Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2173 / 3960
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Ha jól értem akkor az S és D mindig zár,de a G sosem zár egyikkel sem ha persze jól működik. Akkor gondolom abban az esetben hibás hogy ha a G zár az S-el vagy D-vel.
(#) depi52 hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy erősítőben milyen típusú hiba okozhat olyan hibát, hogy az egyik hangszóró halkabban szól egy picit mint a másik az eltérés kb 5-7decibel, a bemenőjelben nem lehet gond sem a hangszórókban és a audio kábelben sem. Gyanakszom az előerősítőre és ott is konkrétan a hangerő vagy balansz potméterekre, de azoknak a kábelezését működés közben jól átmozgattam és semmi sem történt, szétszedni eddig kedvem nem volt.
(#) slave557 hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek elég-e ez a hűtőborda 3db 1w-os ledhez?
http://www.hestore.hu/prod_10024201.html

Köszönöm
(#) laacika hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Üdv.Azt halottam egy villanyszerelő tanulótól hogy ha az óránál 3 kismegszakitó van akkor bent van az óráig a 3 fázis.Van benne valami?Vagy hülyeség?3x220v?Ezt hülyeségnek tartom.
(#) depi52 válasza laacika hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Mi is akar lenni a konkrét kérdésed mert elég kusza nekem amit írtál.
(#) kadarist válasza laacika hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Szia!
Van villanyszerelős topik is. De ha a fogyasztásmérőnél három kismegszakító van, akkor az azért van úgy, mert tényleg be van vezetve a háromfázis. háromszor 230V vagy ha úgy tetszik 3x400V. Viszonyítás kérdése.
(#) laszlo raduj hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Szép estet!
Találtam egy relét, vagyis talán csak az, van a környéken pár alkatrész (ellenállás ,dióda , tranyo) , de nincs kapcsoló része , mintha egy szén rudacska mozogna egy keveset a tekercs belsejében, persze ha kezel nyomom nem tetem arám alá mert nem merem , nehogy elrontsam, milyen alkatrész?
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Képet kellene csinálni róla, mert ez így...
és át kellene menni az Ez milyen alkatrész? topikba, mert inkább oda való kérdésed
(#) qvasz2 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Idézet:
„egy szén rudacska”

Nem túl esélyes. A szén nem a legjobban mágnesezhető
(#) laszlo raduj válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Így hogy írtad megnéztem, mágnes az a rudacska, tehát a tekercs bele üres, és normál reléknél amit közel kenne huzonn nyelvecskét, itt azon log a tekercs belébe a mágnes. 2 tekercs van rajta .
(#) depi52 hozzászólása Dec 1, 2013 /
 
Valaki nekem tudna tanácsot adni? Fentebb írtam.
(#) qvasz2 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Ha két tekercs van, az lehet bistabil relé
(#) qvasz2 válasza depi52 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Inkább egy erősítős topikot kéne keresned.
A leggyakrabban az elkók száradnak ki, és ezek okoznak kisebb-nagyobb galibákat.
Mindenképpen méregetni kellene benne, anélkül sose lesz jó!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) depi52 válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Átnézek akkor egy olyanba, elkók nemhiszem két éve volt építve.
(#) laszlo raduj válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 1, 2013 /
 
Négy csatlakozója van a kütyünek, kirajzoltam de nem az igazi alkatrészekel, a tranyo bc327 .

Na persze én megint nem tudok valamiért feltölteni, elküldöm mikor sikerül.
(#) kistee válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Szia,

Így látatlanban akár vasútmodellezők által használt váltóállító mágnes is lehet... én anno láttam hasonlót PIKO cuccban... ha az, akkor 16 V váltófesz kell neki, de az sem tartósan, hanem impulzusszeűen..

Üdv: t
(#) kistee válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Valami ilyesmi, mint a képen?
(#) laszlo raduj válasza kistee hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Meg mindig nem tudok feltölteni képet.
(#) kistee válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Lehet, hogy túl nagy a kép... max 2 MB lehet...
(#) laszlo raduj válasza kistee hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Nem , tehát úgy képzeld el mind egy kerek relét , autókban van inkább olyan . De ez nem húz meg semmilyen érintkezőt , esetleg más relét és ez a kütyü tényleg csak érzékeli a mágneseseget.
(#) laszlo raduj válasza kistee hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
19kb , tinabol exportáltam 8 alkatrész van , meg is dupláztam így lett 157kb, de így sem megy.
(#) kistee válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Próbáld meg elküldeni az emailemre, felteszem én... cím az adatlapomon.
(#) laszlo raduj válasza kistee hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Elküldtem .
(#) kistee válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ez lenne az?
(#) laszlo raduj válasza kistee hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Igen . Így néz ki az áramköre.
(#) kistee válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
És a készülékről nincs fotód?
(#) gyuri86 hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Sziasztok.
Van egy Samsung LED tv-m, 6000-es széria, 107cm-es!? a kép sajnos csíkos, képet ad de függőleges csíkok vannak rajta. Szerelő azt mondja, hogy kb 70e lenne a javítás mert a panelen nem cserélhető a hibás rész, komplett csere. Átvételre 10ezret ajánlott, ez reális ár érte!?
(#) kistee válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Szia,

Ha még garanciális, inkább vidd vissza a boltba.

Szerintem...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) szili83 válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Hááát gondolom valami BGA ment tönkre...Vagy hazudik, és olcsón megcsinálja, vagy pedig tényleg annyit ér. Szerintem vidd el máshoz is, hogy mit mond rá.
(#) usane válasza gyuri86 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Attól függ honnan nézed.
Ha azt veszed, hogy egy kb 350ezer forintos TV, (erősíts meg, nem tudom a pontos típust így az árat sem) akkor messze van a reálistól.
Ha viszont azt veszed, hogy javítás nélkül nem tudsz vele semmit kezdeni, és nem akarsz rá költeni akkor számodra nem jó semmire.
Mindezektől függetlenül, szerintem csak a kijelzője többet ér 10e-nél. Egy vacak laptophoz nem lehet kapni 10-ért kijelzőt, nem még egy 109cm-est.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
Következő: »»   2173 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem