Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1425 / 2499
(#) dani9228 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Hello! Sajnos nincsen hozzá kapcsolási rajzom, egy CAT CS-900 erősítőbe lenne. Keresgéltem hozzá kapcsolási rajzot de nem találtam. A BD244C az többet is elvisel a BD244-hez képest. A frekvencia nem tudom hogy mennyire befolyásolja, de az erősítő át lett alakítva, hogy mélynyomókat hajtson meg.
(#) Buvarruha válasza dani9228 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
2SC5200 és a 2SA1943-at raknék helyettük.
(#) tranyoval hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Kedves Mindenki!
Eléggé kezdő vagyok komparátor témában, de nagyon érdekel.
Egy rádió mixer szimmetrikus kimenetére szeretnék a képen lévő audio erősítőt készíteni. Mindenképpen szimmetrikus bemenetű kell, de sajna az LM386 saját zaja ide túl magas.
Valaki segítsen legyen szíves, hogy hogyan kapcsoljam össze a két eszközt szimmetrikusan, illetve a komparátor kimenetéről jövő ellenállást hova kössem? Nekem összesen 50...100-szoros erősítés elegendő lenne.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Szerkesztve! A válaszablakban a fórummotor szerkeszt, neked nem kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) reloop válasza tranyoval hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia! Kérdésedből úgy veszem ki, analóg jelet szeretnél átalakítani, erősíteni. Ez esetben nem helyénvaló a komparátor kifejezés.
A kimenetet mekkora impedanciával szeretnéd terhelni, azaz mi lesz rákötve?
(#) dani9228 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
(#) nzozz hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Sziasztok!
VF2 Conductorhoz kéne (szimmetrikus 30V -os) táp, de trafót nem sikerült találni, ezért eszembe jutott, hogy esetleg egy kapcs.üzemű táppal is meg lehetne oldani a problémát.
Lenne ezzel valami probléma az erősítő működése, hangja szempontjából?

Köszönöm
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia! Minden csak megfelelő szűrés kérdése, használd bátran.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Egy kicsit konkrétabban? Milyen szűrésre gondolsz?
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Semmi extra, nézz bele egy autós végfok kapcsolásba, ott is kapcsolóüzemű a táp.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok! István az ST alkalmas Crossoveren keresztüli magas sugárzók meghajtására is?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szia! Természetesen.
(#) Szabi1 hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Üdv!
Az egyik ismerősöm vett egy ilyen erősítőt, Bővebben: Link nekem is megtetszett, ugyan csak monitor hangfalak hajtására vette, de már jópár rendezvényt lehúzott vele, elmondása szerint a a topokat/ subokat is elég jól rángassa, ahoz képest hogy egy csatornája 250w @8 ohm.
Szerintetek megérné, hogy vegyek egy ilyet?
Ha tegyük fel meghibásodik meg lehet javítani?
(#) feccus hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek az alábbi kapcsolásról,tudhatja a feltüntetett teljesítményt ill.érdemes-e megépíteni,esetleg valaki már találkozott-e vele?

Köszi.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Ha csak magas sugárzókat kötök rá 4 ohm tartományig, akkor már semmi hangváltó nem kell hozzá? Köszi.
(#) blasz válasza feccus hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Ő azSzia nekem ez megvan építve kicsit szenvedős, de jó hangja van
(#) feccus válasza blasz hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Teljesítményre mennyire jó?
Milyen teljesítményű trafókat használsz hozzá?
A tda7294-7293-hoz hasonlítva szerinted milyen?

Köszi.
(#) blasz válasza feccus hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Azt nem tudom,nálam a TDA ic tiltó listán van.Szól nagyot bár én alakítottam rajta.Nagyobb meghajtók,nagyobb végek.Ja a tápfesz 2x75vDc a két trafó sorba van kötve hozzá.Kb 650w lehet a 2 trafó.

A tranzisztorok MJL21193-94 a meghajtó MJE15032-33
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) feccus válasza blasz hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Azért kérdeztem a TDA-hoz viszonyítva mert jelenleg egy sztereó TDA7294 -es van és azon a végen gondolkodtam amit te is megépítettél. Jelenleg csak egy 350w-os 2x50vDc teljesítményű toroidom van szabadom,nem tudom hogy vele milyen lenne.
2db JBL hangfalhoz készülne,szerinted milyen lenne hozzá?
(#) blasz válasza feccus hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Az mindig a hangsugárzó érzékenységén múlik,ha kevés nagyon akkor köthetsz rá 1000w is akkor sem fog szólni rendesen.350w trafóval meg 2x150w jó esetben tud kijönni belőle.Ez most 44vAc jön ki belőle 6ohm terheléssel mérve az 280w körül lehet.
(#) feccus válasza blasz hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Köszi az infókat,nem tudom mi tévő legyek az építéssel kapcsolatban.
Egyébként a hangfal érzékenysége 98dB.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) blasz válasza feccus hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Csinálj ST véget
(#) Koncsar válasza feccus hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1507185.html#1507185

Ennek van egy nagyobb testvére, amit Reloop kollégánk nagyobb feszültségre áttervezett. Grat. Neki.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
A crossover esetén elvileg nem kéne újabb hangváltó a magas tartományú hangszóró elé, de ha valamilyen hiba folytán mégis rájut a mélyhang, vagy egy kapcsolásból, kontakthibából eredő tranziens akkor az gyászos kimenetelű is lehet.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szofita izzó?
(#) lukacsp válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Attól tartok, nincs szerviz háttere a készülékcsaládnak (t-amp).
Az, hogy érdemes-e rápróbálnod attól függ, milyen szinten foglalkozol hangosítással. Ha nagy égő van belőle ha elszáll az egyetlen végfokod a buli közepén, akkor lebeszélnélek a t-amp témáról. Ha mondjuk viszel a bulira tartalék végfokot baj esetére, mert csak meg akarsz győződni róla, hogy a t-amp jó, akkor bátran belevághatsz.
Ha esetleg csak házibuli hangosításra kell, akkor szintén OK lehet. (Ott nincs nagy tétje a dolognak.)

Ha igazi PA végfokot szeretnél, az ilyen: CROWN_XLS_szeria ***
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Írj a hangosítós témába, ott vannak kollégák aki napi szinten ezzel foglalkoznak. Az érdemi válaszhoz bizonyára szükség lesz a vágási frekvenciára és arra mit is takar az a 4 ohm-os magassugárzó.
(#) jocko hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
SZiasztok ,lenne egy kérdésem!Van egy tápegységem ami +-32 voltot ad le, a trafó az 130 wattos:Na már most ehhez szeretnék építeni egy végfokot STK ic-ből, ami elbírja a 4 ohmot is és megbízhatóan működik.Nem kell hogy stereo legyen az ic!Melyik típust ajánlanátok?Az sem baj ,ha kicsit drágább , csak megbízható legyen.A válaszokat előre is köszönöm!
(#) feccus válasza Koncsar hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Köszi.
Átgondolom hogy mi legyen.
(#) szamóca válasza jocko hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A mostani utángyártott sötökák, már nem a megbízhatóság mintapéldányai. Elmondható, hogy akkor érhető el velük eredmény, ha alacsony tápfeszültséggel, (nem határértékeken) és magasabb impedanciájú hangsugárzóval terheljük. (6-8Ohm)
(#) blasz válasza szamóca hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia Te milyen feszt és ohm terhelést ajánlanál az STK496-090C tartós használatához? A tápom 2x40vDc
Köszi
Következő: »»   1425 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem