Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   311 / 578
(#) dravart hozzászólása Dec 23, 2013 / 1
 
Az első telefongyári hangos keskenyfilm vetítő
( 1942-1943)

Jó estét mindenkinek és Boldog karácsonyt is !

infók kellenének erről a vetítőgépről
Lehet magából a vetítőből csak kiálítási darab lesz de az erősítőt jólenne majd rendbe rakni mert az esetleg használva is lenne !
Valaki ismeri ? kapcsolási rajz , csövek nevei ,teljesítménye
bármi érdekel rólla .
De a vetítőről is ha valaki tud valamit az írhat!
(#) _BiG_ válasza dravart hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Azannya...

A csövek nevei nem a kis rászegecselt táblácskákon vannak a csövek mellett?
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) dravart hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
De ott vannak csak a berendezés nincs még nálam .
És az eladót egy darabig most nem tudom elérni !

Ránézésre EBC 3 EF 6 lehetnek a pirosak, meg talán AZ4 lehet még . De a végcsöveket nem tudom.
De ez mellékes , bármilyen más infó lényegesebb rólla!

kapcsolási rajz , 100 voltos kimenetű , vagy 16 Ohm esetleg?
teljesítménye , ezek a fontosabbak
(#) _BiG_ válasza dravart hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ez a szerkezet nem inkább a Terta BM-2003 vetítő? Azt 1950-től gyártották. Bővebben: Link

0093.jpg
    
(#) zolika60 válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Nem ismerem egyiket sem, de a tiéden több kapcsoló van.
(#) Janó bácsi válasza dravart hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
Ez a vetítő nem a 2003-as hanem egy régebbi típus. A háború körül gyártották, elsősorban kisebb vidéki, vagy kistermi vetítések céljára. Ezekben a mozikban mozitermekben általában nem volt állandó gép, hanem mindig a mozigépész hozta a fimmel együtt. Ebben a típusban, még külön volt a vetítőgép, és az erősítő. A BM 2003-as ban már miniatűr, illetve rimlock csövek voltak, magába a gépbe beépítve. A 2XEL6-os végfok kb 12-15W-os volt. A hangszóró lehetett 5 vagy 15-ohmos, nem vonalkimenetes.
Itt a rajza:
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2013
(#) granpa válasza dravart hozzászólására (») Dec 23, 2013 /
 
A 'csöves erősítő építése' képei közt a 174. oldalon is van egy (TRT) vetítőgép erősítős kép, más csövekkel.Nem tudom bemásolni.)
(#) dravart hozzászólása Dec 23, 2013 /
 
Jó estét látom a kapcsolási rajzot .
Képről nem látom a tipusokat de 3 db piros cső van benne (előfok ) és 1 db egyenirányító nem kettő !
(#) Janó bácsi válasza dravart hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Ezekben a háborús időkben gyakran változtatták a felépítését a készülékeknek egy típuson belül is, attól függően, hogy éppen milyen alkatrészekhez lehetett hozzájutni. A két AZ1-et általában lehetett helyettesíteni 1 db AZ 4-el az elbírta a végfokot. Ennyi lehet csak a különbség. De az is lehet, hogy a második egyencsövet kiakarja a lemez.
(#) dravart hozzászólása Dec 24, 2013 / 1
 
Egy dolog nagyonjó ebben a 15 ohm kimenet az biztos !!
Rafilm 25 van kettő, ugyan ettől nem lesz stereó de sorba kötve simán elhajtanak 2 db 8 ohm 100 wat feleti hangfalakat. És modern zenével is dübörög. ( módjával)
Köszönöm a segítséget!
Boldog karácsonyt!
(#) dravart hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
De egy komplet ilyen felszerelés hangfalal .vetítővel. erősítővel, tartakék csövekel .vetítővel együt menyit érhet ?

Háború környéki dolgok ahogy látom értékesek!
(#) Gafly válasza dravart hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
A helyedben nem szedném szét.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2013
(#) dravart hozzászólása Dec 24, 2013 /
 
Hali újrakondizni gondoltam ! meg felcsiszolni. ujrafesteni , lakozni így maradna ahogy a képen van csak normálisabb kinézettel ugyanolyan színben.
(#) 954karpitos válasza Janó bácsi hozzászólására (») Dec 24, 2013 /
 
Gratulálok a felújításhoz.Szívesen látnám a gyűjteményembe.
(gondolom nem vagyok egyedül)
(#) Jubilate hozzászólása Dec 28, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki le tudná fotózni egy VTRGY R4330 rádió feszültségválasztó kapcsolóját, hogy hogyan áll 220voltos állásban?
Az enyémnek hiányzik a hátlapja és csak azon keresztül nézve lehetne tudni hogy hol áll, amúgy a kapcsoló körül nincs semmi nyíl vagy jelzés
(#) kadarist válasza Jubilate hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Szia!
A dugvillán mérj ellenállást és keresd meg a tárcsával a legnagyobb ellenállású beállítást. Így nem nyúlhatsz mellé és még fénykép sem kell.
(#) kristikoma válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Ráadásul ebben a rádióban van 240V-os leágazás is, tehát tényleg a legnagyobb ellenállású tekercs kell. Így a trafó, meg a csövek is biztosan túlélik.
(#) kadarist válasza kristikoma hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Igen, manapság erre felé gyakoribb a 240V-os hálózati feszültség, mint a 230V-os és ezért is jó ez a beállítás.
(#) Jubilate válasza kadarist hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Holnap kipróbálom, nagyon köszönöm a válaszokat
(#) asasin hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok! Szereztem egy R 946 FA rádiót és tönkre ment a transzformátor benne ezér egy AR 612 rádiónak a transzformátorát szeretném bele tenni csak nem tudom hogy ez lehetséges-e? aki csinált ilyet az írjon! köszi!
(#) gbiro72 hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK minden fórumtársamnak!!
(#) granpa válasza asasin hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Ha azonosak a feszültségek, teljesítmény (ez lehet nagyobb), miért ne?
(#) Janó bácsi válasza asasin hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Elektronikusan nincs probléma, bár a 612-es trafó nagyobb teljesítményű. Azt kell megnézni, hogy a nagyobb trafó belefér-e az adott helyre, illetve hogyan lehet a felerősítéseket, meg az az egyencső foglalatot tartóstul átrakni. Elég macerás ügynek néz ki, én inkább szereznék hozzá egy bontott eredetit. A Vaterán most is van olcsón Velence, és-vagy azok származékai inkább ilyet kellene venni bontásra.
(#) Jubilate válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Ennek a rádiónak a sasszija nem azonos a R646U-é val?
(#) OFK hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Szép estét mindenkinek, és persze BUÉK!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy honnan lehetne szerezni egy Supraphon lemezjátszóhoz VK 311-es fejet?
Előre is hálával és köszönettel!
(#) erdiboni válasza asasin hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Üdv! Tudok adni egy ed55 bôl bontott tápot ugyanaz a méret ugyanazokat a feszültségeket tudja ez80-as csõvel ha érdekel írj!
(#) asasin válasza erdiboni hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Szia! Igen kellene egy csak annyi a kérdésem hogy mennyi és hol laksz.
Mert itt a közelben is egyik ismerősöm is gyűjtő és nem biztos hogy van ilyen neki!
(#) asasin válasza Janó bácsi hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Sikerült bele tenni úgy hogy át alakítottam de ahogy bekapcsoltam nagyon búgott és nem találom a hibáját ez mér van ez a búgás?
(#) erdiboni válasza asasin hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Üdv! ma megnéztem de sajnos nem találtam de szólok ha megvan. Nézd meg ezt: http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia_keszulekek/elektroncsoves_l...7.html olcsóbb mint egy trafó
(#) asasin válasza erdiboni hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
köszi! Szerinted mér van az ha AR 612 trafót tetem bele és nagyon búg? Az eredeti trafóval is búgott amíg nem kezdett el füstölni
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2014
Következő: »»   311 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem