Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Na garantáltan meg fogok zizzenni.Kicseréltem 3205-re,25V lett a szivárgás.Na akkor most a lényeg.Kivettem a fetet,és megvolt a fesz akkor is Kb 15V ig lassan felkúszott.Na de honnan?Ez csak a főszabályzóból jöhet.51V a max bemenetem.én is néztem mennyit bír.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
A trafód tudja egyáltalán a 2A feletti áramot?
Nagyon úgy néz ki.Az egész úgy kezdődött,hogy egy PWM szabályzót próbáltam.A fesz és áramgenerátoros ledek elkezdtek villogni max áramszabályzáson,max feszen,éppen ennyi kellett de az áramfelvétel,csak 4A körül volt.Na mondom kapsz erőt,párhuzamosan a két kimenetet.Teljesen független a két oldal szóval mehet neki.Akkor mind a két oldal ugyan úgy nekiált villogni.Akkor gondoltam nem az erő hiányzik neki vissza egy oldalra.Ua.akkor sorbakötöm a két tápot hátha úgy tetszik neki.Úgy sem.Vissza egy oldal,és áramgenerátor led világít,meghalt.Másik oldal,próbálgatom a PWM-et,10pec és az is halál.Szétszedtem semmi nem füstölt el.Mérem a tápot az előszabályzónál,rendben,főszabályzórendben,annyi hogy a - fesz,4V de ez nem lehet probléma.Az alkatrészeket kimértem,vezetősávokat kisípoltam,tulajdonképp nem találtam rossz alkatrészt.Az előszabályzóba is visszaraktam az első 555.öst,és ha kiveszem a D16-ost az is megy.Már csak a TLC maradnak amiket nem tudok kimérni,de azt is megcseréltem az IC6-az 5.re.semmi változás.Semmi rendellenes,mint füst melegedés.
26V 180VA-es a tápom
Ezeket akkor holnap átvariálom. Jelentkezek az eredményekkel.
Köszönöm a segítségeteket..
Nem próbáltam, de pl. a 2SC5200, MJL3281A, TIP3055 jó választás lehet. Nagyjából ez a sorrend tűnik racionálisnak közöttük, mert a második jobb ugyan, de beszerezhetetlen és nagyon drága. Az első kettő nem TO218-as tokozásó, hanem TO264 (ha jól emlékszem), de gondolom csak a "laposság" a fontos számodra, aminek ez is megfelel.
Gyakorlatilag készen vagyok egy olyan tervváltozattal a 2.7.4 kapcsoláshoz, ami kimondottan ilyen tranyókhoz készült. Én állítva képzeltem bele a tranyókat is és egy lapos-hasáb tokozásó diódahidat, és hagytam annyi helyet előttük-mellettük, ami lehetővé teszi a kengyeles leszorítást (ami nálam nagyon jól bevált egyéb erősítős témában). De a Te gondolatod szerint is bele forraszthatóak a tranyók, egy kis ügyeskedéssel.
Felfogatás szempontjából jó a 2SC2922 is, és beszerezhető E-bay-ről. (700Ft körül)
Na megvan a hiba.Az IC4A adta meg magát.A másik oldalon is valószinü az lesz mert ugyanúgy viselkedik mindjárt nekiállok.Persze TLC csak 6Db rendeltem.
- Nálam bármelyik betehető, van hely a nagyobbnak is (nem a 2SC2922-re gondolok, mert azt extra széles).
- Igen, van esély az azonosságra, de valami különbség azért kell legyen, mert 100V-os a 60V helyett. - Nincs tapasztalatom, de talán a 5200 jobb választásnak tűnik.
Csak azért szólok, nehogy valaki bedőljön az a 100 V nagyon csúnya átverés, egyes gyártók nagyvonalú hazugsága. Mert bár megadnak egy 100 V-os értéket az Ucb-re, de mellette ott van az Uce = 60 V is! És hát ugyebár, amíg a tranyó él, addig nem lehet 40 V a B-E között.
Igazad van, Én tévedtem. Szó sincs 100V-ról, csak ez volt az első sorban és mivel megszoktam már, hogy itt az Uce szokott lenni, ezt tételeztem fel.
Maradjunk az 2SC5200-nál, az jobb választásnak tűnik.
Na működik.Mivel tlc nincs itthon,keresgélten mit rakhatnék be helyette.4558 esett a választás és működik vele.
Attila.Ennek a szabályzónak van egy olyan működési helyzete,hogy az áramgenerátor és fesz generátor ledek felváltva villognak.Ez normális?
Ha pl. olyan fogyasztót tesz rá az ember, ami a névleges betáp alatt alig fogyaszt, a névleges betáp felett meg konstans áramot szeretne felvenni - és ezt az áramkört ennél a konstans áramnál valamivel kisebb áramkorláttal próbáljuk meghajtani.
Csak azért kérdem mert ilyen állapot volt mikor az IC4A megadta magát mind két oldalon.A 4558-hoz mit szólsz?
Fele akkora csak a slew-rate-je, a kimenő áramát pedig nem találom az adatlapján. De tápfeszben és lábkiosztásban rendben, offsetben is hasonló úgyhogy működhet.
Köszönöm.Én is hasonlóságot néztem ki az adatlapján.Csak megerősítést kértem tőled.Már benne van működik.
Azért az érdekes hogy az IC4A mitől ment tönkre... De örülök hogy működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
Készülget, de már nem sokat tudok haladni, amíg nem jönnek meg a műszerek az előlapra (a hátlapra a filterek) ...
Köszönöm a válaszaidat.
Az 5200-t terveztem be a kapcsolásba. Már "csak" a PCB tervezés és gyártatás van hátra...
A tap vissza allitva Imax= 2A-re, a Umax 17VDC maradt.
Egy megfigyeles. A trafo adatai szerint 14,5VAC 5A-t tud. Ezen szekunder taplalja Alkoto v2,7,4-es tapegyseget. A kimenetre beallitottam 12,03V-ot es beterheltem egy 12V /21W izzoval, ekkor a kimeneteken visszaesett a feszultseg 11.95V-ra. Ez 80mV Termeszetesen az Ilimit 2A-en volt. A kovetkezo teszt 12V/5W izzo. Itt "csak" 30mV volt a csokkenes. Mi okozhatja? -- nem zavar, csak nem tetszik. A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2013
Érdekelne...
De szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Hello!
Ha már 2.7.4...csak én látom rosszul, vagy tényleg nincs -egyik kapcsolási rajzon sem- kimeneti szűrőkondenzátor, csak a (számomra még mindig tisztázatlan okból) két dióda (D5 és D6) ?! Ez csak elírás, vagy szándékos? Mindenki aki után építi, így építi meg, kondi (k) nélkül? ...az is lehet, hogy már ki volt tárgyalva, és esetleg elsiklottam fölötte, akkor bocs. És esetleg azt is tudni mi a szerepe R5-C4 -nek? Mit kell ott korlátozni, és miért kell átengedni a szinuszt egy kondin? A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2013
Pioneer a szerző, az Ő illetékessége hiteles választ adni.
A kimeneti kondi lassítaná a szabályozást. A táp nem termel saját zavarokat, ezért nincs szükség a kimeneti elkóra. De ha neked hiányzik, akkor egy 10-47µF nagyságrendet nyugodtan be tehetsz. C4 akkor kapna szinuszt, ha az alja a GND-n lenne. De ott van D3, tehát ez is éppen úgy csak félhullámokat lát mint pl. a C1. A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2013
Nem én terveztem ezt az áramkört, de az én véleményem a következő:
Idézet: „Ha már 2.7.4...csak én látom rosszul, vagy tényleg nincs -egyik kapcsolási rajzon sem- kimeneti szűrőkondenzátor, csak a (számomra még mindig tisztázatlan okból) két dióda (D5 és D6) ?!” Jól látod. Én sem értem miért nincs, így a szabályozás sebességét csak az OPA-k visszacsatolásaiban lévő 1n-k korlátozzák ami szerintem nagyon karcsú, mindenképp jó lenne ha a kimeneten lenne egy nagyjából 1u körüli szűrőkondi. Idézet: „És esetleg azt is tudni mi a szerepe R5-C4 -nek? Mit kell ott korlátozni, és miért kell átengedni a szinuszt egy kondin?” Az egy úgynevezett Villard-kapcsolás. A negatívnál is negatívabb feszültség kerül így előállításra, ennek az OPA-k működéséhez van szükség. |
Bejelentkezés
Hirdetés |