Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   496 / 1163
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Azok egy enkóder, dekóder párost alkotnak. A szerepük, hogy csak a párosított nyomógomb, csengő eszközök működjenek, és ha a szomszédnál csengetnek, ne nálad szóljon. Gyakorlatilag a lábain beállított címet elküldi a vevőnek, és ha a dekóderen ugyanaz a cím van beállítva, akkor szól a csengő
ATR3503 valószínűleg egy cél IC, benne van a csengő áramköre is, és csak egy hangszórócskát kell rákötni
(#) Lala58 hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Üdvözlet. Segítséget szeretnék kérni egy orosz diódárol kellene valami ismertető mert katalógusban és googléban nem találtam róla semmit. előre is köszönet.
(#) djseed1 hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok! Hozzám került egy német Loewe e3000 TV! Az a baja hogy a kép vízszintesen eltolódott fölűl és alúl, középen pedig összehúzódott! Szóval görbék az emberek benne! Átnéztem a vízszintes eltérítést és találtam egy diódát ami hibás (BY299)! Megnéztem az adatlapját és most nemtudom hogy milyen dióda is ez, valami kapcsoló dióda! A mérve 20ohmot kapok, de akárhogy mérem oda-vissza ereszti a cuccot! És nemtudom hogy jó ez e így, mert hogy valami kapcsoló akar lenni az adatlap szerint! Az adatlapokat mellékeltem! Ha valaki tudja hogy milyen is ez, akkor ossza meg velem!
Előre is köszönöm!
Datasheet
(#) pjg válasza Lala58 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
A keretben mi van? 800? Ez egyik képen sem látszik.
(#) pjg válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Gyors egyenirányító BY 299 800 V 2 A DO-27 Tr=500ns kb. 20-25Ft.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) Lala58 válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Heló. a keretben K398 szerepel utána B10 és a másik keretben kézzel írt 8
(#) Lala58 válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
eredetileg az átkos kórból származó akku töltő volt; van kicsit lepusztult állapotban viszont használnom kéne mert az aksiaim haldokolnak (12v 230AH) viszont nincs kedvem cserélni őket
(#) erdgab válasza Lala58 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Amit a képen mutatsz az egy nagyon régi,még annál is régebbi orosz,talán germánium dióda,az értéke 10A/800V elvileg,a mérete ne tévesszen meg esetleg az értékéhez viszonyítva.
(#) Lala58 válasza erdgab hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Köszi a választ de legalább kiindulási lehetőség a terhelhetőségére, vagyis ne akarjak tőle 23A
(#) djusee hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Hello.Megint en, erdekelne hogy szerintetek mi a csoda lehet ez?Mintha szures vagy valami vedelem lenne, 12V + - at koti ossze, van Ohmos ellenallasa egyiknek 174 Ohm, masik 185 Ohm. Nincs rajta jelzes gondoltam valami fele PTC de nagyon kicsit valtozik az ellenallasa ha melegitem.Varisztor?Hirteleneben nemtudom hogy annak van e ilyen kis ellenallasa.Az sem biztos hogy vezetnie kellene neki
Koszonom
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) laszlo raduj hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Ma alkatresz utan turkalva talaltam egy olyan relet amely nem behuzos es erintkezos , hanem 2 uvegcso van a tekercs belselyeben ,azon ketfelol a bekotes. Hogyan mukodik , mit tud kapcsolni? Mekora terhelest? Nem ir rajta semit a meretei 1X1X2cm kb.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Keress rá a "Reed relé" keresőszavakkal.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat! 'nedudgi'-nek is! A TL2262-ről én is találtam, hasonló adatlapot. A dolog tiszta, megpróbálom működésre bírni őket. A párjáról van adatlap (5272B-L4, 18lábú, '3 RF decoder'), hiba nem látszik a készülékeken. Volt az egyikben egy: M1E (alatta)G679 feliratú, 18 lábú is; erről sincs adat. Nem barmoltam szét, visszarajzolással tán rájövök, ki-kivel van.
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
koszi
(#) razor1995 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Helló!
Az lenne a kérdésem hogy van nekem 2 Aiwa SX-NS116 hangsugárzóm 6ohm-osak, de nem tudom hány wattosak. Ebben tudna nekem segíteni valaki? Google-t feltúrtam, de semmi használhatót nem találtam. Eredetileg Aiwa NSX-S116-os hifihez voltak. Mondjuk azt tudom milyen alkatrész csak azt nem hogy mekkora, de jobb helyet nem találtam a kérdésnek.
(#) laszlo raduj válasza razor1995 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Esetleg kersd meg a hifi kapcsolasi rajzat, abbol kiderulhet mekora vegfokal volt hajtva.
(#) nedudgi válasza razor1995 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Nincs egy adatlap azon a hangsugárzón?
(#) zolika60 válasza razor1995 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A HiFi erősítője 2*12W 6 ohm-on. Gondolom ehhez van méretezve, tehát kb.20W.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) Lala58 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Üdv mindenkinek. érdeklődnék valaki látott-e már ilyen izzónak látszó eszközt ami sorosan van kötve az áram kőrbe és még neve is van CM37 típus jellel. Köszi.

P7230017.JPG
    
(#) razor1995 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szóval kb. 20W. Köszi a segítséget mindenkinek!
(#) kadarist válasza Lala58 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Szia!
Milyen áramkörben volt? Rádióban, a fűtéskörben? Mert akkor még egy vas-hidrogén cső is lehetne.
(#) Lala58 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
elvileg egy aksitötőben (accu 89) én egy izzóra szavaznék csak mérete és teljesítményre nem sorba kötöttem volna ugyanis 1 autóizzó már van benne sorba kötve 1 utas dióda után
(#) Sendi hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek. Kérem segítsetek beazonosítani egy tirisztor gyújtó áramkör alkatrészeit. Van rajta gyújtótrafó, ellenállás (1002= 10K talán) egy dióda (talán) jele: RJL88, egy kondenzátor, és egy csíkos valami. Ha valaki ennél pontosabban tudja, kérem segítsen.

P1070868m.jpg
    
(#) kisstomi hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok! Ehhez a két ic-hez keresek adatlapot, sikertelenül. Sajnos azt sem tudom mik ezek egyáltalán Az egyiken ez áll: "SFC 2741C 947", a másikon pedig: "IL709M RIZ547" és 9 lábuk van. Továbbá érdekelne hogy mi ennek a tokozásnak a neve. Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) Sendi válasza kisstomi hozzászólására (») Júl 23, 2013 / 1
 
Szia. Szerintem ezek régi tokos műveleti erősítők. Az egyik ua741, a másik meg ua709.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2013
(#) kadarist válasza kisstomi hozzászólására (») Júl 23, 2013 / 1
 
Szia!
Az egyik egy LM741-es műveleti erősítőnek megfelelő IC, a másik pedig egy LM709-es műveleti erősítőnek megfelelő IC. És ennek a kerek fémtoknak az a neve, hogy kerek fémtok (Meteal Can Package). Bővebben: Link
(#) kisstomi válasza Sendi hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Sendi, kadarist, köszönöm
(#) Sendi hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok. Itt egy jobb kép az előző kérésemhez. Fontos lenne.

Mi ez.jpg
    
(#) tuskabalazs hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Üdv!

Itthoni keresgélésem során találtam egy nyákot amin van egy típusszám is , de az interneten semmit se találtam róla , esetleg valaki felismeri? A pdf-be vannak a képek.Előre is köszönöm szépen.
(#) pjg válasza tuskabalazs hozzászólására (») Júl 24, 2013 /
 
Valami TV modulra gondolok.
Következő: »»   496 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem