Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   423 / 781
(#) lorylaci válasza theamp hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Idézet:
„magyarul”

Felejtsd el, ha lesz is, az régi. Alapokra jók, de azt már tudnod kell(ene).
Nincs mese, nincs apelláta, meg kell tanulnod angolul. Már csak azért, mert ebben a témában az elévülési idő 3-5 év. Mire lefordítják, vagy megjelenik hasonló magyarul, addigra annál már sokkal újabb doglok vannak.
Volt egy cikk, amiben leírták, hogy milyen jók az új superjunction FETek, de a lassú reverse recovery idő és nagy recovery áram miatt korlátok vannak, és mire kell figyelni. Két évre rá kijött egy újabb generáció FET, aminek fele annyi volt a reverse recovery ideje.

Ugyanúgy a számolókat hosszú távon felejetsétek el. Két dologra jók:
- ha rohadtul nem értetek hozzá, és úgy gondoljátok ezzel pótolható, ekkor gyakori az, mint sokaknál, hogy két számoló két külön eredméynt ad, és nem tudjátok értelmezni.
- ha már értetek hozzá, és ki tudják magatoktól is számolni, de tudjátok az által akapott dolgoakt értelmezni

A legjobb infó amúgy adatlapomk, alkalmazási segédletek, és persze IEEE archivum (fizetős).
(#) theamp hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Ha az IR2153-ra szeretnék több IRF740 akkor kell a totempole? És mi lenne a helyzet az IRFP450-nél? Tudom ez a gate töltés, kicsit még zavaros nekem ezért kérdezek. Az IRF740 35nC a IRFP450 pedig 75nC. Még mindig sokat kell tanulnom, de ahogy belemászok a témába egyre több kérdés merül fel bennem.
(#) lorylaci válasza theamp hozzászólására (») Jan 27, 2014 / 3
 
Gondolkozz, Számold ki!
Nézd emg az adatlapot, ott van a meghajtó áram. Ha a gate töltést elosztod a meghajtó árammal, akkor megkapod az áttöltési időt (mértékegységre figyelj). Az első feltétel az az, hogy a holtidő alatt megtörténjen a gate kisütése bőven.
Aztán vannak további feltételek. Egyrészt érdemes kiszámolni, mekkor disszipációt okoz az IC-ben a gate meghajtás. Ha a tápfeszt (15,6V) elosztod a max gate árammal, akkor megkapod a kimeneti impedanciát. Ha a gate töltést beszorzod a frekvenciával, akkor megkapod az effektív gate áramot. Ha az előbbi kimeneti impedanciát beszorzod a gate áram négyzetével, akkor megkapod a disszipációt
A disszipációt csökkentheted gate ellenállással, de ekkor a meghajtó áram is csökken, tehát az áttöltési idő nő.
Ha használsz meghajtó tranyókat, akkor az IC-nek csak azok báziáramát kell meghajtania, ami töredéke a gate áramnak, ezzel az IC-ben csökken a disszipáció. Egyben a tranyók kimeneti impedanciája kisebb, és a meghajtó áram több. De érdemes ekkor is kiszámolni (leginkább leszimulálni, vagy tesztele mérni a melegedést) a disszipációt a tranyókban.

Ahogy látod sok részlet van. Ajánlom az IRF-től a MOSFETetek alapjai doksit. Utána világosabb lesz.
(#) voodoo válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Kiváló hozzászólás! Hasznos infók.
(#) Koncsar hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok! Az egyik cégtől kaptam bemutató darabként kapton szalagot, ami 7.xx KV ig jó. A fólia vastagsága pedig 0.76mm. Remélem ez jó lesz szigetelésnek. A folyamatos hőterhelhetősége 180 fok. Köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014

IMAG1030.jpg
    
(#) theamp válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Valóban jó kis leírás. De velem van a baj, nem teljesen tudom értelmezni az adatlapot. Kellene még egy kis segítség mit mivel jelölnek az adatlapban, esetleg egy példa az IRF740 re ha levezetnél egy számítást.
(#) lorylaci válasza theamp hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Ez az ovi kategória.
Na ezt elolvastad már? Ha nem akkor enyje-enyje, mert sokszor mondtam már.

Nem tudom láttad -e a Tigris és Sárkány című filmet, ahol ellopják a wutang harcosok szent tekercsét. Aki ellopja nem tud olvasni, csak az ábrákból tanul, de a tanítványa tud, lekörözi, és nagy ellensége lesz. Kb hasonló a helyzet ha az adatlapokat és az application note-okat nem tudod értelmezni, csak az ábrákat skubizod.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Bocsánat a fólia vastagságát 1 db 0 val arrébb kell tenni. 0.076 mm. Így már jó. Elnézést.
(#) theamp válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Lehet hogy az ovi kategória, de el kell kezdeni valahol, azért kérdezek h megértsem mit miért.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Szerintem jó az... - 180 fokot úgyse közelíthetsz meg büntetlenül.. akkor már pár alkatrésznek annyi lenne előzőleg.
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Szia! A Wellerrel 350 fokon beállítva sem roncsolta. Köszönöm Neked a választ.
(#) syetemerror hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Sziasztok,

Egy egyszerű, de számomra annál nehezebb kérdésre kérnék választ.
Hogyan lehet kiszámolni az Ae értékét egy EE típusú vasmagnak.
Ha agyon lőnek sem jut eszembe ez a tök egyszerű általános iskolai feladvány.

Köszönöm.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Nem csoda... hasonló témákra találták ki "nagyüzemi" forrasztásoknál...
(#) ferci válasza syetemerror hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Talán tolómérővel meg kell mérni a középső oszlopot és a mért értékekből a keresztmetszetet kiszámolni..
(#) syetemerror válasza ferci hozzászólására (») Jan 27, 2014 2 /
 
Pont ez a bajom...elfelejtettem, hogyan kell a téglatest keresztmetszetét meghatározni ...Szégyenlem is magam
(#) ferci válasza syetemerror hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Jó.... szélesség x hosszúság és az adatlapokon mm2-ben adják meg.

... és a téglaLAP területének kiszámítása..
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014
(#) Ge Lee válasza syetemerror hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Ez egy valóban nagyon bonyolult, általános iskolai feladat, a * b. Tehát ha mondjuk 10mm * 7mm az oszlop, akkor az 0,7cm2. Aztán ezt majd még osztani is kell, mert a képletekben alapmértékegységek szerepelnek, ami ugye a méter.
Nem a téglatest keresztmetszetét kell kiszámolni, hanem a metszetéét, ami egy négyzet, vagy téglalap, vagy kör, vagy akármi (pl. régi sorkimenő vas).
(#) syetemerror válasza ferci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
EE20-as ferrit:
Ez érdekes...az 5,1x5.0 = 25,5mm2
Az adatlapon pedig 31mm2 van megadva

Akkor, hogy is van ez ?
(#) lorylaci válasza syetemerror hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Az Ae az az effektív keresztmetszet. Valahol ez kevesebb, valahol több a magban. Ennek egy bonyolult átlaga az effektív keresztmetszet, az Ae.

Mondjuk úgy, hogy az Ae egy olyan keresztmetszet, amilyen keresztmetszetű toroiddal helyettesíthető az a bonyolult formájú mag.

Így már érthető?
(#) syetemerror válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Igen így már érthető. Viszont mivel számoljak, ha nincs megadva effektív keresztmetszet? A mezei keresztmetszet is megteszi ilyen esetben?
(#) ferci válasza syetemerror hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Sokfajta EE20 is van...
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2014

ee_core.pdf
    
(#) lorylaci válasza syetemerror hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Mérd meg több helyen, és számolj a legkisebbel, mert úgy számolsz a legnagyobb B-vel, és í]y lennagyobb melegedéssel meg telítéssel!
(#) syetemerror válasza lorylaci hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Köszönöm a választ mindenkinek
(#) Koncsar hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
Kérdezni szeretnék. Ha a Bias tekercse szigetelve lett Kapton szalaggal, rátekerhetek egy menet fekete hagyományos szigszalagból, hogy a szekundert jobban lássam? Köszi.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Inkább 1 menet fehér sütőpapírt és rögzítsd "élben" kaptonnal..
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! Az 1N914 helyére mit tehetnék? Mivel lehet helyettesíteni? Meg van egy 1µF 50V kondi, oda tehetek valamivel nagyobb kapacitásut? Köszi
(#) kadarist válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia!
a 914 helyettesítője az 1N4148 és a kondenzátor helyére tehetsz valamivel nagyobb kapacitásút.
(#) Koncsar válasza kadarist hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 29, 2014 /
 
Abba a pozícióba smd-t szoktam rakni... 66 kHz... ( 1 µF ).
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2014
(#) voodoo hozzászólása Jan 29, 2014 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy szimmetrikus kimenetnél valamelyik ágat figyelni egy ilyennel (vagy valami hasonló akár PIC -essel, nem volna kifzetődőbb, mint lekapcsoltatni az IC-t? Úgy gondoltam, hogy a linken látható (vagy valami hasonló) gép menne 0-24 egy kis valami mobiltöltőről. Nem számottevő a fogyasztása. Ez figyeli vagy a bemenő 230V vagy a kimenő valamelyik ágat és rögtön lekapcsolna ha valami baj van. Csak azért filózok még mindig ezen, mert nem tudom mennyire lenne biztos az, ha csak az IC-t kapcsolom le attól még egy pár us-ig kapja a dömpinget a híd.
Következő: »»   423 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem