Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   188 / 211
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
BC546 547 és 548-at találtam
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Ezek NPN tranzisztorok, ide PNP kell.
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Találtam BC212-t ez elvileg megegyezik a BC556-al
De találtam BC557-et is
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) havranarpi válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Befejeztem
elvileg készen van , átmértem multival az esetleges rövidzárak és szakadások miatt.
Holnap felprogramozom és jöhet a teszt.
A 18F2550 programozható a Szilvási féle égetővel?
(#) kistee válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Ha a Szilva-féle PICKit2 klónra gondolsz, akkor igen.
(#) havranarpi válasza kistee hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Összeraktam a PICKIT2-t sehol sincs zárlat vagy szakadás de a gépem csak ismeretlen eszközt dob rá ás nem talál illesztőt.Mi lehet a gond?
BS170-eket használtam és ahogy a cikk is írta más ellenállásokat használtam 4 helyen.
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
A gyantát mosd le egy kis szesszel és nézd meg, hogy nincs-e felcserélve az USB data vonalai. Volt olyan akinél az USB kábel volt rossz.
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Tools / Troubeshoot menü méréseinek végigmérése voltmérővel is. Az EEProm melletti J4 -re mindenképen kell jumper sapka az EEProm típusánal megfelelően.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.Összejött csak fel kellett rá tennem az USB-B csatlakozót.
Az EEPromok típusa 24FC512 ezesetben merre kell állnia a jumpernek?
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Az USB csatlakozó háza egy föld átkötés is egyben. J4 -re a sapka a quartz felöli két lábra kell a 24FC512 esetén.
(#) havranarpi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
J6-mire is jó?
(#) Hp41C válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
A MCLR (Vpp) kivezetés és a Vdd közé csatlakoztat egy diódát (D5) és egy 10k -s ellenállást (R43). Mosd le a gyantát és lakkozd le a forrasztási oldalt.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) keknarancs hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Szóval a problémám mint a címből is kiderül, egy usb pic programozóval van. Csatlakoztatáskor a PicKit2 VPP voltage error üzenete fogad. Az íráshoz szükséges 12v helyett kb 8.5v-ot lehet csak mérni a megfelelő kimeneten. Végigolvastam az összes erről szóló fórumot, leírást, milliószor ellenőriztem minden alkatrészt, semmi hibát nem találtam. Ugyanazon kapcsolás alapján készített égetővel lett a jelenleg nem működő égetőhöz tartozó PIC-be égetve az operációs rendszer, az tökéletesen működik, ezért sem értem a dolgot. Remélem tud valaki segíteni mert kezdek elkeseredni.
(#) Hp41C válasza keknarancs hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A PICkit2 klón építése topikban keress rá a Szilva féle klónra. Rengeteg ötletet fogsz találni. Az ajánlott G-S ellenállásokat építsd be.
(#) ktamas66 hozzászólása Jan 28, 2014 / 3
 
Kész lett a Pickit3 után építése, minden működik rajta. Két példányt is építettem, hogy biztosabb lehessek a dologban. Talán a nyák elkészítése lehet a legriasztóbb, de és több példányt is készítettem belőle vasalásos eljárással. Felteszem az alkatrészlistát is, amiben benne van én mit honnan szereztem be és mennyiért.
Minden vállalkozó kedvűnek sok sikert kívánok.
(#) KTobi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Nem túl nagy a tekercs ellenállása? Nekem is szórakozik néha.
(#) Hp41C válasza KTobi hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Ha a klónon a Tools / Troubleshoot menüpontban a Vpp mérésekor alacsony a feszültség,akkor
1 - szakadás vagy rövidzár van a panelen,
2 - nem megfeleő értékű az R2 és / vagy R3,
3 - valami terheli a töltéspumpát: pl. C4 vagy C1 átvezet (netalán ellenállás van helyére ültetve), Q6 és Q5 egyszerre nyitva, stb.
4 - a terven nem szerepelnek a G - S ellenállások, a FET nyitva lehet, ha a gate vezetéke nem ad jó összeköttetést a kontroller lábával.
5 - D1 nagyon lassú típus,
6 - Q1 a meghibásodás felé tart. Igen nagy veszélyben van: Nincs lezártva, ha a kontroller nincs bent az áramkörban, vagy a gate vezetéke szakadt. A méréseknél töltés kerülhet a gate -re, az kinyithatja a FET -et, a kollektor körében csak egy induktivitás van, ami egyenártamúlag rövidzár. Egy érintés a gate -jére és már tönkre is megy.
(#) KTobi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Ritkán használom, általában jó, megesett, hogy alacsony volt a Vpp. Eddig talán kétszer, volt szó róla, hogy lényeges a tekercs ellenállása, egy nagyobb ellenállású példány van benne, ha nem egész jó az USB kontaktja simán el tudom képzelni, hogy nem tudja előállítani amit kell. Ha problémás lesz, megkeresem a baját, egyelőre AVRrel vagyok elfoglalva.
(#) bakaruha válasza ktamas66 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Szia mivel tudom megnyitni a lay fájlt?
(#) kaqkk válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Sprint layout nyáktervezővel próbáld ...
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) bakaruha válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Az nem nyitja meg azzal próbáltam.
(#) vicsys válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
SL 6-os verzió kell hozzá.
(#) bakaruha válasza vicsys hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Aha nekem csak 5-tös van. Valahonnan letudom tölteni a 6-tost?
(#) maestro válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Ingyenes Viewer alkalmazás
A hivatalos honlapról meg le tudod tölteni a Demo verziót.
(#) bakaruha válasza maestro hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) luluzulu hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Elkészítetem a szilva féle Pickit 2 klónt. Azonban nem indul be. Csak a zöld led világít, azonkívül más élet jelet nem ad. Hol kezdjek neki a hiba keresésnek?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) pipi válasza luluzulu hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hali!
Bővebb infó?
2550-et felprogramoztad? 20M kvarc rezeg?
Eszközkezelőben mit látsz?
(#) luluzulu válasza pipi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Egyik ismerősöm programozta fel Easy Pic 6al. A gép abszolút nem látja mintha be sem lenne dugva. Hogy rezeg e a kvarc azt honnan tudhatom meg?
(#) pipi válasza luluzulu hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Kvarcot szkóppal...
Eszközkezelőben mit látsz? Ismeretlen eszköz sincs? USB fül alatt?
Keress a nyákodon szakadást/zárlatot
(#) luluzulu válasza pipi hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Semmit sem csinál mint ha be se lenne dugva semmi. Az eszközkezelőben sem látszik.
Kvarcot holnap megnézem az iskolában skópon, (két kvarccal próbáltam egyikkel sem működöt).
Holnap megpróbálom a programot újból be égetetni hátha az segít.
Következő: »»   188 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem