Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2175 / 3960
(#) kérdező hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy optocsatolóval szeretnék leválasztani egy erősítőt. Magának a csatolónak kell tápfeszültség, vagy nagyjából akkora jelszint jön ki belőle, mint amekkora bemegy? Miért van két LED benne?
Konkrétan ez: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Egy LED van benne és két fotodióda. A független monitorozás miatt van így kialakítva. De olvasd el a pdf-et.
(#) proli007 válasza Peet19 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Hello! Cseppet bajban vagy a mértékegységekkel. A µF az pF. A 0,22uH és a 220mH között, alig egymilliószoros a különbség. üdv!
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Látom, vannak kapcsolások az adatlapon. Melyiket érdemes megépíteni hangcélra?
(#) granpa válasza Peet19 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
0.22uH=220nH!Figyelj oda, ahogy 'proli' is írta! 65µF trimmer kondi 'kicsit nagy' lenne ; már úgy kilóra is, vagy m3-re.
(#) deak francis hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Helo .Szerintetek ez milyen soft -vel van rajzolva?kösz
(#) efraim válasza deak francis hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Szerintem Eagle, csak ki van kapcsolva a grid
(#) deak francis válasza efraim hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
köszi szépen
(#) Csupasz hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok
Van egy ilyen 433MHz-es modulom, amivel egy 200ms-os impulzust szeretnék átsugározni.Hogy tudom ezt megoldani?
Köszönöm a segítséget
(#) pucuka válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Van saját topikja. Abban nézz szét.
(#) gambler hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy egy telefon headset használható mp3-as lejátszóval?
Nekem, ha bedugtam teljesen, mintha valami fürdőszoba hanghatást adna hozzá.
(#) Frankye válasza gambler hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
A telefon headset 4 pólusú jack-dugóval van szerelve (kettő a hangszórók egyedije, egy a mikrofon egyedije, egy pedig a közös), míg az mp3 fülhallgatója 3 pólusúval (hiszen nincs mikrofon). Érthető, ha nem, vagy nem megfelelően működik.
(#) eSDi válasza gambler hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Ha ilyen hangzást hallasz, akkor egyértelműen AHJ fülhallgatót dugtál egy normál headset aljzatba. Az hogy 3 vagy 4 érintkezője van a dugónak, nem számít a megfelelő dugó csatlakoztatása esetén. A kettő dugó közötti különbség Bővebben: Link.
Mostanában az AHJ-s headset-et adják elég sok telefonhoz...
(#) laszlo raduj hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Szép estet .
Segítséget kérnék , egy PC táp átalakításán dolgozom, a ventilátor meghajtását szeretnem megoldani, a feszültség 3 és 26V között fog változni persze nem lesz 5 V alatt járatva . Kérdésem az lenne , hogy a csatolt kapcsolás jó lenne-e , mekkora ellenállásokat használjak, és mi történik 12Vdc alatt a ventilátorral .
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szia!
Inkább próbálkozz egy 78xx stabkockával, mert ez a Zeneres dolog halva született.
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Abban reménykedtem hogy azt fogjatok írni hogy 12Vdc alatt is fog forogni csak lassabban, de a stabal tuti hogy nem mar 14V alatt.
Vagyis az van hogy kell egy külön táp a stabhoz , én épen ezt akartam elkerülni .
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Jó, most mondom, hogy 12V alatt lassabban fog forogni. Én a stabilizátorról írtam.
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szóval azt akarod mondani , hogyha stábot használnék , 12Vdc alatt is forogna a venti csak lassan? vagyis folyna áram rajta kisebb feszültségen ?
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 4, 2013 / 1
 
Miért ne folyna áram? A stabkocka nem fog lekapcsolni, ha kisebb feszültséget kap, mint a stabilizálási feszültsége.
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) jem123 hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem hobbi szinten foglalkozni az elektronikával és azt akarom kérdezni, hogy milyen alkatrészeket kellene elsőnek rendelni hozzá?
Ilyenekre gondoltam, hogy pár darab ellenállás, kondi, próbanyák, tranzisztor, led... stb.
Meg ami még kellhet, multiméterem, tápegységem, páka és hasonlók vannak csak egy ilyen első bevásárlásos kérdés lenne. Válaszotokat köszi!
(#) granpa válasza jem123 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szerintem először bontás, mindenféle E hulladékból. Néhány egyszerű gyakorlat. Célkijelölés, hogy mi érdekelne inkább, mit szeretnél előbb építeni, csak azután bevásárlás.Akkor meg már úgyis tudod mi kell.
(#) Csupasz válasza jem123 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szia
Addig nem kellene nagy bevásárlást csinálnod, amíg nem tudod, mivel szeretnél foglalkozni- hacsak nincs sok pénzed.Válaszd ki, mit szeretnél építeni, rendeld meg hozzá az anyagot, pl.dupla mennyiségben. Aztán szép lassan fog gyűlni, és magad is meglátod, miket használsz többet.
(#) efraim válasza jem123 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Az e-bayon olcsón tudsz beszerezni alkatrészeket keresd őket resistor kit, capacitor kit, transistor kit ...stb. néven.
(#) erdgab válasza jem123 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Ahogy már javasolták,bontás mindenféle panelból,én is így kezdtem és van több ezer alkatrészem,mondhatom ingyen,aztán hajrá,építés,kísérletezés.Legalább nem sajnálod,ha valami tönkremegy közben,nem került pénzbe.Egy forrasztásmentes próbanyák azért ajánlatos,megkönnyíti a "munkádat".
(#) Addye hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Sziasztok!

Az 1N4148-at helyettesíthetem 1N4150-el a mellékelt kapcsolásban?

opto.png
    
(#) proli007 válasza Addye hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Hello! Természetesen, bár nem tudom mire jó a dióda itt, mivel nem tudható, mihez csatlakozik az áramkör. üdv!
(#) Addye válasza proli007 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) laszlo raduj hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Egész este kínlódtam a táppal, hogy levigyem az alsó fesz határt , el égetem 4 diódat SB1040-st , amikor mérgemben betettem egy irtózatos nagyot, ekkor bujt ki a szög a zsákból , hogy a feszültség osztó talán túl kicsi, úgy értem hogy mar rovidzarba viszi a tápot . A felső tag legkisebb ellenállás határa 4,7K az alsó pedig 2,35K . Mit tegyek ? Ha növelem az alsó tag érteket mi történik?
(#) BEMcorp válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Milyen tápot? 7Kohm túl kicsi? (A fesz.osztóban a 'tápegységet' a két ellenállás összesen terheli, nem?)
Következő: »»   2175 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem