a méréshatárokat, akkor úgy hangzik mintha valami hibáról beszélnél. Javaslok egy másfajta megközelítést, ami szintén a 200V-os méréshatárra vonatkozik, azaz a kijelzett érték megjelenítési pontossága 0,1V (100mV). Sok fajta igény merülhet fel, de amatőr viszonylatban ez jó eséllyel elég szokott lenni (a tápegység sem pontosabb ettől).
(#) Ghoost válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Sokunk tud - es szerintem fog is- segiteni.
Ird meg a trafod adatait peldaul elso korben.
Merj egy nyersfeszultseget, majd terheld be, a kivant Aram kornyekere.
Akkor megtudod, hogy a trafod KB mit tud a hatarain.
Utanna Alkoto 2.7.3-as leirasabol kiszamolhato minden. De Pionner segitsegedre sietett, ha nem akarsz szamolgatni.

A KERESObe irva konnyen talalhato Alkoto -s hsz
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Lala456 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Pont jó, hogy itt vagy akkor te a tápodban milyen beállítást használtál?? A fa dobozoson nem láttam kapcsolót akkor te fix 200V-ba tetted? Kezdő vagyok és tudom ilyen misztikumokon szokott elbukni a projektjeim mert az alapok jók de az ördög a részletekbe rejlik. Azt hittem kell az átkapcsolás (én laikus).

ui:van weblapod vagy itt nem tudsz külön mappát létre hozni/hozatni ahol össze vannak gyűjtve ezek a pdf-ek és néhány megjegyzés akár cikk jelleggel is. Nem nekem kell mert már meg van hanem az utókornak érdemes lenne rendszerezni, és ne kelljen bogarásznia. Amúgy köszi jó kapcsolások még lehet majd idővel mikor oda érek tőled is kérdezek. Feleslegesen magamat sem szeretem kérdezni nem, hogy másokat. Köszi még egyszer
(#) Lala456 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Trafó nincs mert kit jellegűen akarom összeszedni. Ha tudom pl neked milyen van akkor értelem szerűen olyant tekercseltetek. De kósza trafók (költözés miatt ) nem fellelhetők a lakásban.
De mondom a te második izmosabb tápod adataihoz igazítva te mit használtál.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Ghoost válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Akkor induljunk onnan, hogy milyen hataradatokat szeretnel kihozzni?
Peldaul:
Feszultseg 40V
Aram 3A
Teljesitmenye ~150VA. /kis tartalékkal/

Akkor mar tudunk konkret ertekeket mondani/szamolnii majd.
A trafora kell majd még két fuggetlen 8-9VAC tekercs a muszereknek.
S plusz egy mondjuk a hofigyelo es a hutest vezerlo egysegnek. /12VDC/
Idézet:
„...hogy kettős is legyen ...”

Akkor a muszerek tekercseibol negy darab FUGGETLEN kell.
S a ketto FOtekercs is fuggetlen legyen.
(#) CIROKL válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
(#) Lala456 válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Értem ebből tényleg ki lehet így indulni. Akkor éjszaka ezekkel megnézem átszámolom és elmondod jó vagy nem jó az elképzelés.
(#) Lala456 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nah ezt még nem is láttam , nagyon sokat lehet meríteni a felépítésekből ad támpontot a ki alakításban. El is mentettem köszönöm szépen.
(#) CIROKL válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Sokan sokfélét alkotnak az Alkotós átdolgozások és paneltervek szinte tökéletesek csak ajánlani tudom , amennyiben mindent a tervek szerint csinálsz elsőre és hiba nélkül tökéletes .
Mostanság csináltam én is egy ilyen dupla tápot és semmi gond vele az ésszerű használat a lényeges és akkor örök élet .
Labortáp 2X60Volt 5Amper
(#) Lala456 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Elismerésem ez nagyon ott van . A TLK az hőfokmérő és szabályzó lenne?
(#) CIROKL válasza Lala456 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
A TLK az az egyik /Fő/ hőfokfigyelő illetve ki is jelez ez egyszerre a két oldat hivatott figyelni , ezen kivül még oldalanként is került be egy - egy 80 -as ventilátor ami egyenként a két oldalt figyeli és ez totálisan az L idomokat figyeli.
(#) Frankye válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Idézet:
„...az Alkotós átdolgozások és paneltervek szinte tökéletesek csak ajánlani tudom , amennyiben mindent a tervek szerint csinálsz elsőre és hiba nélkül tökéletes...”

Ezt én is megerősíthetem. Megépítettem azt a táot két példányban is, is mind a kettő azonnal, hiba nélkül indult, az élesztés tényleg csak annyi volt, hogy rákötöttem a trafót, meg a kijelzőket.
(#) Hetope válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nagyon szép gyűjtemény de nem találom azt amelyet feltettem LM723 + µA 741 lebegős tápot. Ami még érdekesebb hogy a keresőbe is hiába írom be nem találom de még úgysem hogy keresgéltem oldalakon át amiből viszont van rendesen lehet hogy az a baj hogy olyan sok van hogy elvesztem közöttük !
(#) proli007 válasza Hetope hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nem ez az?
Lehet nem jól keresel. pld. így..
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) Hetope válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Le a kalappal ! Bevallom hogy a régi ( kezdeti ) fórum keresőjét tudtam kezelni de ezt a mostanit valahogy nem értem mert már párszor keresgéltem de soha sem találtam amit akartam mert megzavar amikor kell választanom cikkek - fórumok között . Témákban szeretnék turkálni keresgélni de nem tudok. Valahogy hülyének érzem magam mert tudás hiányban szenvedek de nem adom fel lehet hogy egyszer csak rájövök és jót mosolygok a magam butaságán .
(#) _vl_ válasza Hetope hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
A "hozzászólások keresése" üzemmódot keresed...
(#) Sanyi17 hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Kapcsolási rajz Ebben a kapcsolásban van a BD 244-es tranzisztor és azt helyetesíthetném-e BD 440-el?
Következő: »»   483 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem