Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   464 / 729
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Azt nem tudhatjuk. De ha az átmérőhöz nem a külső átmérőt fogod beírni, akkor már biztosan jobb lesz.
(#) nzozz hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Nagyon megtetszettek a tölcséres hangsugárzók, de konkrétan azokra a fajtákra gondolok, amik valóban tölcsér kinézetűek, pl. ilyen. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire érdemes ilyen típusú szerkezetet építeni? Vagy felejtős?

Köszönöm
(#) ptesza válasza nzozz hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Mindenki olyant épít amilyent csak szeretne. Szerintem nem rosszak ezek, sőt még hangos is tud lenni ,de elő kell venni a barkácstudást az bizti.

Bővebben: Link
(#) szamóca válasza nzozz hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Nem egyszerű a tölcséres, de a legkiválóbb hatásfokkal rendelkező hangsugárzófajta. A mély tölcsér pedig fizikai méretei miatt bajos projekt. Extremitás.
Nézelődj. Vezérgyártó.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) nzozz válasza szamóca hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Köszi a választ mindkettőtöknek!
Kb. mekkora a minimális mérete egy ilyen tölcsérnek? Egy kb. 15 m2 -es szobába kellene.
Milyen anyagból lehet készíteni a tölcsért? Csak fa? Vagy lehet üvegszálas kompozit? Szélessávú hangszóróval is jó eredményt hoz vagy érdemesebb többsávos rendszert használni?

Köszönöm
(#) Hangszoro2000 válasza nzozz hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Pont az a baj ezekkel a tölcsérekkel, hogy 90%-uk barkácsolás eredménye, sajnos úgy is működnek, úgy szólnak. A képen lévő sem annyira felemelő élmény szemtől szemben, viszont egészen szép, esztétikus, jó környezetben. Személyes élményem, hogy miután meghallgattam, és közelebb mentem, csak azon tudtam gondolkodni, mitől szól ez ennyire... szóval mitől olyan nehéz elviselni. Persze egyértelmű volt, nem kellett keresni annyira az okait.
Így, hirtelen ötlet alapján belekezdeni, még egy háromutas hangsugárzó összerakásába sem biztos, hogy kifizetődő, a fórumos segítség nem lesz elég ahhoz, hogy jó tölcséres hangsugárzót készíts.
Ha ez nem olyan fontos, és csak azért vágnál bele, mert tetszik, akkor a minőségből áldozva biztosan megvalósítható amit szeretnél. De a 15m^2 sem indokolja, sőt inkább akadályozni fog.
(#) szamóca hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) nzozz válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Félreértés ne essék, attól függetlenül hogy megtetszett a kinézete, nem egy szép * akarok építeni, hanem olyan szép hangsugárzót, aminek a hangja is jó. Határidő nincs, tehát infó gyűjtögetésre, tervezésre van idő. De ha végképp nem lehet házilag megcsinálni, úgy hogy jó hangja is legyen, akkor inkább nem csinálom. De azért bizakodó vagyok.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) ptesza válasza nzozz hozzászólására (») Aug 21, 2013 1 / 1
 
Van akinek semmi sem nem jó főleg ha más csinálja. Ha barkácsolsz jobb is lehet mintha egy ellenőrzés nélküli gyárban hánynák össze napi sokszáz darabos tételben és abban hisznek jobb lesz ha mindig egy kicsit változtatnak rajta. Ha valaki el akar ijeszteni ne add fel. Mi van olyankor ha háromutas? Semmi . Meg kell tanulni átvitelt ,és impedanciát mérni és már kezdődhet is a váltótervezés.
(#) nzozz válasza ptesza hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Mindkettőben van igazság. Lehet végül egy "dobozos tölcséres" lesz, ha építésre kerül a sor, ahhoz több terv is érhető el.
(#) nagytom14 hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Üdv!

Miben másabb reflexnyílást a doboz alján a talaj felé fordítva elhelyezni, mint a hátulján, illetve az oldalán? Természetesen tüskéken vagy hangfallábon a talajtól elemelve, mekkora magasságra kell elemelni, vagy az már nem annyira számító dolog?
(#) pont hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Sziasztok. Ha van két 8 ohm 30w 89db-es mély közép hangszóróm, ha párhuzamosan kötöm őket akkor ezekhez, 4 ohm 95db 60w-os magas sugárzót kell keresnem. Vagy teljesen mindegy mert a hangváltóval kell mindent összehangolni? (Tudom, hogy minden kép kell hangváltó, csak hátha egyszerűbbet lehet csinálni , ha eleve hozzávalót veszek, még magas sugárzó vétel előtt vagyok)
(#) fery45 válasza pont hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
4 ohmos, minimum 60 wattos magas sugárzó kell hozzá két utas váltóval, azonos teljesítményben értelmezve.(SI-SI,RMS-RMS,DIN-DIN,PMPO-PMPO,PEAK-PEAK...stb. A váltási frekvenciasávnak meg kell egyezni a hangszórók által lesugárzott sávval. Például a méyközeped 4kHz-ig megy, akkor a magas sugárzónak 4 kHz-tól kell mennie felfelé. A két utas váltónak is itt kell váltania. Ezek után beszélnünk (írnunk) kellene a váltási sávban az átfedési karakterisztikákról, hogy ezek mekkora meredekséggel váltsanak. Ezek után akusztikailag még nem mértünk semmit. Még csak meg se hallgattuk a cuccot. Jó munkát!
(#) DJ Tacki válasza fery45 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
2x30W mélyhez nem sok kicsit 60W-nyi magas? Úgy tudom a magasnak jobb a hatásfoka (akusztikai csatolása?), így jóval kisebb teljesítmény elegendő azonos hangerőhöz mint mély esetén.
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Akkor mit irjak be? Mit kell mérnem? A membrán felületet kellene? Porvédővel vagy anélkül lenne a jobb?
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) pont válasza fery45 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Köszönöm válaszod. Ha segítenél még, hogy hány decibeles legyen?
(#) voodoo hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy kb 15"-os mélyközép sugárzó aminek az adatai egyenlőre ismeretlenek,de az biztos, hogy piszok nagyot szól. Ehhez kéne nekem egy mélynyomó is, de félek, hogy talán még azt is bőven lekiabálja. Tegyük fel ez ami van tud 250W-ot és 98dB körül van. Mély hangja egyáltalán nincs, csak arcszőrzetet csiklandozó, ütős közép. A jó dörgő mély hangokat nem képes hangosan megszólaltatni, csak nagyon halkan, vagy ha az equalizert a közép tartományban mindent lehalkítok vagy -15dB-el.
Mit javasoltok? Hány watt/dB hangsugárzóra lenne szükségem ahhoz, hogy kielégítő minőséget tudjak előcsikarni. Főleg disco zenéhez.

Köszi. Tibi
(#) bajtaig válasza voodoo hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
2 db. 500 W-os bassreflex kiszolgálja, mivel diszkóra kell nem árt ha 40 Hz-től indul!
(#) voodoo válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Az ilyen alacsony rezgéshullámokat sima bass-reflex láda jó erre a célra? Nekem az a bajom a bass-reflex (tehát nem nyílás) hanem csak cső van rajta, hogy nagyot suhognak.
Ám nem diszkóba lesz, csak szeretém megküldeni hébe hóba valami brummos zenével.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Így túl magas lett az érzékenység az a baja... A perem közepétől mérd az átmérőt. Egy 20 centis hangszórónál sd=229 cm2 (felület) körül szokott lenni.
(#) ptesza válasza pont hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Ha a két mélyet párhuzamosan kötöd akkor 92 dB lesz kb az érzékenység. Ennél egy picivel érzékenyebb magas kell hozzá, hogy legyen miből farigcsálni. Az ohm-ok miatt ne aggódj ha úgyis 4 ohm-os erősítőd van akkor lehet 6 vagy 8 ohm-os is a magas.
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Az effektív felületre van szüksége a programnak, ez minden hangszórónál más, de általánosságban nagyjából a membrán teljes + a membránszél belső egyharmadának, felének az átmérőjéből szokták számolni.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
A gumiszél közepétől mérjem akkor? Gondolom arra a peremre gondoltál Te is.

Szerk.: 18.6cm a gumiszél közepétől mérve a porvédővel együtt.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2013
(#) mraulajos hozzászólása Aug 22, 2013 /
 
Hali!

Egy ilyen passzív hangsugárzóba például, a két nagy hangszóró hogy van bekötve, azon túl hogy párhuzamosan. A nagy hangszóróra van (valamelyikre) hangváltó?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Ezt szerintem csak akkor tudod meg ha szétszeded és megnézed ,mit álmodott meg a tervezője. Egy soros tekercs azért szokott lenni . (1~2 mH)
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Azért érdeklődöm, mert ilyet szeretnék készíteni, kettő 15" hangszóróval, és egy EVM 5250 es driverrel.
(#) Hangszoro2000 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
A porvédő lényegtelen, azzal nem kell foglalkozni.
(#) Hangszoro2000 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Azt mondja hogy:
Idézet:
„Az SF25 hangdoboz egy technikai különlegességet nyújt: a két 15"-os basszust különböző frekvenciasávokkal vezérli. Ez az igényes technológia hatalmas basszusnyomást biztosít, és egyidejűleg ellensúlyozza a zavaró kioltásokat a középső tartományban. Műszaki adatok Terhelhetőség (szinusz/zenei): 500/2000 W Hangszóró méret: 15 " Frekvenciatartomány: 35 - 16 000 Hz Hangnyomás: 100 dB Méret: 464 mm x 1092 x 432 Súly: 47 kg”

Magyarul biztosan nem kapcsolja a két 380mm-es hangszórót párhuzamosan, ez inkább egy 2,5 utas rendszer lesz. Ilyenkor az 1-2mH értékű tekercs sem túl valószínű, inkább egy jóval nagyobb, és egy jóval kisebb lesz beépítve.

Hogy a te hangszóróidhoz mi lenne jó, azt csak akkor lehetne eldönteni, ha tudnánk is valamit azokról. Alapvető infók, esetleg részletesebb adatlapok. De ha ez nincs, legalább néhány jó minőségű kép, az is sokat mond, ha jól megnézi valaki.
(#) Robi85 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Akkor írd már meg légyszi, honnantól és mit mérjek a hangszórón. Lehet, hogy neked pofon egyszerű a dolog mert ezzel foglakozol már x éve, de nekem meg sokan másoknak nem az.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
(#) mraulajos válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Csináltatni akarom, KASZAY. t.amp 2400 akarom hajtani 4 ohm on.
Következő: »»   464 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem