Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   473 / 728
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Vagy akkor milyen hangszórókból építkezzek? Eminence nekem túl drága...
(#) Benji94 válasza Primary hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Véleményem szerint ez 2 utas verzióban nem túl szerencsés összeállítás. Ez a magas nem szeret olyan mélyen dolgozni, mint amennyire a mélyközép miatt szükséges lenne. Ehhez a mélysugárzóhoz sokkal jobban passzolna és könnyebben illeszthető a PSS 297 magassugárzó.
http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&a...=10505
Ezt már lehet olyan mélyen vágni ( 3.000-3.500 körül ), és elegendő 12 dB/oktávval.
(#) Primary hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Van valami elmélet (valahol olvastam), hogy hogyan oszlik meg a teljesítmény 2-3 utas rendszerekben egy átlagos zenénél.
Két utasnál 1000-1500 Hz-re emlékszem. Ha 2 utasat 3000-3500 körül váltom, akkor mi a helyzet?
(#) Primary válasza Primary hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Ez így értelmetlenre sikerült.
1000-1500 hz környékén kell fele-fele teljesítmény kb.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Kicsit túlbonyolítod ezt a dolgot. Ott kell vágni, ahol a hangszórók engedik.
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Tudom, nem azért kérdeztem. Általánosságban, illetve, hogy a bontott IC-imből hidalva vagy csak szimplán építsem az erősítőt.
(#) kamaro hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy mélynyomóm egy SAL 25cm 200W. Ilyen ládában szolgált, és ez autóba jó is volt. Most szeretném lakásban használni, de ezzel a ládával még egy 40W szobába tervezett mélyláda is lepipálja. Milyen méretű ládát kellene ehhez építenem hogy alkalmas legyen egy 5x5 méteres szobába?
(#) Primary válasza kamaro hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Érdemes lenne kideríteni a hangszóró típusát, és vadászni egy adatlapot hozzá.
(#) kamaro válasza Primary hozzászólására (») Okt 23, 2013 /
 
Ezzel már én is próbálkoztam. Gondolom ezt pont ezért nem egyszerű kideríteni hogy nehéz legyen a gyári ládát átalakítani. Végülis találtam egyet sikerült találnom az általuk forgalmazott mélnyomók közül ami kisértetiesen hasonlít az enyémre. Ő lenne az.
(#) nightlife hozzászólása Okt 23, 2013 /
 
Sziasztok! 2db hangládát szeretnék építeni, egyelőre semmilyen alapanyag nincs hozzá, kivéve 4 tábla 18mm-es mdf bútorlap.
Amit szeretnék:
* 15" hang(sugárzók)szórók, mert azok szép nagyok, de meggyőzhető vagyok
* Átvitel: Nem kell, hogy megszólaltassa a 40Hz-et, nincs szuper fülem, és magasra sem kell menniük, mert van top mélyközéppel.
* irgalmatlanul szóljon (mármint hangerőben, nem minőségben)
Amik tények:
* 2*400W-os VF2-es véghez lesznek illesztve
* Van 60 ezer forintom a két hangszóróra egyben
* Időm van, izé... nincs, de munkakedvem igen, szóval szánok rá
* Nem értek hozzá, tehát hangolni nem tudom
* Lehet akár: Zárt, reflex, tölcsér is

Meg tudnátok mondani, hogy a fentebb említett igény-szerűségek alapján, milyen hangszórókat vegyek, amikhez már van kipróbált ládaterv is?
Köszi!

Szerk: 100. hozzászólásom. Juhéjj!
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2013
(#) ptesza válasza nightlife hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Abban az esetben a 40 Hz-es F3 legyen a cél.

Eminence hangszórók közül válogass , habár ennyiből már azért el lehet indulni más irányba is.
Mindenképpen tölcsér kell neked ha fontos a minél nagyobb hangnyomás. Kering a neten jónéhány tölcséres -dobozterv-hangszóró páros. Célszerű lenne már mások által kipróbált párost utánépíteni.

Bővebben: Link
(#) dudassandor1 válasza nightlife hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Szia!
Ha nagyot akarsz építsd meg így: HORN

Bár ehez fel kel túrni a területet rendesen...
(#) szamóca válasza dudassandor1 hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Ez valóban egy 60ezres projekt, kevés rászánt idővel, alap ismeretekkel 400-as VF2-höz.
(#) dudassandor1 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Látom a csütörtök délelőtt még nem egy mosolygós időszak
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) pepe96 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok,
még új vagyok az oldalon és a témában is előre is elnézést a nem pontos kifejezésekért. A napokban hozzájutottam pár hangszóróhoz és szeretnék hang(falakat)sugárzókat építeni. Utána olvastam a dolognak és 2 kérdés merült fel bennem. Az egyik hogy a doboz méretét hogyan tudom kiszámolni, a másik hogy a hangváltót hogyan kell csinálni(gondolok számításokra stb.) Válaszaitokat előre köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) nightlife válasza ptesza hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Köszi! Akkor Eminence irányában nézelődöm, ahogy látom elterjedt, de nem annyira, hogy könnyű legyen találni olyan rajzot, amitől mindenki el van ájulva.
A Delta 15 LF típus kacsintgat rám, egyelőre nem találtam olyan párosítást, ami tetszett volna. Kappásból vannak szépek, de inkább 18"-ra.
Ahogy nézegetem, igencsak tetszik a W kategória, bár anyagigényes, és valamiért csábít a csatolt tölcséres megoldás, de a csatoltakból valahogy nem nézek ki hangnyomást. Olyan érzésem van, hogy csak úgy morognak magukban.
(#) ptesza válasza nightlife hozzászólására (») Okt 25, 2013 / 1
 
Akkor segítek. Szerintem építsél Cerin Vega EARTHQUAKE B36 sub-ot. Elég sok hangszóró ajánlást lehet találni ehhez. A lényeg ,hogy az asztalosmunka igényes , stabil , és a rajznak megfelelő legyen. Mert csak akkor képvisel értéket. Különben tűzifa kategória , amit a hozzáértők meg is fognak mondani.
Az igényesebb hangszórókat pl RCF , 18 Sound a Pákó forgalmazza. Beyma gyártmányt nem tudom hol kellene keresni.

Bővebben: Link
(#) ptesza válasza pepe96 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
A dolgot nem lehet két egyszerű kérdésre egyszerűsíteni.
Ezekhez mérni kell , és a mérési eredményekből lehet kalkulálni.
(#) pepe96 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Rendbe van hogy mérni kell azt én is gondolta csak pont a kalkuláláshoz kértem segítséget (számítások), de azért köszönöm a válaszodat
(#) ptesza válasza pepe96 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Van itt egy pár hasznos link.

Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Aki tudja a listát bővíteni kifejezetten építéssel kapcsolatos linkkel az tegye meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) szamóca válasza ptesza hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy milyen paraméterek alapján döntitek el hogy egy adott hangszóró zárt, tölcséres, bandpass stb. dobozban érzi-e jól magát?
Ugye bassbox-ban ügyesen ki lehet számolni az adott láda térfogatát, méretét de alapba zárt dobozhoz számolja, és lehet hogy nem az az optimális a hangszóró számára.
A második kérdés hogy esetleg tudnátok-e pár ismertetőt adni az open baffle rendszerű hangfalakhoz?
Nagyon tetszik az a fajta koncepció de nem találok sehol részletes anyagot róla ami alapján lehetne tanulmányozni azt a rendszert.
Köszi szépen előre is a válaszotokat!
(#) szamóca válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 29, 2013 /
 
Az EBP határozza meg, hogy milyen típusú dobozba érdemes beépíteni a hangszórót. (Fs/Qes)
EBP <50- zárt doboz
50< EBP <90- választható
90< EBP- reflex doboz
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2013
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Okt 30, 2013 /
 
Üdv.

Nem tudom megfelelő topikba írok e, de nem tudom hol van jobb helye.

Hangsugárzó téli tárolásáról kérdeznék, mert már volt belőle gondom és nem tudom mi a jobb.
2 lehetőségem van a tárolásra.

1. 15C° körüli de viszonylag nagy páratartalmú helyen, amiből már volt problémám (penészedés és fa test dagadás is)

2. Lehetőségem nagy hidegekben -2 fokot is elérő fűtetlen házban.

Gondolom egyik sem jó, de az utóbbival okozhatok legkevesebb kárt talán.

Mi a vélemények ? Mi kárt okozhat a nagy hideg ? (Hifi dobozok és hangosítósok is vannak és sajnos a végfokok is velük együtt)

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
(#) Buvarruha válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
A párás semmiképpen sem, leírtad is, hogy miért, a nagy hideg, az erősítőknek nem okoz gondot, de a hangszórókat megridegíti. Egyik sem jó.
(#) Lacko12 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 30, 2013 /
 
Szia!
Köszi szépen a választ, így már érthető.
(#) peter1995 hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok. Sajnos jobb topikot nem találtam, de talán itt is megállja a helyét. Szóval van nekem kettő darab 3 utas MNC hangsugárzóm. De sajnos semmi pontos adatot nem tudok róla. Amit tudok, hogy a mély hangszórók 2 tekercsesek ezek össze vannak kötve párhuzamosan így 8 ohm a mérhető ellenállás. Az egyik magas sugárzón is található egy 8 ohm felirat és itt ki is fújt az adatok mennyisége. A mély 254mm-es. A csatlakozónál hátul semmi adattábla nem található. Akitől vettem 300W-nak hirdette, nemtudom mennyire hiteles adat.
Valaki nem tudja megközelítőleg milyen teljesítményűek lehetnek? Jelenleg 1-1 TDA 7294 híddal hajtom őket, de az kevésnek bizonyul, mert hamar bekapcsol az erősítők védelme. Tudom ezek autós hangsugárzók nem hangosítási célra valók, de azon a kis helyen ahol használni szoktam elég lenne ha tudnám hajtani, de jelenleg ezt az erősítő nem engedi.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Kép.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2013
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 1, 2013 /
 
Ez az a fajta hangszóró amibe tömöd a WATTOT de nem pofázik úgy vissza, és inkább jobb volna rezsónak.
MNC33102 a magas, a woofert nem találtam meg, átlapoztam az egész MNC katalógust amit a rokonomtól kaptam (ismeri az egyik forgalmazót)
(#) V1rusH hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Volna nékem egy Orion 5.1 mélyomóm, normál rendszerű, miben a hangszórót nagyobbra cseréltem. Nem tudom biztosra így, 12-ről 14cm-eresre, erősebb mágnesű, egy Geniusz 5.1 mélynyomóból való, ami kompuad rendszerű.
Nos a lényeg aznvolna, hogy a mély brutálisan javúlt, sőt, ha a reflex csövet kiveszem, és a nyílást lefolytom, a hangja nam változik.
Ennek tekintetében akkor akár el is hagyható lehetne? Ezna jalanség a nagyobb, erősebb hangszóró miatt van?
Ami miatt ez a kérdés foglalkoztat, ami majd egy vég kérdést felvet, hogy ürtartalomra, de geometriára eltérő másik dobozba akarom elhalyezni, amin akkor nam alakítanám ki a reflax cső helyét.
És akkor a vég kérdés: a doboz geometriája mannyira befolyásolja a mély dinamikáját?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) Buvarruha válasza V1rusH hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Valószínüleg nem ment elég mélyre a zene amikor próbáltad, ugyanis reflex kivitelben mélyebbre megy, mint zártban.
Következő: »»   473 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem