Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   52 / 88
(#) blaci válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 15, 2014 /
 
Ha esetleg szeretnéd kipróbálni a pirográfot, akkor privátban egyeztethetünk egy időpontot. A 6725 nincs túl messze tőled
(#) Kovidivi válasza blaci hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a lehetőséget, de sajnos már nem Szeged a főlakcímem
(#) ha6qt hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Nyákból dobozt szeretnék készíteni. Mivel lehet házilag legszebben darabolni, ha nincs itthon lemezolló?

Köszi!
(#) kaqkk válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
dekopírfűrész ,kisflex van ?
(#) ha6qt válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Eddig a dekopír csak "rángatta" azt a vékony lemezt, amit vágtam vele. A helyi barkácsban még a legfinomabb dekopír fűrészlap is túlságosan beleakadt, nem tudtam tartani a lemezt.
(#) granpa válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Akkor inkább lénia mellett bekarcol, eltör. Esetleg léc közt fémfűrész(lap) A dekopír rojtoz; a flex büdös, zajos, porol.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) Stewe válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Ha nem üvegszálas a lemezed, kemény rajztűvel mélyen bekarcolva szépen törhető.
Hátránya, hogy a széle nem lesz sima, után kell munkálni, ez csak villás tárgyasztalú köszörűgépen egyszerű.
Textil- vagy papírműgyanta (vagy bakelit) lemezek akár lombfűrésszel (fonálfűrész) is szépen vághatók.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) kaqkk válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Nincs egy bádogos ismerősöd? Bejelölnéd a méreteket és karos ollóval pillanatok alatt levágná ..
(#) szamóca válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Eddig a dekopír csak "rángatta" azt a vékony lemezt Fogasd le egy vékony falapra a NYÁK-ot, és asztalon vágd. HSS-el (esztergakés, vagy bármilyen kemény anyaggal) lehet mélyen bekarcolni, és asztal szélén letörni. Csak előtte köszörüld vékony horgasra a kést, majd ~100-as csisz.vászonnal eltávolítható a sorja.
(#) Gafly válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Én hokedli szélén, kézbentartott (!) fémfűrészlappal szoktam még üvegszálasat is. Utána csiszolóvaszonos kozmetika.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Nekem nincs hokedlim ezért vettem a vásárban karos ollót ..
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2014
(#) ha6qt hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Köszi mindenkinek! A bekarcolós, eltörős lesz, utómunkázva
(#) varttina válasza ha6qt hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Ha nem lesz túl nagy a dobozod, vagyis nem lesz 190x140-nél nagyobb oldala, akkor tudok segíteni az elkészítésében.
(#) ha6qt válasza varttina hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm a felajánlást, ma már "kikarcoltam"
(#) m-gor hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Üdv. beszereztem 1 végfokot igen viseltes állapotban.na most én újra szeretném festeni az egészet,tudna valaki segíteni abban,hogyan lehetne a gyárilag hasonlóan,rá festeni,vagy írni,a márka típust+a jeleket a csatlakozó aljzat mellé. -vagy nyomtatni lehetne? vagy Fóliázni? nem tudom mert a neten nem nagyon találtam,aki elkészítené.
(#) Moderátor hozzászólása m-gor hozzászólására (») Feb 27, 2014
 
Elsőként egy új klaviatúrát szerezz be a gépedhez, mert a mostaniról hiányzik (vagy meghibásodott rajta) a Shift (nagybetű-váltó) gomb, és a Space (szóköz) is eléggé hektikusan üzemel.
(#) zoka hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy hangerősítőt és egy keverő-hangszín szabályozó egységet (röviden:keverőt) külön-külön két egyforma alumínium készülékházba építenék. A két fémház egymás mellett lenne, ezért összeérhet egymással. Nyilván mindkét doboznak kell tápellátás. Mivel azonban az erősítő dobozában nincs hely, ezért oda nem tudok tápegységet tenni. Így az a helyzet állt elő, hogy a fő transzformátort is a keverő házába kell beszerelnem. Az erősítő dobozába már csak a szimpla DC tápfeszültség menne, a keverő dobozából.

Az erősítő dobozába tehát (+) és (-) tápvezeték megy csak. A (-) tápvezetéket a dobozon belül rá akarom kötni a fém készülékházra, hogy a doboz árnyékolja az erősítőt. A (-) tápvezeték gyakorlatilag azonos a jelfölddel, de az RCA csatikat azért szigetelten szerelem be.

A keverő házában vannak a tápegységek, főtáp és 12V táp. Arra gondoltam, hogy a keverő dobozán belül a 230V-os részt elkülöníteném műanyag borítással, hogy fizikailag képtelen legyen hozzáérni a készülékházhoz. A műanyag borításon ismét fém borítás lenne ami leárnyékolja a trafót. A keverő dobozán is a (-) táp vagyis GND lenne. Vagyis ugyanaz mint az erősítőn, így nem gond ha összeér a 2 doboz.

A trafó műanyag borítása miatt nem kellene védőföldelést alkalmazni. (Már csak azért is gondolkodok ezen, mert a gyári hifi készülékek nagy-részén sincs földelés.)

Szerintetek a kép alapján összerakva biztonsági és árnyékolási szempontból jó lenne így?
(Gyakorlatilag csak a szekunder kerül kapcsolatba a készülékházzal, így csak akkor tudna rázni, ha a transzformátor huzal lakkrétege megsérül, amire elég kicsi az esély)
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2014
(#) kolbika válasza zoka hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Összerakod és kiderülBárki mondjon bármit..Ha nem ráz akkor már fél siker De az hogy milyen lesz a hang környezet függő szerelés függő stb...próba.
(#) szamóca válasza zoka hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
A kettős szigetelés kialakításának megvannak a szabályai, amit be kell tartanod életvédelmi szempontok alapján. Igen sok vesződségtől kíméli meg magát az ember, ha a nagyáramú részt nem építi össze az előfokozattal. Ennek nagy áramfelvétele, szórása, vezetékezése, a legkülönbféle képen tudja elrontani a produktumot.
(#) zoka válasza szamóca hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Végül is a táp lehetne akár egy 3. dobozban az erősítő és keverőtől távolabb. Gyakorlatilag olyan lenne, mintha "adapterről" menne. Manapság egy csomó készülékbe nem építik bele a tápot, hanem külön van tőle. Igaz nem ekkora kW-os táp
Az meg nincs kizárva hogy fém készülék házhoz muszáj a földelés. Eleve a legtöbb hifi, dvd lejátszó nem földelt aljzatba csatlakozik, kettős szigetelésű. És ráadásul az RCA csatlakozók egytől egyig azonosak a készülékház fém oldalával, tehát ha pl a dvd lejátszó tápja meghibásodik, és rákerül a 230 a kimenetére, az egy az egyben rákerül az RCA árnyékolására és a készülékházra is.
(#) m-gor válasza (») Feb 27, 2014 /
 
Köszönöm.értem.és töröld ha szúrja a szemed.
(#) varttina hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Nemrég lettem kész ezzel a kis fél dobozzal. Az egész egy tenyérnyi nyáklemezből, és kb. másfél méter rézhuzalból készült. Nem találtam megfelelő méretű ventilátor rácsot, ekkor jött az ötlet, hogy saját kezűleg fogom elkészíteni. A szellőzőnyílást körbefurkáltam 1,5-ös fúróval 24 helyen, és a kis furatokon keresztül 0,5-ös rézhuzallal hálót szőttem. Így feketére lefestve elég retrós hatása van.

burkolat.jpg
    
(#) vicsys válasza varttina hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Nagyon ötletes, lopom a dizájnt!
(#) Laslie válasza varttina hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szép!
Tisztára olyan mint egy cérna kép. Ilyeneket még akkor készítettem, mikor sorkatona voltam.
(#) szamóca válasza varttina hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Ötletes, és egyedi!
(#) kérdező hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Építek egy erősítőt, csak azon gondolkodok, hogy furnér, vagy acéllemez legyen. Olyan 160W fogyasztással számolok, tehát melegedni fog rendesen. A csövek bent lesznek a dobozban, nem látványerősítő lesz, mert úgy nem lehet ide-oda vinni, meg ha ráesik valami... Ventilátor természetesen szóba se jöhet, nem erősítőbe való, csövesbe meg főleg nem. Legyen furnér, vagy ez már ebben az esetben tűzveszélyes?
(#) CIROKL válasza kérdező hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Fém fa kombinácio szerintem gondos tervezéssel elfogadható !
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) sastas01 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Erről ez jutott eszembe
(#) CIROKL válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Nekem egészen más hisz egy erősítőt szeretne az illetékes dobozolni .
(#) kérdező válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Igazából az is jól mutat, ha az oldala rétegelt lemez, az alja furnér, a teteje, hátlapja meg acéllemez szépen lefestve, és biztosítva a szellőzés alul, felül. Az is fontos, hogy az elkók ne kapjanak meleget, mert tönkremennek. (Néha direkt csinálnak elkószárogatókat, hogy hamarabb ki lehessen dobni a cuccot. )
Következő: »»   52 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem