Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1445 / 2501
(#) kadargeri válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Nem semmi teljesítmény ilyen rövid idő alatt
(#) Koncsar válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Teljesen megértelek, akkor majd szép lassan alakul, és biztos jó lesz. Mosolyt szerettem volna az arcodra. Jó munkát kívánok.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) kadargeri válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Értem nem könnyű, de ha nekem ez tetszik nem tudok mit csinálni mint bontani de már szinte nincs mit de ez egy másik történek
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Elnézést kérek az imént eltévesztettem, és azt hittem hogy a tied a castone is.
(#) kadargeri válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
El van nézve
(#) Koncsar válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Kérdezd meg a Fiúkat , hogy sodrott, árnyékolt UTP kábel esetleg alkalmazható e jel vitelére.
(#) Koncsar válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szabi ez egy gyári Castone. Talán 2x200W . Nem mértem még.
(#) blasz hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Használhatsz "75 ohmos TV anternakábelt is", Alternatív megoldás az is hogy alufóliába csavarod a jelkábelt, és arra vezetsz GND-t. a tme.eu nem szállít hozzátok is? Én pl Erdélyben lakom (pontosabban a Partiumon) és vannak helyi cégek amelyeknek van site-juk és lehet tőlük rendelni
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) kadargeri hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Amúgy a VU-s kérdésre tudna valaki mondani valamit ???
(#) kadargeri válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Van kábelem bontott, darabokba
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Google a barátod: Bővebben: Link
Leginkább előerősítőről egyenirányítva és csökkentve küldenek bele áramot.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) kadargeri válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Értem, köszönöm a segítséget
(#) Szabi1 válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Sajnállak, de ez van hogy te Sz**ból aranyat tegnapra ingyen szeretnél csinálni jól mondom?
(#) Koncsar válasza kadargeri hozzászólására (») Nov 11, 2013 / 1
 
Geri parancsolj egy általam is megépített analóg kivezérlés kapcsolás. A RAR- ban benne van minden amire szükséged lehet. Így néz ki megépítve. Van ennek a témának topikja. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) Melphi hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Most javítottam egy erősítőt ami le volt égve, kicseréltem a végtranyókat, 2SC5200, 2SA1943-ra.
A tápfeszültségem +-30v, az erősítőt javítás után sikeresen élesztettem, a kimeneti DC feszültséget sikerült teljesen kinulláznom, és a nyugalmi áramot 30mA-ra beállítanom, de viszont van egy olyan gondom, hogy a kettő emitter köri ellenállás kimenetén a test fele van egy C-R tag az ezen lévő ellenállás rendkívül melegszik és nem tudom hogy miért, csatolok róla egy képet, kérném hogy ha valaki érdemben tud mondani valamit , akkor legyen szíves mert nagyon fontos lenne.
Köszönöm.
(#) matyusz válasza Melphi hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Szerintem vagy nem hallható gerjedés, vagy zárlatos a kis kondi. (Fólia vagy nem tudom) Elnézést, nem tudom a pontos nevét valami Bur... nem tudom. A lényege, hogy gátolja a gerjedést, ha jól tudom, de remélem kijavítanak.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2013
(#) Melphi válasza matyusz hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Csak az a baj, hogy ez mind kettő panelnél jelentkezik, de mindkettő tökéletesen szól, vagyis nem tudom mi lehet?
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Azóta melegszenek amióta kicseréltem a tranyókat, de ha szól akkor nem tudom mi lehet.
(#) saraha válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Mindenesetre tényleg nem úgy néz ki ,mint egy gyári,de attól még lehet jó persze.
(#) Koncsar válasza saraha hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
A Castone-ra gondolsz? Itthoni gyári.
(#) saraha válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Akkor viszont ügyes nagyon....
(#) Koncsar válasza saraha hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Caston.hu Nem én gyártottam.
(#) lukacsp válasza Melphi hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Gerjed. Jól látom, hogy olyan rendkívül elmés konstrukció, amiben a végtranzisztorok "egy kilométerre" el vannak vezetékezve a végfok nyáktól? C-B, B-E közé próbálgathatsz kondikat, 100pF - 1nF körül (közvetlenül a tranzisztor kivezetéseire), hátha megszűnik a gerjedés. Alapvetően itt a konstrukció miatt sajnos nagyon nagy az esélye gerjedésnek.
Megnyugtató az lenne, ha szkóppal rá tudnál nézni a kimenetre - ha megoldható.
(#) matyusz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Feteknél gate és source láb közé kell? Nekem fetes autós erősítőnél van gerjedés probléma. Az autós erősítő topikban van fenn pár szkópos kép a kimenetről, sajnos a gate pontokról nincs mérés.
(#) Melphi válasza lukacsp hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat, igen van szkópom meg is fogom lesni vele.
(#) marone hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok !
Valahol itt olvastam hogy pl. egy végfok IC védelmére érdemes kisebb ( 10-20 Ohm ) ellenállást tenni a tápágba.
De ha +/- -os az erősítőm, akkor hová érdemes tenni a másikat ? A ( - ) ágba, vagy a föld és a félvezető közé, mert ugye ott akkor az a pozitív.
Kösz !
(#) Buvarruha válasza marone hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Maximum élesztéskor, üzem közben, biztos, hogy nem jó az ellenállás.
(#) szili83 válasza marone hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Lehet jobb lenne ha áramkorlátos tápegységgel élesztenéd, az biztosabb, és látszik az áramfelvétele is.
(#) Szpisti válasza marone hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Csak élesztéskor, és akkor is csak a +/- ágba, a testre nem kell semmi. Én 24V 50W izzókat szoktam elé tenni, ha magasabb a táp akkor esetleg kettőt-kettőt sorba. Így egyből látod ha gond van (ha pl. egyik erősen világít, valamiért el van billenve a kimenet, és nem öli meg a rövidzárlati áram a félvezetőket, hanem az izzón disszipál el a teljesítmény.)
Hogyha nem világít egyik sem , és kis jellel járatva működik, rövid ideig adhatsz neki nagyobb jelet, ilyenkor erősebben izzanak a lámpák mindkét oldalon egyformán. De ha rendben, ki is iktathatod őket -üzemszerű állapotban csak feleslegesen korlátozna.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
Következő: »»   1445 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem