Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1053 / 1683
(#) Aldure válasza Norberto hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Köszönöm!Igyekeztem.
(#) Aldure válasza (») Jún 27, 2013 /
 
Bocsi!Legközelebb így járok el.
(#) interferi válasza Aldure hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Biztos, hogy 30W nem inkább 300W?
(#) Aldure válasza interferi hozzászólására (») Jún 27, 2013 /
 
Hát nézőpont kérdése, ha a hálózatból felvett teljesítményét számoljuk akkor meg van az 200-250 Watt is.
(#) zolek hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Vízkőoldó.
(#) Buvarruha válasza zolek hozzászólására (») Jún 28, 2013 2 /
 
Micsutu milán? Írj valamit a mukodéséről, érdekes.
(#) Rumcájsz válasza Aldure hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
30W ??
Szerintem elírás lehet, mert az a puffer kondi telep elbírna egy erőművet is! Az árában azok a réz sínek is jelentőset dobnak, ugye testvír?
(#) Tibi98 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
30W A-osztályban az rengeteg. Már-már erőmű (ha más nem, hát hőerőmű... )
(#) violin hozzászólása Jún 29, 2013 / 2
 
Ez az én régi Hiraga erősítőm....2X20W....
2X4X27000µF volt benne.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2013
(#) violin hozzászólása Jún 29, 2013 / 3
 
De volt benne 4X68000µF is....Siemens Sikorel formájában.

00208592.jpg
    
(#) CIROKL válasza violin hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Sok évvel ezelőtt is megcsodáltam ezt a remekművet és még mindig szivesen nézegetem a képeket róla ! /Egyéb iránt még megvan és működik rendesen ? /
(#) violin válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia!
Már nincs meg....kb 3éve adtam el. De már majdnem összeszedtem a cuccot,a 60W-os nagytestvérhez....
És addig sem maradok Hiraga nélkül,mert van ugyebár egy autós (kapcsitápos) verzió is...
(#) CIROKL válasza violin hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Hiraga volna kérdés a nagytesóval kapcsolatban amit itt megtehetnénk .
(#) Jostee hozzászólása Jún 30, 2013 / 4
 
Sziasztok!
Végre elkészültem a quad 405-ös erősítőmmel.
Még egy kis vezetékrendezés hátra van. Az előlapot egy gyári erősítőről koppintottam (gondolom sokan felismerik) de mit tegyek, nekem ez tetszett a legjobban. Pár alkatrészt kicseréltem a végfokokban, hogy stabilan bírja az emelt tápfeszültséget. Semmi más extra nincs benne a végfokokon kívül: gyorsított működésű hangfalvédelem és egy lágyindító. A hangja önmagáért beszél, de aki ismeri annak nem kell a quad hangját bemutatni..
(#) guliver83 válasza Jostee hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Na jó tudod kinek mond, hogy ezt te csináltad!!!
Nagyon szép munka minden elismerésem ez nagyon szépen össze van rakva
és az előlap egyszerűen kitűnő! Vagy nem is tudom , de tökéletes.
(#) Buvarruha válasza Jostee hozzászólására (») Jún 30, 2013 1 / 3
 
Nagyon jól néz ki, ügyes munka, de a csatlakozók a 230 és pufferek környékén ennél rosszabb helyen nem is lehetnének. Sajnos a kialakítás mintapélda a rossz elrendezésre!
(#) Jostee válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
FrontDesignerrel nem tart semeddig megcsinálni az előlapot csak kell egy ismerős aki le is szitázza pár sörért El van szigetelve kellően minden. Vagy cseréljem fel a trafó és tápegység helyét? A fehér színű 230-as vezeték sem fog az egyenirányító híd előtt maradni.
(#) Buvarruha válasza Jostee hozzászólására (») Jún 30, 2013 3 / 6
 
Nekem is hasonló kialakítású volt az erősítőm doboza és a következőképpen csináltam. Mivel hátul van a hűtőborda célszerű az előlapot is használni. A jobb elején lehetne a bemenet, a bal elejénél a trafó és a 220csatlakozó, és hátul a hangszóró kimenet. Működik ez így is, de jelentős zavart szed őssze a hálózatból.

Ez a jelenlegi felállásnál nem meogldható és nem is igazán lehet ennél jobbra megcsinálni. NEm jó, hogy mind a két végpanel a szélén van, érdemes a tápot az egyik oldalra elhelyezni és árnyékolni.

Láttam, hogy valaki negatívan értékelte a kommentemet, de az illető nyílván még nem épített jó erősítőt.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2013
(#) Jostee hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Hálózati brumm vagy bármiféle nem odaillő búgás nincs!
(#) dudassandor1 válasza Jostee hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Nagyon szép munka! Ilyen műszerrel élvezet csak igazán a zene hallgatás! Gratulálok hozzá! Kifejezetten tetszik az előlapja, a belseje is! Ha nem szed zavart össze, nem feltétlen kell módosítani, de gyakran előfordul sajnos.
Az Quadom előlapja is másolata egy ismert végfok előlapjának - IBIZA Sound - de ezt saját kézzel írtam fel és fényeztem le.

eleje.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Jostee hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Szinte mint az első Quadom. Szép elrendezés, optimális súlypont, szép dobozolás, kellemes kábelezés. Tőlem kapsz egy pontot érte
(#) Jostee válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 30, 2013 1 /
 
De jól néz ki!
Régen én is építettem hasonló elrendezéssel ilyen dobozba. Most a minél laposabb doboz volt a célom ventilátor használata nélkül. Ma már nem diszkózom vele így nem akartam a ventilátor zaját hallgatni. Tehettem volna bele hőfokszabályzós vezérlést is a hűtéshez de több áramkört már nem szerettem volna beépíteni.
(#) Jostee válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Köszi szépen!
(#) kameleon2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 30, 2013 /
 
Ezért írtam, hogy olyan mint az első... Én apa is vagyok - így nem hiszem, hogy az bárkit is előrevisz, ha leszólják, nem tartom jó pedagógiának. Én felsoroltam benne azt ami jó. Meghallgatni nem volt módom, de mindenképpen látszik a gyártási kultúra rajta.
(#) Jostee hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Amíg nem tapasztalok negatív jellemzőket (legyen ez brumi gerjedés stb) addig így marad. Természetesen szívesen fogadok mindennemű értékelést. Hiszen ezért tettem fel ide!
(#) Jostee hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
A következő már nem ezzel az elrendezéssel lesz
(#) enree válasza Jostee hozzászólására (») Júl 1, 2013 1 /
 
Nagyon szép munka, gratulálok hozzá! Egy észrevételem lenne, ez a TS csatlakozó népes nevén Jack nagyon nem való oda! Szerintem alkalmatlan hangfal csatlakoztatásra, arról nem is beszélve, hogy ki-be dugáskor még egy csepp zárlatot is okoz. Ha már nem SpeakOn, akkor legalább XLR. Ez csak egy privát vélemény, az erősítő szépségéből nem vesz el semmit, az igényesen kialakított előlap különösen tetszik!
(#) Alkotó válasza enree hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Egy "monónak" bekötött JACK aljzat nem okoz zárlatot (kivéve ha beledugsz pl. egy szöget). Sok gyári hangszórón és egyéb készüléken is használják. A csatlakozó erő kimondottan erős, nagy áramok átvitelét teszi lehetővé. Ennek kell a legkisebb beépítési hely.
Mindezek ellenére, valóban vannak egyéb alternatívák is, amik szintén megbízható megoldást ígérnek.
(#) Aldure hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
Üdv! Mindenkinek! Én is építettem még régebben 1 Quad 405- erősítőt de már egy ideje nincs meg ugyan is eladtam helyette a Hiraga 30-Wattosat használom.A képek alapján látható hogy egy szét bontott KISO végfok dobozába lett építve a küllemével nagyon nem foglalkoztam de belül próbáltam technikailag úgy megoldani a dolgokat hogy az jó legyen.Azért is mutatom be nektek hogy elemezzétek a képek alapján mi a hiba? Ha van benne.Azért szeretem ezt a fórumot mert itt sokat tanul az ember mások hibáiból ötleteiből hogy minél jobbat tudjon később alkotni.A huzalozás nekem sem nagyon tetszik de már nem tudok rajta módosítani A külleme meg olyan amilyen.Engem a hangja érdekel egy erősítőnek nem a küllem az elsődleges szempont hiszen nem nézegetni veszem hanem hallgatni.A toroid elég nagy 500VA 2x35V AC de épp ez volt kéznél.Tettem rá árnyékolást is a serlegen belül van még körbe tekerve lágy vas szalag is. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2013
(#) Buvarruha válasza Aldure hozzászólására (») Júl 1, 2013 2 / 2
 
Pont a lényeg nem látszik a képeken!
Következő: »»   1053 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem