Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 1160
(#) brato válasza Lacika hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Hát nem onnan venném az biztos. Hagynám, hogy rozsdásodjon rájuk ha máshol olcsóbb.
(#) zatrok hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
Sziasztok.Most olvastam valami hőbiztosítékról.Itt a képe is.ez ,hogyan működik,ha eléri a megfelelő hőfokot szétkapcsol és kuka,vagy utánna visszakapcsol??

tzdhobizt.jpg
    
(#) mex válasza zatrok hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Ez a fajta kuka...
(#) jdani hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
csumi. Légyszi keressétek már meg a rajzoon azt a 4,7µF-os kondit, és mondjátok már meg, hogy mék a pozitiv, és mék a negativ odlala. nincs kijelölve :S

tvado.gif
    
(#) Ricsi89 válasza jdani hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Helló
Amelyik a bemenetről megy az a pozitív a másik a negatív.
(#) zatrok válasza mex hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Ohh.Kössz.Akkor ez POCSÉKOLÁS
(#) bakaruha hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
ö mi lenne?

img007.jpg
    
(#) zoly15 hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
sziasztok!
találtam itthon 2 tirisztort
a szemen felakadt mikor mgláttam h mit tud
mit tudnák belőlük csinállni?
(#) jdani válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
te ez biztos? Énmost olvasgattam véletlenül, egy topicot, és ott azt irták, hogy bipoláris a kondi.
(#) kocici17 válasza jdani hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
A rajz szerint bipoláris ....megj: lehetséges is
(#) Lacika válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Szerintem IRF441. Ha sorkimenő trafó mellől szedted ki akkor tuti.
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
kimértem és 1 zárlatos
(#) bakaruha válasza Lacika hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Igen sorkimenő mellet van
(#) Lacika válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
IRF441 nézd meg itt
(#) vtsoftware hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Sziasztok

Meg szeretném építeni a HobbyElektronika 1997/5-ös számának 163. oldalán levő "TELEVOX Vezetékvélküli fejhallgató vevő" nevű kapcsolását.
(Csatoltam)

Kőne' hozzá egy AC126-os tranzisztor.
Sajna nem lehet kapni.

Tudnátok nekem másik alkatrészt mondani amivel helyettesíteni lehetne?

Köszi szépen
(#) kocici17 válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Az ac 126 egy öskori germánium pnp kövület, már tényleg egy csoda hogyha valahol van.
Eböl következik, hogy az aktuális kapcsolásba minden középszerü hangfrekis Ge PnP /germánium pnp tranyo használhato.
Persze némi árértelmezés után / átértelmezés= a germánium és a szilicium tranzisztorok szaturácios feszültsége nem azonos/ / ezért a megadott munkaponti értékek nem egyformák/ használható a silicium tranyó is.
Megj: ki kell számolni, hogy mekkora ellenállás, kel, a t1 bázisosztoján, hogy ki is nyisson a tranyó, ha silicium tranyot használsz helyette.
(#) Medve válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Nem semmi ez a Hobbi Elektronika (a lapra gondolok), hogy '97-ben még leközöl kapcsolást Ge-tranzisztorral. Szerintem IC-vel készítsd el, egy LM386-tal jobbat csinálsz!
(#) zoly15 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
már bocsi hogy én beleszólok
Idézet:
„már tényleg egy csoda hogyha valahol van.”

nekem van belőle 1 db
(#) Frankye válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Nekem is van 2-3, de vigyázok is rájuk, mint a szemem fényére! Ezek már muzeális darabok! :yes:
(#) Lacika hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
Ha már előhoztátok a régi germánium tranyókat, akkor hol tudnék én a régi orosz félvezetőkről adatokat találni. Az ALLDATASHEET nem ismeri őket. Pld. GT402B,P216,GT906 stb.

DSC00031.JPG
    
(#) Frankye válasza Lacika hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Tudom, hogy nem túl sok adat, de a semminél talán több.
(#) Lacika válasza Frankye hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Köszi a segítséget. Ezek az adatok is jók lesznek majd a jövőben, ugyanis van egy kb 10 éves orosz többfunkciós mérőm. Ezt majd akkor fogom szétszedni ha elromlik. Ami nekem jelenleg kellene, az a régi orosz GERMÁNIUM tranzisztorok adatai, lehetne például egy utalás is valamelyik orosz szerverre.
Előre is köszönöm a segítségeket.
(#) zoly15 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
szia!
nekem van 1 AC 126-os és 1 AC127 -es + még olyan tokozású diódák ha meglátnád csak néznél
esetlag érdekelne?
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Nekem meg van olyan nyáklapom, amiben jónéhány található az említett tranyóból.
Csak az a baj, hogy valahol mélyen van a kamra mélyén.
(#) nagyagyas hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Sziasztok!
Kiforrasztottam pár alkatrészt a videóból és három olyat találtam, amit még sose láttam .
Ezek lennének azok:
(#) huba válasza nagyagyas hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Az első az egy KF szürő, amenyire ki lehet venni. A második képen két kristály látható.
(#) Medve válasza nagyagyas hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Ahogy nem látom, kerámia rezonátor, és kvarc kristály lesz
(#) nagyagyas hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Csinálnék én jobb képet csak a Sony Ericcson z310i-t nem írta le topi az alkatrészek fotozásában. Ha van valakiknek ilyen telefonja, írja le, hogy kel vele jó képet csinálni nagyon megköszönném!

Üdv: Laci
(#) bÉlabácsi hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Tisztelt fórumozók!
Gépész lévén nem nagon van rálátásom az elektrónikára. A következő problémával találtam magam szemben. Egy régi Peugeot 309-es fűtőmotor szabályozása tönkrement. Véleményem szerint egy tranzisztorral van megoldva (de lehet hogy nem ilyen egyszerű) Mindenesetre kiderítettem, hogy az ominózus panel a rossz, amin a következő feliratú alkatrész van.
ST
FW2G 025 A
98901
(úgy néz ki mint egy fém tokozású tranzisztor, amit két csavarral lehet rögzíteni a bordára) Viszont sehol nem találom hogy mi ez vagy mivel lehet helyettesíteni.
Ebben kérnék segítséget, hátha valakinek ez kapásból megy.
Előre is köszönöm
Fonyódi Emil
fonyodi.emil@invitel.hu
(#) zoz11 válasza bÉlabácsi hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
A tranzisztor pontos típusa FW26025A1 (20A 160W) Dralington tranzisztor, ilyet nem hiszem hogy már lehet kapni, de nyugodtan lehet helyette 2N6287-est tenni, ugyan az a tokozása, meg a lábkiosztása is

Következő: »»   58 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem