Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   883 / 1271
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
A sassziszámot egy egyszerű kereséssel ki lehet deríteni. Van az IC701-es nevű IC és az utána következő erősítő és végfokozat. Valamint ehhez a korrektorhoz tartozik a sortranzisztor kollektorára kötött két dióda meg egy-két kondenzátor.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Erre az egész részre gondolsz? Még méregetnem kell mert majd írom mik lettek kókányolva.
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ja és pont ez a rész kókány, ha kell képet is csinálok arról a csúnyaságról. Nagyon köszönöm a segítséged, mérhetetlen sokat segítettél Máris egy zárlatos zéner szétbarmolt forrpont felszakadva :S
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Még egy nagyon nagy kérdésem lenne. Te mit raknál a helyemben Q753 helyére, BC557-et (gyári) vagy BC212-t (nagyobb) ? A válaszod előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Teljesen mindegy, mert nagyon kis eltérés van a két alaptípus között.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Te mit ajánlasz, vagy szerinted mit tegyek be, vagy te mit tennél bele?
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Amelyik előbb a kezedbe akad, mert a két típus szinte egyforma.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
És D753 egy 30V-os zéner? Helyére rakhatok bármilyen 30V-os zénert ami legalább 0,5W-os? Vagy esetleg nagyobbat.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Maradhat az eredeti teljesítményű alkatrész, mert semmi nem indokolja a nagyobbat.
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Például talán ezek beszerezhetők számomra: 1 2 . Ha persze ezek megfelelnek.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Nekem mindkettő nagyon szimpatikus és támogatom!
(#) matyusz válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Nagyon köszönöm minden segítséged! Még azért szétdúrok itthon hátha van zéner, mert tranyó van mind a 2 fajta meg ellenállat is van.
(#) lajos2013 hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
Kedves Szakik!

Van egy ORION T 2975 SPTX-S-FLAT tv-nk, amely már két hiba jelenséget produkál:

1. Magától kikapcsolt, de pár másodperc múlva visszakapcsolt. Jelenleg már nem kapcsol vissza, csak ha manuálisan ki majd bekapcsolom.

2. Pár hete a képe "szét ugrott" azaz megnőtt, de olyan mértékben, hogy csak a kép közepe látszik.

Valakinek van esetleg ötlete, hogy mi lehet a bibi?

Köszönöm előre is!

L.
(#) kadarist válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Szia!
Ötlet: forrasztáshibák és az abból eredő egyéb meghibásodás.
(#) lajos2013 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Kicsit bővebben esetleg lehetne? Mert ez így elég tág
(#) matyusz válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Szétszeded a TV-t és átnézed a "nagyobb feszültségű" (ami nagyobb mint mondjuk 6V... csak mondtam valamit) részeket a nyákon a forrasztási oldalnál. Amit gyanúsnak látsz forrasztást azt mind forraszd újra. Most itt pl egy Panaszkodik TV-t csinálok ezen is már kb 30-40 forrasztást nyomtam újra de lehet van 50 is. Az látszik a forrpontokon amelyik repedezett vagy el van színeződve vagy csak simán gyanús azt forraszd át. Gondolunk első körben a táp és az eltérítés körére, hogy ott nézd meg a forrpontokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) kadarist válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 / 1
 
Bővebben: Forrasztáshibák.
(#) lajos2013 válasza matyusz hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Köszi!

És azon kívül. hogy kihúzom a konnektorból, hogyan tudom a benne lévő nagyfeszt "levezetni" Mert nem szeretném, ha a páka segítségével sikerülne levezetni a X. KV-ot
(#) matyusz válasza lajos2013 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Hát ez jó kérdés, de szerintem kihúzod és vársz vele egy fél órát utána csak elejt minden feszt. Meg én úgy tudom, hogy a kV-os feszek pár másodperccel kikapcsolás után kisülnek akkor amikor hallod a pattogó hangot. De szerintem kihúzod várj vele olyan 10 percet, szerintem nem kéne utána gondnak lenni. Én egyszer sikeresen megcsípettem magam egy tv kb 180V ával A kondi nem sült ki, de ott azért mert nem volt kép és nem sütötte ki, talán az UG2 volt az
(#) Kaloz Arpad hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Sziasztok !

Sony tv sasszé: 3941-0100556-d. A d103-as diódája megégette a panelt, fólia is levált. Helyreállítottam, diódát nagyobbra cseréltem azóta műkszik, de a dióda és a mosfet is erősen melegszik. Műterheléssel néztem a 145V-ját akkor nem melegedett annyira. Elképzelhető, hogy a sorkimenő haldoklik, vagy valami más ? A 145V és a sorkimenő elkóját néztem, jók. Előre is köszi.

Üdv !
(#) kadarist válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szia!
Ha egyébként jól működik, akkor törődj bele a melegedésbe. Ha túl nagynak véled a melegedést, akkor tégy a melegedő részekre kiegészítő hűtést.
(#) csoki18 hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Végre volt egy kis időm és neki álltam megnézni a tápegységet ahogy javasoltátok. Na most elkezdtem töviről hegyire végig mérni mindent és egy 5W-os 2,2 ohm-os ellenállás teljesen szakadt. (kép) A trafónál egyik oldalt (összes lábon) 228 V-van a másikon 38-39V ez így jó? Esetleg még kipróbálom, hogy a gondja az ellenállás-e nem lehetne helyettesíteni valamivel?
Előre is köszönöm!
ÜDV.: Gábor
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2013

DSC_0068.jpg
    
(#) kadarist válasza csoki18 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ha a primer részen méricskélsz, akkor a műszered negatív vezetéke legyen a hálózati pufferkondi negatív pólusán!
(#) csoki18 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Ha jól gondolom akkor te jelen esetben a 400V 100µF elkora gondolsz?
(#) kadarist válasza csoki18 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
A konkrét értékét nem ismerem, de valószínű, hogy igen.
(#) csoki18 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Az előző képemen az a nagy kondi az ellenállástól balra. Na most a negatív oldalhoz képest sehol sem tudok feszültséget mérni csak az említett ellenállásig. Ezek szerint ő lenne a ludas?
(#) eyess válasza csoki18 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Egyébként is jobb ha kiforrasztod , és úgy is megméred az a biztos .
(#) kadarist válasza csoki18 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Egyszer már diagnosztizáltad, hogy szakadt. Valószínű, hogy tápegység FET-je lett zárlatos és azért szakadt meg az ellenállás.
(#) gurami hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
Sziasztok
Megvettem a multimétert.
Akkor most hogyan tovább?
Tranzisztort nem vettem, hallgatva rátok.
(#) Kaloz Arpad válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Az nem lehet, hogy a diódával párhuzamosan a panelon van egy kondenzátornak hely ami a gyors impulzusokat átvezetné és az hiányzik ? A tv nemrég került hozzám így az előéletét nem ismerem.
Következő: »»   883 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem