Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICD2 NYÁK-gyártás
 
Témaindító: mspike, idő: Dec 29, 2005
Lapozás: OK   5 / 26
(#) mspike válasza Tomee hozzászólására (») Feb 28, 2006 /
 
Tuti nem a configgal volt gond... ezért nem is értem... Érdemes lenne egyszer ha ráérsz végig nézni a nyákot multiméterrel (dióda mérés), hogy nincs-e benne szakadás... másra nem tudok gondolni.
(#) Tomee válasza mspike hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Na végre mükődik.
Az elején nem akarta letölteni az 16F877 OS részletet, de egyszer csak leszaladt és úgy tünik, hogy jó is.
Majd ha lesz egy kis időm + pénzem akkor bedobozolom és megnézem, hogy milyen élesben.
Mégegyszer is Köszi!

Hol lehet beálítani az MPLAB-ban, hogy alapértelmezetten COM2-n és 57600-n tolja az ICD-nek a cuccost? Mindig az USB-n keresi.
(#) nyilasg válasza Tomee hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Sziasztok! lenne egy kérdésem az ICD2-vel kapcsoltatban, hogyan lehet letölteni egy .hex file-t egy PIC-re? Van egy programozóm ugyan (PIC Star plus) de azzal mág eddig nem sikerült. Köszi
(#) mspike válasza nyilasg hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Hello, MPLAB FILE menü importálás, persze előtte beállítod programozónak az ICD2-t, és mikor azt már látja az mplab, na akkor import és prog. Ha eddig nem futattál a gépen ICprogot akkor menni is fog. Ha már futattad, akkor MPLAB újratelepítés és onnantól menni fog. Hogy miért is van ez így ? Az ICprog önkéntesen felülírja a registry-t... viccessss
(#) pakibec válasza mspike hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
ICprog? Oppá, ezt én is előbb teleítettem :eek2: Lehet, hogy nálam ez a gond?! Amint tudom, kipróblom
(#) mspike válasza Tomee hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Most látom elfelejtettem neked válaszolni, bocsika, MPLAB sajna már csak ilyen süket, én se jöttem rá hol lehetne átírni... de most van egy kis szabadidőm ránézzek
(#) pakibec válasza pakibec hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Sziasztok!

Sajnos nem az ICprog a gond

Kipróbáltam másik számítógépen, ott teljesen következetesek voltak a hibák: ICD megy, de a PIC-et nem látja, mintha bent se lenne.

Lehet, hogy be sem lép program módba? Van valami mód ezt eldönteni?

Ti honnan adjátok a cél pic tápját? Bekattintjátok, hogy az ICD2 adja a tápot? Merthogy ez csak részben igaz, ugyanis az enyémnél az ICD tápjáról jön ugyan, de az ICD nem tudja szabályozni. Jól sejtem, hogy ilyenkor a cél pic-et az ICD2 után kell bekapcsoni?

Bocs, hogy ennyit rágódok ezen, de megépítettem, ezt a .....-t, és elég bosszentó, hogy nem bírom normális működésre bírni.

Üdv.
(#) jon@ válasza pakibec hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Nekem be van pipálva a táp opció, de ez a kapcsolás ezt valóban nem szabályozza. Az ICD ről megy a táp nekem így egyszerre kapják a tápot bekapcsoláskor. Utánna ott az a gomb h "Reset and Connect to ICD". Vagy automatikus kapcsolódást állítottál be? Az alkatrészeket beépítés előtt le szoktad ellenőrizni?
(#) bekem válasza jon@ hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Helló!
Nem tudom lehet még rendelni icd2 nyákot?
Ha lehetne mailbe is megírnátok a részleteket.
(#) Rendszer válasza jon@ hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
Szia!

Kösz a választ!

Az ellenállásokat, kondikat, tranyókat, diódákat kimérem beültetés előtt (főleg, mert nem tudom fejből a színkódokat..stb.)

A reset and connect nekem sem automatikus. A self teszt tökéletesn lefut, de a PIC-et mégsem látja. Jó összeköttetés mellett hogy lehet ez?

Amint tudok, veszek megfelelő diódát, hátha mégis az a gond.
(#) G-Lex válasza mspike hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Hy!

mspike: hogy vannak az icd2 panelek? már sikerült összeraknod őket? vagy még élesztgeted?
mikor ér el hozzám?
(#) mspike válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Hello minnél előbb igyekszem feladni végre, szerinem jövőhét végét biztosra ígérhetem ! Üdv
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Csak úgy közvéleménykutatás szintjén, kit érdekelne egy próbapanel 18F452-vel ? vagy 18F4520-al ?
(#) potyo válasza mspike hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Mit saccoltok, most, hogy a Microchipnek is van USB-s pic-je, várható, hogy kidobnak cypress chip nélküli icd 2-t?
(#) mspike válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Szerintem a gyári ICD2ben nem cypress chip van... vagy igen ? Minden esetre elvileg már van helyettesítő IC, már kértem pár samplet- ha ezekkel is megy akkor csinálok hozzá modult, ami rátehet a user az általam készített ICD2 nyákra.
(#) potyo válasza mspike hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Ja nemtudom, hogy mi van a gyáriban, de szerintem az lehet, ha az utánépített megy a gyári firmware-el. A cy7c64713 a helyettesítő, ha jól értelmeztem. Kíváncsi vagyok, hogy működni fog-e vele.
(#) mspike válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
bezony, azért megy a koppintás a gyári firmwarerel mert valaki volt szives analizálni a gyári USB kommunikációját és ehez lőtte be a kopintás cipress IC-s verzió eprom progiját...
(#) potyo válasza mspike hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
"és ehez lőtte be a kopintás cipress IC-s verzió eprom progiját..."
Ezt nem értem, milyen eprom progiról van szó?
(#) mspike válasza potyo hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
A cypress IC-hez az USB-s verzión vagy egy eeprom
abban van a vezérlőprogi
(#) Tomee válasza mspike hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Na végre teljes egészében elkezdtem használni az icd2-t. Csak egy bajom van vele! Még pedig az, hogy baromi lassú. Nincs valami beállítás, amitől gyorsabb lesz, és nem beszélget annyit az icd?
57600-n van a baud.
Ennél még az icd1 is sokkal gyorsabb...
(#) mspike válasza Tomee hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Nem tudom, szerintem elviselhető, de már úton vannak az USB IC-k, kitartás... én igazából elvagyok ezen a sebességen is
(#) Tomee válasza mspike hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Majd ha lesz USB cucc is akkor számithatsz rám egy példánnyal!
(#) mspike válasza Tomee hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
okés.
(#) potyo válasza mspike hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
És az a vezérlőprogi hol lelhető fel?
Amúgy kérlek arról is számolj be, ha nem működik majd a dolog a helyettesítő ic-vel.
(#) mspike válasza potyo hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
ez csak természetes. Nem tudom már honnan szedtem le, de az otthoni gépen fent van.
(#) vlaci válasza mspike hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Egy USB-s példányra én is beneveznék majd...
(#) nyilasg válasza mspike hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Sziasztok srácok, az ICD gyártójához lenne egy kérésem: érdekelne a gyártás menete, néhány szóban megírnád, h hol (privát) gyártattad, és mibe került. Köszi
(#) potyo válasza mspike hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Ma rájöttem, hogy nekem is megvan az eeprom progija, de belenézve csak az első 9 bájt tartalmaz valamit, a többi mind FF. Ez azért kevés egy programhoz, csak konfigurációs beállítások vannak itt. Viszont a doksi azt írja, hogy a program a chipbe letölthető usb-n keresztül, tehát valszeg minden egyes bekapcsolásnál az mplab leküldi neki a cuccot. Jó lenne megtudni, mi van a gyári icd2-ben.
(#) mspike válasza potyo hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Szerintem ezt egyszer te letöltöd a cypress valami progijával, aztán annyi... Alighanem, ez tartalmazza azt amit elküld a winfoshnak... Szerintem...
(#) potyo válasza mspike hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Lehet, hogy félreérthető volt, én arra gondoltam, hogy a cypress chip elindul, az eepromból kiolvassa a konfigurációs adatokat, és aztán usb-n megkapja a kódot, amit futtatnia kell(mert ez végülis egy 8051-alapú kontroller). Mivel a kódot ram memóriából futtatja, így az elveszik a kikapcsolásnál, ezért küldheti az mplab bele minden indításnál. Szerintem
Következő: »»   5 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem