Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Az elem magától az önkisüléstől is tönkre megy. Szerintem a 15-17 éves gépben nem a gyári elem van.
Merget vehetsz ra , senki nem nyult bele, amugy senki semi elektronikahoz amig nem fogtam en csavarhuzot a kezemben. Persze az eredmeny meg mindig az elrontott dolgok javara van.
Én régi notebookomat 2005-ben vásároltam, és még a gyári BIOS elem van benne.... Szóval bírják azok.
A Casio órámban lévő elemre is 10 évet írtak, 6 éves, és működik....
Szerintem a tartósság kérdése az elem típusában van 'megválaszolva'. A számítógépekben lítium elemek vannak, amiknek kicsi az önkisülésük, és mivel szinte elhanyagolható a mai bios-ok fogyasztása, így elég tartósak.
A normál 9V-os elem meg szén-cink, vagy mittudomén miből van, de nem véletlenül van mindegyiken egy 4-6 éves dátum, ami a lejáratát adja meg.
Ugye 2005 sem 15-17 éve volt. Vagy időhurokba kerültem?
Idézet: Meg ez is csak kevesebb mint fele idő. „A Casio órámban lévő elemre is 10 évet írtak, 6 éves, és működik....”
Sziasztok! Egy Monitor LCD-s részével még lehet kezdeni valamit? Valamire felhasználni? (mert az elektronikája tönkrement). A felhasználását olyasmire értem mint pl:a telefon LCD-jét is mint itt Bővebben: Link tehát van a Monitor LCD része ahol van a 20 szál. Vagy kuka úgy ahogy van? Választ köszönöm!
Építhetsz hozzá másik elektronikát, de akkor már egyszerűbb megjavítani az eredetit.
Sejtettem hogy ilyen választ fogok kapni de pont az volt a kérdés hogy az elektronikáján kívül fel lehet e használni valamire is egyáltalán.
Mit ertesz LCD resz alatt? A panelt? Ha a panel jo, akkor sokan vannak, akik eltortek a kijelzot es kell nekik, mig az elektronikajuk jo. Szerintem hirdesd meg.
De ha az uveghez foliakabelekkel kapcsolodo, vekony, integralt NYAKra gondolsz, akkor ha az tonkrement, akkor kuka.
Köszi a választ! Maga a kijelzőre gondoltam.Az jó (hogy ezt fel tudnám e használni valamire) .
Onmagaban nem, mivel a meghajtasa specialis, nagyfrekis.
Hello!
Van egy vezérlődoboz és sok bemenete. Minden bemeneten 24V jelenik meg gombnyomáskor(Meanwell táp biztosítja). Ha ezeket 3,3V-ra akarom illeszteni, elég ha ellenállásosztózom (egyszerűség kedvéért, ellenállás sor) vagy biztosabb zénerezni? Zénerből sajnos nem találtam sort, dip tokban is csak sima diódát találtam eddig. A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
Szia!
Ha elég stabil a 24V, akkor elég az osztó. Meg persze ha nem változik a terhelés az osztó kimenetén.
Elvileg nem. Az osztó kimenete PIC-re vagy cd4532 encoder-re csatlakozik majd. A 24V meg szerintem elég stabil. 100W-os Meanwell táp, igaz néha relét meg hidraulika tekercset is kapcsol, de nem hiszem, hogy ez egy gombnyomásnyi időbe bezavarna, ráadásul a relét meg a tekercset csak 2 bemenettel egyidőben kapcsol, maximum ott lehet benne zavar emiatt.
Sziasztok!!
Hogyan lehetne egy olyan kis kütyüt összedobni,hogy mondjuk van egy 12 V-ról működő jeladó,mely ha valamihez közelebb kerül mint 5 méter,akkor egy led nekiáll villogni a "vevőn". A ledes rész viszont csak 3V-ról üzemelne. nagyon megköszönném,ha valaki tudna segíteni egy ilyen cucc összerakásában.
Hello! Zéner helyett használhatsz egy nokedli fehér Led-et (Lehet akár SMD is), annak nyitófeszültsége 3,2V körül van, és még látod is, hogy "jön a jel". üdv!
Hello! Na, ez elég ködösre sikerült.. "működő jeladó" meg "valamihez közelebb kerül". Meg ki villog, meg hol? Erre ha valaki válaszolni tud, az akkor Te magad lehet.. üdv!
Hello!
Köszönöm, jó ötlet de sajnos az egyszerűsítés szempontjából nem segít, ráadásul a LED drágább mint a zéner, nem? A nyák meg dobozban lesz, csak a tesztelésnél van értelme, hogy lássam a jelet. Az alkatrészek számának csökkentése, és a NYÁK egyszerűsítése lenne a cél, ugyanis durván 30+ vagy lehet, hogy 50+ bemenet lesz majd a 4532-vel kódolva és a PICre direktbe vegyesen, és ugye nem mindegy, hogy 50 LEDet, vagy 50 zénert, vagy 50 ellent (ami 5 db 10-es ellenállás sorral kiváltható) furogatok meg forrasztgatok. Ezért kérdeztem, hogy megteszi-e az osztó a zéner helyett, mert ha létezne zéner sor, akkor azt választanám, az a biztosabb.
Szia! Hát..kicsit valóban bonyolult voltam,elnézést érte! Azt szeretném,hogy van egy fix pont,ami tartalmaz egy alkonykapcsolós világítást.Ez egy nagy fényerejű led,mely kettő darab ceruza elemmel működik. Úgy szeretném átalakítani, hogy ha mondjuk egy jeladó ami az autóban van,és megközelíti ezt a fix pontot 5 méterre vagy közelebb,akkor ez átváltson villogóvá. Tehát valami adó és vevő készüléket kellene összehoznom,de sajnos nincs elképzelésem,se kapcsolási rajzom róla.
Hello! Így azért cseppet érthetőbb. Én a helyedben susztermattal élnék. Keresnék valami nokedli rádiós csengőt és azt faragnám a feladathoz. Mondjuk ütemesen "nyomogatnám a gombot " egy 555-el a kocsiban, és a vevőnél hozzá illeszteném a Led-hez a dolgot. Akkor egyből villogni is fog, meg nem kell az adó-vevő pár építésével küzdeni.. 5m-t biztosan átviszi. üdv!
Igen,de az a helyzet,hogy a vevő résznek egy nagyon kicsi helyen kellene elférnie. Az adónak van "bőven" hely... arra gondoltam,hogy a vevő az folyamatosan bocsájtaná ki a jeleket,és ha a vevő ezt érzékeli,akkor átvált folyamatosból villogó üzemmódba.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
Sziasztok
Olyasvalakit keresek ki jártas a PHP programozásban és tudna segiteni az indulásban. A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
Ha az adót "villogtatod", akkor energiát takarítasz meg, valamint a vevőnél helyet. Hiszen ott nem kell kiépíteni a villogó áramkört. Kisebb és stabilabb dolgot meg úgy sem fogsz építeni,mint ami a csengőnél van. De Te most csak polemizálsz, anélkül, hogy bármit megnéztél, próbáltál volna.. Nemde? Van erre egy külön topik is itt. Én csak ötletet adtam, megoldást nem, szerintem azt kellene átnézni-elolvasni, hátha megvilágosodsz.. üdv!
Sziasztok!
Egy ilyen kapcsolo mennyi ido utan hasznalodik el? Es ha 220V-nal hasznalom miutan tonkremegy mennyi az esely ra, hogy a fem resze megraz? Kapcsolokkal foglalkozo topikot nem talaltam, ezert irok ide.
Több ezer kapcsolás, ha nem túl nagy áramról használod. A fém részére nem kerülhet áram normál körülmények között.
Na vajon melyik az az "egy", merthogy többféle kapcsoló látható. 230V kapcsolására én a billenőket hasznánám, a fémpöcköst semmiképpen.
Sziasztok!
A Texas Instruments féle ptn78020w és ptn78020h step down konverter dokumentációja szerint a ptn78020w bementére 2.2 µF kerámia kondenzátor kell, ilyet még be lehet szerezni. De a ptn78020h bemenetére 4 x 4.7 µF kell(ene), ilyet pedig égen-földön nem találok. Tud valaki segíteni, hogy honnan tudok ilyet szerezni? Mennyire fontos, hogy ekkora legyen? Miért csak kerámia lehet? A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2013
Amelyik linkre kattintva "nagyban" jon be.
Azért be lehet szerezni ezeket: Így néz ki.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |