Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 293
(#) kaqkk válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Egyszerű a válasz, hívja ki a szerelőt az majd cserél rajta olvasztó órát és megoldódik a probléma.
(#) kaqkk válasza dudlimudli hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ha a hőfokszabályzót a legalacsonyabb állásba tekered akkor sem áll le?Leolvasztva mikor volt?
(#) Honda130 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ez azt jelenti, hogy a rossz olvasztó óra miatt lehűtés után hamarosan elkezd olvasztani? Vagy hogy működik ez? Picit nem magyaráznád el?
(#) kaqkk válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Egyszerűen nem olvaszt le a hűtőgép ezért lejegesedik az elpárologtató és nem tud elég hideg levegőt juttatni a normáltérbe...
(#) Honda130 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nem olvaszt le? Miért? Annak minden nap kell olvasztania?
(#) ficko68 válasza wpetya hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Köszi a választ meg fogom nézi
(#) ficko68 válasza wpetya hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
ja még annyit hogy mitől forrósodik a motor? megtekintettem amit írtál hogy nézem meg nem látni hibát a cinezésnél
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2013
(#) kaqkk válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nemhogy mindennap naponta többször is ! Amikor a kompresszor leáll általában indul az olvasztás is , ha az olvasztó óra bedöglik, akkor .....
(#) Honda130 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nem semmi. Mennyire másképp működnek ezek a mai hűtőgépek.
Nagy dolog az az olvasztó óra? Drága egy Samsung hűtőhöz?
(#) kaqkk válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Ne haragudj de árat nem tudok mondani.
(#) Honda130 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Nem probléma, ez is nagy segítség amit eddig leírtál. Köszönöm!
(#) lazack hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Tulajdonképpen nem a hűtővel,fagyasztóval van a baj, hanem az én figyelmetlen fiammal, mikor a hűtő ajtaját épp hogy behajtja és nem csukja be rendesen. Szóval abban kérném a segítségeteket, és ötleteket, hogy valamilyen egyszerü kis fogyasztásu hanggal jelző kapcsolást hogyan lehetne megvalósítani, ami jelezne az ajtó akár kis nyitvamaradása esetén.is. Nem szeretném megfúrni a hűtőt esetleges kábelek miatt.
Üdv: lazack
(#) kaqkk válasza lazack hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A Hűtő első két lába alá tegyél be 2-2cm es lapocskát, ha hátrafelé dől ,automatikusan záródik!
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
2cm ?
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Csak írtam egy számot, egyedileg ki kísérletezhető a helyes méret..
(#) lazack válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Köszönöm a választ! De nem sok az egy kicsit? Én mikor beállítottam a helyére, direkt függőlegesre állítottam. Akkor ezek szerint hátra kell dönteni kissé?
(#) kaqkk válasza lazack hozzászólására (») Jún 28, 2013 / 1
 
Nyugodtan döntsd meg , a működését nem befolyásolja (legfeljebb kifolyik a leves a teli fazékból..)
(#) lazack válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Majd teszek alá egy nagyobb fazekat
(#) lukovicsek hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy egy no frost hütő kompresszornak milyen forrónak kell lenni menet közben? ha nem birja a kezem az még nem gond, vagy már baj?

Kösz mindenkinek előre is.
(#) kaqkk válasza lukovicsek hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Idézet:
„ha nem birja a kezem az még nem gond, vagy már baj?”
Ne fogdosd ! Egyébként nem baj (ha probléma van majd a védelem lekapcsolja a kompresszort)
(#) lukovicsek válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Hát nem is azért fogdosom mert nincs mit csinálnom, csak másképp nem tudom megmérni, most lett bele ujj motor rakva mert a régi egyik napról a másikra tönkrement, ugy zúgott mint egy traktor és nem nyomott semmit, nem akarom hogy ez is gajra menyjen ha esetleg valami nem jó lenne még a hütőben.
(#) ELKO26 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Üdv.Adott egy kombihűtő(modern),ami állt kb 1,5 hónapot,és nem hűt csak jár a motorja.Mi mehetet ki belőle?Elektronika gyanús.
(#) kadarist válasza ELKO26 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!
A hűtőközeg (gáz) mehetett ki belőle.
(#) rendad hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni a következő hűtőhöz , Zanussi TT 160 tipus.
Olyan jelensége van hogy csak a belső világítás működik, a kompresszor az nem kapcsol és nem is indul . Én a hőfokkapcsoló termosztátra tippelek , vagy valakinek lenne esetleg valami biztosabb válasza ? A hűtőgépek távol állnak a javítási körömtől . Köszönöm a segítségeteket előre is .
(#) kérdező válasza rendad hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Ha a gép nem indul, de a lámpa ég, akkor a hőfokszabályozó nem működik.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) kérdező hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok. Nemrég vettünk egy Elektrolux-LEHEL háztartási fagyasztószekrényt. Tökéletesen fagyaszt, kevesebbet megy mint a régi ('85 körüli) ugyanilyen készülék.
Sokkal hangosabban fortyog mint a régi. Egy picivel a kompresszor is hangosabb, (valamiért import kompresszor került bele) de a zaj nem gond. Lehet, hogy több olajat öntöttek bele mint amennyit kellene? Engem nem zavar a fortyogás, de az esetlegesen túl magas olajszint nem csökkentheti a kompresszor élettartamát? Lehet, hogy csak ilyen a konstrukció, vagy érdemes szólni a gyártónak? (A garancia még érvényes.) A készülék csak abban különbözik a régitől, hogy az elpárologtató nem egy lapra van sajtolva, hanem csőkígyó megy végig a fiókok között, úgy néz ki mint hátul a kondenzátor. Emiatt lehet zajosabb?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) zoli2323 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni Tőletek. Samsung RSH1DTSW hűtőgépem van (no-frost, Side By Side). Harmadjára fordult elő, hogy a hűtő (nem a mélyhűtő) rész jegesedni kezdett egy bizonyos ponton, s a belső hőmérséklet pedig növekedett, szinte a környezet hőmérsékletéig. Nem tudom, hogy miért jegesedhet. Nagy nehezen szétszedtem, s eltávolítottam a jeget (a ventilátor körül is), majd újra üzembe helyeztem. Kb. egy hónap után újra előjött a hiba. Nem tudom, hogy mit tegyek. A Youtube-on láttam egy videót, amely ezzel a hibával foglalkozik, de nem értem: Youtube videó
Mellékelek egy képet, ezt akkor készítettem, amikor szétszedés után erről a részről eltávolítottam a jeget. A szétszerelés és leolvasztás után hibátlanul működött a ventilátor. Én úgy gondolom, hogy ez egy típushiba lehet…
Várom tanácsotokat, amelyet előre is köszönök.
Zoli
(#) proli007 válasza zoli2323 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Hello! Ezt véletlenül találtam, nem tudom mond-e ez neked valamit.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) Honda130 válasza zoli2323 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Szia!
Én meg ezt találtam.

Samsung javítás
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) zoli2323 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Köszönöm a tippeket, szerintem is a hőérzékelővel lesz a probléma.
Amikor szétszedtem a Samsung hűtőt, olyan fapadosnak nézett ki az összeszerelése... Szerintetek nagyon gáz egy Samsung hűtő? Akkoriban az ár miatt választottam, de most valószínűleg más márkát, pl. Bosch-t vagy Siemens-t vennék.
Üdv.: Zoli
Következő: »»   108 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem