Fórum témák
» Több friss téma |
Igazából megéri a 4 lábú led s a bonyolultabb PIC. csak ugye az meg sokkal több tervezés és munka. Miután nem egy konkrét cél van, hanem az a kérdés hogy miket lehet ebből kihozzni...
Elsőre valami egyszerűbb kell s utána építeni fejlettebbet. Gondolom nem jó ötlet az első pices áramkörömet úgy megcsinálni, hogy 40 ledet villogtasson, s a villogás aktuális programját Bluetotthon keresztül kapja az okostelefonról...
Természetesen a kapcsolás működik PNP tranzisztorokkal is.
Csak a LED-eket és a tápfeszültséget kell megfordítani.
Köszönöm a javaslatot! Módosítom és tesztelem az áramkört.
Valóban jobb kis lépésekben haladni és úgy fejlődni. Ez igaz az áramkör készítésre és a programozásra is. A PIC programozásához ismerni kell ( legalább elméletben ) a hardver elemek működését. Mert a hardvert és a szoftvert együtt kell kezelni. Egyes grafikus programozó felületetek ( PL: Parsic, Flowcode. ) a programozást könnyebbé teszik, mert előre elkészített programmodulokkal dolgoznak. De ettől nem árt tudni, hogy valóban mi is történik a PIC-en belül.
PL: Bináris számlálás. Shiftelés, shift regiszter működése. Logikai kapcsolatok. Memóriák - tároló áramkörök. Stb...
Valószínűleg ezzel a kapcsolással fogom kezdeni ami az előző hozzászólásodban van.)
Aztán csinálok normál multivibrátorral valamit. Utána nyúlok PIC.hez... Ott akadtam el, hogy a villogások köti szünetet lehet e növelni? Illetve 3 lábu led beköthető e multivibrátorba? S úsztatható e?
Elvileg beköthető a tranzisztoros multivibrátorba. Többnyire közös katódosak, tehát a tranzisztor emiter-körébe kell kötni. Ha pl. ezt vesszük példának akkor a közös katód a földpontra és a másik két lába pedig a 2 tranzisztor emiterére csatlakozik. SMD LED-ek esetében nincs is mindíg közösítve, csak egy padon van a 2 led, ott eldöntheted mit közösítesz, anódot vagy katódot.
Egyébként létezik ntegrált LED flasher, pl LM3909, csak táp meg egy kondi kell neki a LED-en kívül. Nézz utána. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
A Két LED-es villogó:_Link_ topic-ban vannak egyszerű könnyen utánépíthető kapcsolások!
PL: Egyszerű AMV FN.:_Link_, Egyszerű AMV AN.:_Link_. DUÓ-LED példák:_Link_ Próbáld ki _ezt_: Link az egyszerű kapcsolást is. Nagyon takarékosan bánik a fogyasztással! A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
Köszi.
De akkor végülis van olyan hogy két villogás közt mindkettő alszik? Nem kéne sokáig.
Szia! Ha a kéttranzisztoros AMV-re ( felváltva villogóra ) gondolsz akkor nem. Az az áramkör az egyik állapotból a másikba elég gyorsan átkapcsol. Ahhoz, hogy ( állítható ) szünet is legyen, más áramkör kell.
Hello! Azért van, pld. itt. De a 30Hz-nél mi értelme van (akár a villogónak is) azt nem tudom. üdv!
Köszi
Akkor ez tulajdonképpen ugyanannyi alkatrész mint a alap multivibrátor, csak másképp van bekötve. Ez lesz a jó, elsőre legalábbis. Ha ilyen gyorsan villog 2 különböző szín, akkor egybe fog mosódni?
Hello! Miért nem próbálod ki? Ez a látással függ össze, nem az elektronikával. Amúgy az éleslátásnak sokkal nagyobb az időállandója, mint a periferiálisnak. (De nem véletlenül.)
üdv!
Az ido miatt igen, a hely miatt csak akkor, ha nagyon kozel vannak egymashoz, illetve valami fenyt szoro feluletet hasznalsz felettuk.
Egyebkent egyszeruen felfennyel fog 'vilagitani' mindketto.
A hely ugyanaz mert kétszínű ledről van szó.
Kipróbálom, de hétfőig nem tudom. Viszont elgondolkoztattál. A másik kérdés: Létezik olyan led aminek jóval nagyobb a "háza" mint a megszokott ledek? És pl. megmunkálható? Úgy képzelem el, hogy pl. egy névkártyányi "plexi" lap közepére egy led beleintegrálva (vagy több) s ezek kivezetései mennek a széle fele. És maga a lap megmunkálható. Láttam egyszer régen valami szén alapú "huzalozást" valami plexi szerű lapban, s szinte alig látszott a huzal, csak bizonyos szögben fény fele fordítva, de az áramot vezette. Szóval létezik ilyesmi?
Láttam olyan SMD ledeket, amik valami vékony szalagra voltak - gyárilag szerelve s futófény volt.
Hol lehet kapni ilyen vékony szallagra integrált SMD ledet ? S mi a neve?
Esetleg erre gondoltal? SMD LED with built in WS2811
Köszi ez is érdekel, de ez egészen kicsi volt. Az 1-2 mm-es ledek 1-2 milliméterre voltak egymástól s igy volt a szalag. A lényege az, hogy nehéz ilyen közel szerelni egymáshoz a ledeket megfelelő eszközök nélkül, ez meg készen van s utána csak egy páka kell hozzá.
" S mi a neve?" >>> Chasing LED strip vagy LED chasing strip light
Gondolom hasonlok lehettek, meretei 2x1.5mm Bővebben: Link
Sziasztok, 21 db piros ledet szeretnék meghajtani 2db ceruza elemmel. Kérdés, hogy sorosan és/vagy párhuzamosan kötve meddig bírná az elem, valamint hogy lenne célszerű kötni őket, milyen előtét ellenállással. Köszi előre is
Szia! Mindenképp kellene egy DC-DC Step-UP konverteres:_Link_ LED-driver. Minél több LED-et tudsz ebben az esetben sorba kötni, annál jobb. Én elég jó eredményt értem el az LT1073-as átalakítóval. ( Még 26V-ot sikerült vele előállítani, 1.5V-ból! )
Sziasztok, az iránt szeretnék érdeklődni, hogy mekkora nagyító lencsét érdemes kipróbálnom ahhoz, hogy egy 12 volt 10 wattos led fényereje foncsorral vagy anélkül megtudjon világítani egy kb 5-6 méterre lévő tükörgömböt?
Azt gondolom, kettő darab lencsére lenne szükség. Az egyik egy pontba kellene hogy fókuszálja a led fényét a másik fel kellene hogy nagyítsa azt. Ha van valakinek ötlete Kérem, ossza meg velem.
A napokban vásároltam három ilyen színes ledet, és arra gondoltam, jó lenne össze eszkábálni a régi spot lámpával, hátha jobb lenne mint a hagyományos halogén izzók. De ezek a ledek nem egy pontba világítanak mint a hagyományos társaik, így elég nehéz a feladat.
Idézet: „Az egyik egy pontba kellene hogy fókuszálja a led fényét a másik fel kellene hogy nagyítsa azt.” Kétfélét beszélsz. Minek fókuszálni , ha meg utána fel kell nagyítani,, ami utána azt eredményezi , hogy ugyancsak szórt fényt fogsz kapni. A másik a spot lámpába lévő halogén izzók sem egy pontba világítanak.Hanem a benne lévő tükrök , és optika teszi azzá a fényt ami. És végül miért nem power ledet használsz az szerintem célra vezetőbb lenne.
10 W nem elég "power"? ("teljesítmény" is lehetne, van rá magyar szó, és ha ellenállásra megfelel, akkor talán LED-re is).
A két lencsére azért gondoltam, mert van egy gyári ledes disco lámpám, abban is kettő lencse van. Igaz abban 5mmm-es ledek vannak.
Az igaz hogy nem egy pontba vilagitanak, pont ezert lehet a halogén izzónal foncsorral terelni a fenyt. Ezek a ledek viszont smd ledek es nem minden irányban vilagitanak, csak elore de eleg nagy szogben. Viszont nagy elonyuk, hogy viszonylag kis hőt termelnek a halogén izzókkal szemben. De sajnos ezekhez a ledekhez nem jo az a foncsor ami a spotban van a halogén izzókhoz.
Valami ilyesmire gondoltam, remelem sikerült a kép beillesztes
Vegyetek figyelembe ezek az abrak is "csalnak". Ha egy LEDnel az olvasod, hogy 120fok a sugarzasi szoge, az nem mindenhol 100%-ot jelent. Az ilyen adatok FWHM (Full width at half maximum) esetere vannak megadva, vagyis a fel teljesitmenyt merheted a szeleken. Sajnos a LEDek pontszeru es meghatarozott szogu gomb-cikkely sugarzok, nem ugy mint egy izzo ami szinte teljes gomb.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |