Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1164 / 1319
(#) Zsora válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Előttem épp egy 100µF 6,3V 1210 méretű kerámiakondi fekszik.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Rá is jöttem: az első szkópábrán valamit nagyon félrenézett a szkópocska. Most kiküldtem ismét az 10000001-et és most jó:

IMAGE006.png
    
(#) messer válasza Zsora hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Örülök esetleg van ötleted a leírt jelenségre?
(#) watt válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Biztosan nem elég a 100n oda.
(#) messer válasza watt hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Kértem a szomszédtól 10µF kerámiát kicsit stabilabb lett de nem az igazi...
(#) icserny válasza messer hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Lehet problémás az ADC beállítása is. Mintavételezési és konverziós idő megválasztására gondolok. Most - hogy megkerült a "részletesebb" adatlap - nézd meg, hogy a használt frekvenciához milyen beállítást javasolnak!

A mintavételezési idő minél hosszabb legyen. A konverziós idő alapegységének tekinthető TAD pedig ne legyen több, mint a szükséges minimális érték, de annál rövidebb sem!
(#) jdani hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Szevasztok. Eddig még nem tudtak válaszolni nekem, így megkérdezném itt is. Használ/t már itt valaki USB UPA programozót?
Kérdésem az lenne, mitől függ az, hogy egy programozható IC-t (Atmet, Microchip, EEPROMs, Motorola, STMicroelectr.) lehet-e közvetlen beültetve a nyákjába programozni, (megfelelő lábakhoz forrasztani a kábelokat a programozórol), vagy pedig ki kell forrasztani?
(#) Attila86 hozzászólása Feb 15, 2014 /
 
Tegnap D/A-val kommunikáltam, ez mostanra teljesen jól működik. Ma pedig A/D-vel szeretnék beszélgetni SPI-n de ez sajnos nem akar összejönni. Ki kimegy az adat de nem kapok vissza semmit. MCP3204-el próbálkozom egyébként. Ezt írtam próbálkozásképp:
  1. bcf             MCP3204_CS      ;chip select
  2.         nop
  3.  
  4.         bcf             PIR1, SSPIF
  5.         movlw   b'00000110'
  6.         movwf   SSPBUF
  7.         btfss   PIR1, SSPIF     ;ha a bájt el lett küldve akkor ugrik!
  8.         bra             $-2
  9.  
  10.         bcf             PIR1, SSPIF
  11.         movlw   b'00000001'
  12.         movwf   SSPBUF
  13.         btfss   PIR1, SSPIF     ;ha a bájt el lett küldve akkor ugrik!
  14.         bra             $-2
  15.         movff   SSPBUF, AD_CH0+1        ;megkaptuk a felső bájtot
  16.         bcf             AD_CH0+1, 7
  17.         bcf             AD_CH0+1, 6
  18.         bcf             AD_CH0+1, 5
  19.         bcf             AD_CH0+1, 4
  20.  
  21.         bcf             PIR1, SSPIF
  22.         movlw   b'00000001'
  23.         movwf   SSPBUF
  24.         btfss   PIR1, SSPIF     ;ha a bájt el lett küldve akkor ugrik!
  25.         bra             $-2
  26.         movff   SSPBUF, AD_CH0+1        ;megkaptuk az alsó bájtot
  27.  
  28.         bcf             PIR1, SSPIF
  29.         nop
  30.         bsf             MCP3204_CS      ;chip select

A második és a harmadik kiküldött bájt utolsó bitje azért 1 hogy a digit szkópon jobban lássam a jelet. Az MCP3204-nek úgyis teljesen mindegy hogy azok a bitek micsodák. Az első vett bájtnál (ami végülis a második csak az elsővel nem foglalkozok) a felső biteket azért törlöm mert az MCP3204 adatlapja oda kérdőjeleket ír szóval gondolom az akármi lehet. Ezért inkább kitörlöm őket.

A program lefuttatása után az AD_CH0 nevű regiszter tartalma nem változik és szkóppal nézve sem ad ki semmi jelet az SDO vonalra az MCP3204. A tápfesze megvan és azt is kipróbáltam hogy akkor küld-e valamit ha az ujjammal tapogatom a CH0 lábát. Ugyanis az adatlap szerint tök nulla mért feszültség esetén az SDO lábán nem lesz semmi (csak nullák).
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Rájöttem erre is.
(#) bbb válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Szia!

Ilyenkor a többiek okulására ne csak annyit írj, hogy "rájöttem", hanem a megoldást is mellékeld kérlek!
(#) Attila86 válasza bbb hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Szia!
Az egyik hogy az idézett kód 26. sorában van egy felesleges "+1", a másik pedig hogy az A/D küldte az adatot csak az mindig teljesen nulla volt. Hiába érintettem oda az ujjamat, a zajt nem tudta mérni mert azon a bemenetén az A/D-nak pont van egy osztó ami lehúzta stabilan földre. A négy közül az egyik bemenete viszont a levegőben lóg úgyhogy megkértem hogy mérjen rá arra és ott már gyönyörűen méri a zajt.
(#) zenetom hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Használta már valaki a Compare modult úgy, hogy ha egyezés van a CCPR és a Timer értékkel, akkor váltsa a CCP kimenetet az ellenkezőjére (toggle)?
Bár logikus, de engem meglepett a működése. Lépésenként leszimuláltam, és bizony amíg fenáll az egyezés a két összehasonlítandó regiszterpáros között (CCPR,TMR), addig mindig negálja a kimenetet.
Tehát pl. a CCPR beállított értéke 0x50, a TMR3L pedig 0x4F, a kimenet pedig alacsony. Majd 6 órajelciklus múlva 0x50 lesz a TMR3L is. Ekkor a kimenet 1 lesz, majd 0, 1, 0... Egészen 6 órajelciklusig, amíg egyezik a két regiszterpáros értéke.
Ez kissé megviccelt.
Szerk.: arról már nem is beszélve, hogy az adatlap ezen része hibás, mert nem jól írja le, hogyan kell a Timer3-at a CCP modulhoz rendelni. Szerencsére az errata-ból kiderült.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) pcb12 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok!
CNC vezérlő építésére (USB-n vezérelném) melyik pic-et javasolnátok?

Válaszaitokat előre is köszönöm

Tamás
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) Hp41C válasza pcb12 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
18F2550, 18F4550 vagy még nagyobb teljesítményű kontroller, de azok már felületszerelt tokok.
(#) pcb12 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szerelése nem gond, DSpic sorozatból melyiket ajánlanád?
(#) usane hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Üdv!

A következőt szeretném megvalósítani.
Van 8db RGB ledem, amit PWM-el szeretnék megvalósítani.
Ehhez ugye 8*3 azaz 24 PWM csatorna kell. Ez csak DSPic33-ban létezik TQFP64 tokozással.
Tudom csökkenteni a kimenetek számát valamiféle multiplexeléssel, vagy bármi egyéb módon?
Jó lenne ha egy TQFP44-es tokba beleférne.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) watt válasza usane hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Attól függ, hogy milyen felbontásra van szükség, meg lehet oldani szoftveres PWM-el is.
(#) usane válasza watt hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Közben kitaláltam, hogy nem kell ennyi csatorna. Nem fog minden led másképp világítani. Ha ki tudom adni ugyanazt a csatornát több kimenetre akkor már jó vagyok. Kérdés, hogy ez lehetséges-e a PIC-ben, vagy ezt már külsőleg kellene multiplexelnem. Adatlapot kell olvasgatnom.
Amúgy felbontás lényegtelen. Fixen beállítot színek között fog kapcsolgatni, úgyhogy akár szoftveres is lehetne, de ha hardwerben megoldható akkor az egyszerűbb lenne.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) watt válasza usane hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Az a gyanúm, hogy nem csak az adatlapokat kéne... Ezt úgy értem, hogy nem itt kell majd kitárgyalni, hogyan kell elektronikusan meghajtani a LED-eket PIC kimenetről, mert az nem PIC kérdés, főleg nem haladó...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) usane válasza watt hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Igazából a külső egységet nem szeretném forszírozni, csak mint lehetőséget említettem. Sajnos a hely kevés, ezért amit lehet a PIC-nek kell megoldani. Ha kell akkor szoftveresen. A lábak számát is emiatt akarom csökkenteni. Áramkör is minél kevesebb legyen a nyákon.
(#) watt válasza usane hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hány színt akarsz egy időben megjeleníteni?
(#) usane válasza watt hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Úgy számolom maximum 4-et.
És mivel a PWM fix lábon van, ezért biztosan szoftveres lesz és lényegtelen a PWM csatornák száma a PICben. Így viszont szabadon választhatok kisebb PIC-ek közül is.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) watt válasza usane hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Akkor 12 csatorna kell, így marad a szoftveres megoldás.
(#) watt válasza usane hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Vagy a dsPIC33FJ128MC204 család, amiben 12 PWM kimenet van és 28...44 lábú...
(#) usane válasza watt hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Megnézem, ezeket, Köszi.
(#) mrobi válasza watt hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szerintem is a szoftveres pwm lenne a legkézenfekvőbb. Nem tudom milyen nyelven írod, de asm-ben nekem van egy (Hp41C által javasolt) 8 csatornás pwm-em, de az korlátlanul növelhető.
(#) usane válasza mrobi hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Mivel egyéb feladatot is el fog látni a PIC így valószínűleg c-ben, de jöhet az asm kód, lehet, hogy beleapplikálom.
(#) mrobi válasza usane hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Ha több csatornás szoftveres pwm-re van szükségem mindig ezt használom: Bővebben: Link
(#) messer válasza icserny hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Végig mentem a javasolt dolgokon az adatlap alapján, de nem jutottam előrébb a "hiba" továbbra is fenn áll, esetleg az nem szólhat bele hogy az AD modul 12bites én pedig 8 bites módban használom?
Idézet:
„#device adc=8”
(#) icserny válasza messer hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Idézet:
„#device adc=8”
Ha ez valami CCS izé, akkor nem tudok hozzászólni. Azt hittem, hogy te programozod a regisztereket.
Következő: »»   1164 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem