Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   69 / 260
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
persze
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Az a fura,hogy só betöltése után kezdte el.A vizet,meg be sem engedia gépbe.
A hőérzékelőt,bekapcsolt állapotban,melegítettem,és arra az időre,ameddig vissza nem hült,abba hagyta.igaz,mást sem csinált.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
.........
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Bocs, hogy beleszólok! A nagy piros és a két szürke cseréje jó lenne mindenképp. Az elkók a kerek barna formájúak kapacitása is idővel csökken. Így azokat is le kéne cserélni. De mindenképp előbb a váltóáramú kondik cseréje lenne jó. Piros, szürkék. Végül is a szakaszos üzem esetén a LED / LED-ek is változó fényerővel működnek?
(#) Bécógyerek válasza Balaton hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
szia.Nem.egyenletesen világít.nemgyengülmeg ilyenek.Viszont,ha már úgy is lefektettem a gépet.kivettem a lágyitó tartály aljából egy panelt,amin ha jól látom,egy mágneskapcsoló van.annak zárva kell lennie?
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ha egyre gondolunk akkor az a sószintjelző.Igen ha az zárva van akkor jó.De ha kiveszed akkor szakadt lesz mert mágneses erőre zár össze.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
háát,én kivettem,és zárva van.rájöttem mi ez,reedcső.a panelen a reléje melegszik.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
szerencsére van másik.megnézem az milyen.az tuti jó.
(#) Bécógyerek válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szia.neked van ötleted,hogy mi lehet a baja a gépemnek??
Bekapcsoláskor,nemcsinálmást,csak a szivattyú másodpercenként bekapcsol,ezzel egy időben csippan a gép.vizet nem szív.a hungarocellel engedtemle belőle a vizet.ez okozhatja?lehet valami fennakadt?
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Kondikatmég nem cseréltem.Átmegy mindegyiken az áram.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Megnéztem,a vákum kapcsolós kis dobot,nem tudom micélt szolgál,de működik,viszont áramot nem kap.az a motyó,amibe a vékony fekete cső megy,a szivattyú ház aljából.az honnan kap áramot?
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
szia Botesz.ötlet?
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Nem tudom mi az a kis fekete motyó.Szerintem attól hogy átmegy rajta a a fesz. attól még átkondizhatod .Aprópénzből megvan és nem vesztesz vele semmit.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
ma megpróbáltam kondit venni,de nem volt nyitva a hely.((
Nem lehet,hogy azzal,hogy kis rásegitéssel engedtem le a vizet?
a tartályon belül,van valami érzékelő??
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
nemértem,komolyan.egyszer jó,aztán meg ......
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Tudtommal nincs.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Helló.szétszedtem,újra a gépet,kivettem a szennyszivattyúját.(az elektromágnesest).ahol a tengelye van,a műanyag burokban,tele volt vízzel.teljesen nem sikerült kipucolni,nem mertem megbontani,de van benne némi vízkő is.ez gáz nem?
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Az nem befolyásolja a működést ha rendesen kinyomja a vizet.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
SZia.igen,kinyomja.az "ezmilyen alkatrész"topikban,is járok már.
(#) helion hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Van nekünk egy TEKA DW7 60s típusú mosogatógépünk.
Valamelyik nap épp dolgozott a masina, amikor valahol az utcán elzárták a vizet. Hogy ne próbáljon vizet szivattyúzni a gép mikor nincs mit, ezért kikapcsoltuk a masinát. Tartós vízhiány lett, ezért kézzel lett elmodsogatva ami benne volt.
Ma megpróbáltunk vele mosatni, de valamiért csak a szivattyú búg, ami a vizet kiszippantja a mosótérből. Mivel száraz a gép ezért természetesen nem szív semmit. Öntöttünk bele vizet, azt kiszívta, de csak dolgozik tovább üresen.
A kezelési útmutató alapján próbáltunk programot váltani, befejezni és újra elindítani de az istennek sem akar menni, csak szívná ki a vizet.
Megpróbáltam az áramtalanítást is, hátha "elfelejti" a régi programját, de öt perc áram nélkül töltött idő is kevés volt ehhez, továbbra is szivattyúzni szeretne.
Olyan, mintha a vezérlő megakadt volna valahogy ennél a programpontnál és nem akarna továbblépni. Mint a bakelit lemeznél, ha elakad a tű egy részen.
Ha programot váltok rajta, akkor 2 mp erejéig elindul a program, elkezdi a víz betöltését, de aztán meg is áll és a betöltött kevéske vizet a szivattyú iziben ki is szívja a szekrényből.
Lehet-e még valamivel próbálkozni, vagy hagyjam szerelőre a dolgot. Nagy baja nem lehet, mert működne minden, sak valahogy odébb kéne pöckölni a programot.
Vagy manapság már csak vezérlőcserével tudják az ilyesmit orvosolni?
(#) botesz válasza helion hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Döntsd meg oldalra a gépet.Ha folyik ki egy kis víz az egyben jó és rossz.Jó mert egy darabig menni fog és rossz mert valahol ereszt.Lehet hogy bekapcsolt a nikecel úszó amitől állandóan szivattyúzik.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Szia Botesz,te otthon vagy az elektronikában ugye?
Azért kérdezem mert,a whirlpool peneljén a kondik környékén melegszenek a diódák,,ellenállások.az mitől lehet?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Sajnos nem

Az az egy amihez nagyon nem értek.
Elvileg egy bizonyos szintig normális ha melegszik.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Kicsit meg van pörkölődve a panel is.annyira melegszik,hogy az ajtó műanyag burkolatán keresztül érezni.ha a panel fölé teszem a kezem,akkor meg éget.
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Na az már gond......
(#) furbyhun hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Candy ESF 4570 E egy alapos szűrőtisztítás, mosogatógéptisztítós mosogatás utáni első éles mosogatáskor vízfelvétel után csak némi 50 Hz-es búgást hallat, de nem mosogat...szerintetek mi lehet a baja? (Biztos nincs összefüggés a tisztítással, csak óriási véletlen...de picit gyanús..)
(#) botesz válasza furbyhun hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Lehet hogy tönkrement a motor kondija vagy elakadt a lapátkerék.
(#) furbyhun válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Én is az utóbbira tippelek, ha a szerelőm szétszedi holnap, az elakadás megszüntethető?
(#) botesz válasza furbyhun hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Persze.De ha egy kis műszaki vénával rendelkezel akkor Te is meg tudod csinálni.
(#) furbyhun válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Köszi, holnap nekiesünk
Következő: »»   69 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem