Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   43 / 93
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Úgy látom gyűjtöd a nylon zacskót van valami haszna?
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Ebbe fogom utána belerakni a "fehér port".
(#) zenebolond válasza Davidd hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Na ezt a Skori félét megcsinálom, mert ebből csak egy panel kell és mindkét oldalt figyeli.

skori.JPG
    
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
NA meg ez az ""új"", ez lesz az.

skori új.JPG
    
(#) Baxi hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Összeraktam ma a véget.
Annyi érdekességet találtam hogy a NPN oldalon a földhöz képest beállítom 10mA-es nyugalmi áramot a trimerrel akkor a PNP oldalon csak 2,5mA mérek az ellenállásokon. De a minkét ágról ( +/-) 50mA vesz fel a kapcsolás.
Ez így jó vagy sem?

ST151.jpg
    
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia! Mi lenne ez a földhöz képest állított nyugalmi áram? A végtranzisztor emitter-ellenállásának két lábára helyezd a mérőcsúcsokat, és ott mérj feszültséget! Nem árt mind a négyet megmérni, szólj ha valamelyik 20%-nál jobban eltér a többitől!
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia
"föld" GND-hez képest értrettem. Most megmértem ahogy kell , a fénykép alapján balról jobbra írom le az értékeket.
Azaz PNP oldal: 10.8mA, 10.5mA NPN oladal: 12.3mA, 9mA.
És a negatív ágon 80mA a pozitív ágon pedig 77mA vesz fel a kapcsolás.
Gondolom a NPN oldalon a tranyók bétája miatt van ez a különbség?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Gondolom mV-ot mértél Az eltérések még tűrésen belül vannak.
A mérést üzemmeleg bordánál kell végezni, és lemehetsz 5mV-ig is ha nem hallasz alacsony hangerőn torzítást.
Az eltérés lehet a tranzisztor nyitáshoz szükséges bázis-emitter feszültség szórásából, de belefér az ellenállások pontosságába is.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Ok, kösz, igen mV akart lenni
(#) blasz válasza Baxi hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Ahogy Reloop is irta 5-6mV elég különben melegszik csak.Az én nagy St.-m most 75vDc vel megy 3 ohm-al sem tudom felfüteni.5mV van az ellenállásokon. Emmiter.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) Lali24 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, (lehet hülyeség) milyen ellenállásokat használjak? hány %-sak legyenek?
Továbbá használhatok e ilyen fajta kondenzátorokat a 100n és a 10n-os kondikhoz
(#) Koncsar válasza Baxi hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia! Szép lett a panel. Grat.
(#) Lali24 hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
A régi ellenállásokon mint például 12k és az alatta lévő betük J K mit jelentnek?
(#) lukacsp válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
5% tűrést.
(#) Lali24 válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Mind a két betű azt jelenti? és melyik az 1%-os?
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Azért kérdezem ezeket mert látom, hogy mindenki másfajta ellenállásokat rak a panelekbe, ezért én is jól szeretném összerakni az enyémet és tényleg bizonytalan vagyok, hogy milyet rakjak bele.
(#) lukacsp válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
D: ±0,5%,
F: ±1%
G: ±2%
J: ±5%
K: ±10%
M: ±20%

A K jelentése előtt hülyén állok.
(#) Lali24 válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Köszönöm a gyors válaszodat!
Amint láttam 1% raknak bele, csak az a baj hogy nekem nem nagyon vannak ilyen ellenállások!
És nem tudom igazán, hogy milyenekkel kéne helyettesíteni, mert a legjobbat szeretném kihozni belőle én is.
(#) Koncsar válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia! Ha tudod mi az a tűrés, akkor nincs nagy baj. Mert akkor a kapcsolási rajzon szereplő értékek közelében maradsz. A összevissza alkatrészekből teszed össze, lehet, hogy akkor is fog működni csak lehet, hogy az erősítőre gondolva nem fogsz olyan jól aludni, illetve nehezebb összehasonlítani dolgokat. Ugye ez annyit jelent, hogy 2K ellenállásnál a K azaz 10% tűréses az lehet, hogy csak 1.9 vagy 2.1 között van valahol, ezért is olcsobb. 1% os jó lesz. Remélem jól írtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) Lali24 válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Szia! Szóval akkor csak 1% ost, vagy kisebb százalékút is rakhatok?
(#) Koncsar válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Ez rád van bízva, ha nem törekedsz arra, hogy a kapcsolási rajz értékeinek a közelében maradj, akkor sincs baj, de mivel erősítőről beszélünk, vagy erősítésről szerintem a kis hibákat tovább erősítjük. Így ha a végén nem kérdezed meg, hogy a végén miért van eltérés, akkor nem érdekes, mert azt mondtad, hogy 10-20 % belefér.
Szerintem törekedni kell a minnél kisseb tűrésen belüli alkatrészekre. 1-2% jó lesz.
Ezt Reloop Pisti sokkal szebben és érthetőbben el tudja mondani.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) Lali24 válasza Koncsar hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat, valahonnan megpróbálok szerezni ilyen ellenállásokat. Ja és persze arra törekszem hogy jó sikerüljön, azért kérdezgetek!
(#) Koncsar válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Ohm mérőt kezedbe veszed és ha 1K ellenállás kell 4 darab, akkor szépen az össz 1K ellenállásból kiválasztod azt a 4 darabot ami a legközelebb van értékben egymáshoz. Nagy hiba így nem lesz, biztos vagyok benne. Mindent megtettél a legjobb érdekében. Ha csak 10% os az ellenállások tűrése akkor sincs baj, mert ha van 50 darabod, akkor lehet, hogy találsz négyet ami megközelitik egymást, de így aránylag egyensúly lesz. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) lukacsp válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Az 1%-os ellenállások darabja kb. 3 Ft bruttó költséget von maga után. Ha ezen múlik egy erősítő precíz utánépítése, amiben kb. 50 db. ellenállás van max. (50 x 3 Ft =150 Ft), akkor bele sem kell fogni.
(#) Lali24 válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Az a helyzet, hogy én külföldi (Ukrán) vagyok és itt nálunk nem tudok 1% ellenállást sem rendelni sem venni!
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia! Ha a rajz nem jelöl érték-pontosságot, akkor annak nincs is olyan nagy jelentősége. Az értékeket megfigyelve feltűnhet, hogy az E12 értéksorból lettek kiválasztva (10%-os). Amennyiben 5% pontosságú ellenállásokat használsz már gondosan jártál el
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ilyenek vannak is itthon!
(#) zenebolond hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Feldobom ellenőrzésre.
(#) Baxi hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Na padon kipróbálva, pozitív ágon 2A-ig szép e felet már csak négyszöget produkál az ST151 6 ohmnál . Még megmérem 4ohm-on, végül is 4 ohmos hangszóróhoz készült.
Amatőr kérdés tudom, de a teljesítményt a 2x40V-hoz azaz 80V-hoz számolom, 80V X 2A: 160W?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia! Ezzel megmérted a táp terhelését. Ha kimenő teljesítményre vagy kíváncsi, akkor vagy a műterheléssel köss sorba AC ampermérőt, vagy a műterhelésen mérj AC feszültséget.
(P=I2R; P=U2/R)
Következő: »»   43 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem