Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC BASIC
 
Témaindító: hinar_, idő: Máj 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 23
(#) nagym6 válasza hvrobi hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Én BASIC-ben csinálom, magyar könyv nincs ezekhez. Ajánlom a "sample" mintaprogramokat, legjobban ezekből lehet tanulni. Neten találni sokat. Egyszerűbbekre gondolok, amik szinte csak egy-két féle utasítást mutatnak be pár sorban.
(#) szabo_zoran09 hozzászólása Márc 29, 2014 /
 
Szia!
Én kb fél éve tanulom a nyelvet, és nagyon sokat segített az ezen az oldalon levő mintaprogramok. Igaz angolul van, de ha egy kicsit tudod az alapokat, akkor nagy segítség lehet. Mellesleg használd a MicroCode Studio, vagy a Basic-stamp sugóját.
Egyébként, ha elakadsz egy parancsnál vagy subrutinnál akkor nyugodtan írj ide a fórumba, szerintem ha nem is azonnal, de tudnak / tudok segíteni.
(#) hvrobi hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Oké köszi a válaszokat és a segìtséget
De lenne még egy utolsó kérdés. Ezek az úgy nevezett "pic programozással" kapcsolatos könyvek mennyirejók??
Egyet kiolvastam de csak annyit értem el vele hogy kicsit jobban értem a picek működésielvét.
(#) GPeti1977 válasza hvrobi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Semennyire, a tankönyvek stb. semmit nem érnek a gyakorlatban. Nekem a Proton+ fordítóm van. A Help példáiból tudsz építkezni, hardwer közeli programozásban -mert néha ez is kell-pedig a PIC datasheet-je segít.
(#) hvrobi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Akkor ok
(#) hvrobi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Még egy kérdés tudzs ajánlani egy jó pic égetőt amit házilag is meg lehet építeni??
(#) eSDi válasza hvrobi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Ha a gépeden még van LPT (nyomtató) port, akkor ez a leg egyszerűbb. Bővebben: Link Mellesleg saját tapasztalatból mondhatom, hogy jól működik. Vagy egy PICkit2 klón jöhet szóba, de ahhoz már kell PIC-et is égetni. Bővebben: Link
(#) GPeti1977 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Lehet kapni usb paralel port konvertert is.
(#) Hp41C válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 / 1
 
Az USB - LPT konverter nem jó a PIC programozáshoz.
(#) hvrobi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Nincs de németben lakok és most van lomtalanítás és beakarok szerválni egy régebbi pct
(#) hvrobi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Meg néztem az lpt csatlakozóst ès lenne vele 2kérdés
1. Az a pic amelyikre forrasztva voltak a cuccok az a programozni kívánt pic lenne?
2. A 14.-ig piclábnál lévő cucc az mi :$
(#) eSDi válasza hvrobi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
1. Nem az a 74LS07-es IC, ami pufferként szolgál, mert az LPT portot nem illik nagyon terhelni. Könnyen tönkre tud menni.
2. Ami a 14. lábon van az egy 100nF-os kondenzátor.

Szerintem olvasd el a cikket és ne csak a képeket nézd meg. De keresd meg az előző cikket is és azt is olvasd el. Esetleg még egy kis alapelektronika sem árthat.
(#) hvrobi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Ok bocsi csak suliban voltam és nem volt időm teljesen átolvasni....
(#) Marko Ramiusz válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia, GPeti!

Nekem is ez a legnagyobb problémám. Akármelyik leírást olvastam, vagy tanulmányoztam, annyira különbözőek voltak, hogy egyre jobban összezavarodtam. Pláne, mikor a programokat néztem, ahány fordító, annyiféle felépítése van. Pár éve vettem egy mikroELektronika EasyPIC 6-ost, de a fentebb okok miatt még a programozásig sem jutok el, ill. egy program már sikerült. A példaprogramot begépelem, aztán hibaüzenet, azt sem tudom ilyenkor, hogy hogyan induljak el. Egyébként basic-ben szeretnék programozni, hogy miért, az most lényegtelen, egyébkén C-vel is hasonló a helyzet. Igazándiból most nincsen kérdésem (majd lesz), csak leírtam a panaszom

Üdv.: Yoe
(#) GPeti1977 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Arduino-t próbáld meg.
(#) eSDi hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
Én csak ezt tudom ajánlani: oshonsoft.com/
- Könnyen kezelhető fejlesztő környezet (IDE) és nem csak egy programozó.
- Ténylegesen a PC-s BASIC-re hasonlít.
- Van hozzá különféle programozó hardver (LPT, Serial, USB).
- Nem csak PIC-hez jó.
- Folyamatosan fejlesztve van.
- És nem utolsó sorban olcsó.

Én ezt használom és meg vagyok vele elégedve. Ezen kívűl talán a Proton PIC BASIC ami még szóba jöhet. Vagy a C nyelv.
(#) Marko Ramiusz válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Miért próbáljam az Arduino-t?
(#) GPeti1977 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Ne. Most olvasom hogy basic et szeretnél használni. A bascom avr tudnám ajánlani. Nem ingyenes de hidd el minden megoldható vele. Én is ezt használom.
(#) Marko Ramiusz válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szerinted a jelenlegi mellé vegyek egy másikat?
(#) eSDi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Nem szeretnék bele szólni, de miért ajánlasz AVR-es fejlesztő környezetet olyannak, aki PIC-el szeretne foglalkozni? Ráadásul egy PIC-es topicban.
(#) GPeti1977 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A lényeg a basic nyelven van. Érdemes minél több kontroller típust, fordítót használni mert az egyik alkalmasabb az adott feladatra mint a másik. Használok Proton basic fordítót is, meg még másik hármat.
Például egy ethernetes alkalmazast nem tudok megcsinálni egy Proton fordítóval ilyen helyekre az MPIDE PIC fordítóra esett a választás.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Idézet:
„Pár éve vettem egy mikroELektronika EasyPIC 6-ost,”
(#) GPeti1977 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Értem. Én is használom ezt a mikroelektronikás boardot, mivel ez a mikroelektronikás basic nem nyerte el a tetszésemet nem lett megvásárolva a teljes fordító, a Proton+ használom rajta a hex file feltöltése a hozzáadott programozó szoftverrel. Mi az oka az eddigi sikertelenségnek?
A fordító állítólag elég bug-os.
(#) GPeti1977 hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Ja a legjelentősebb basic fordító kimaradt:
Bővebben: Nightpic
(#) Marko Ramiusz válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Írtam privátban. Gondolom olvastad.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Sziasztok! Nem kertelek. Nem kérdeznék semmit, hanem valaki leírná Nekem "szó szerint" konkrétan azt a programot, amellyel egy bemeneten lévő nyomógombbal aktiválok egy kimenetet. PIC16F887-et, EsyPIC6-ot és MikroBasic PRO for PIC-et használnék erre a feladatra. Köszönöm a segítséget. Üdv.: Yoe
(#) vilmosd válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
A gyari mintaprogram miert nem jo?
(#) eSDi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Üdv!

Ez a mikroBasic oldaláról való, ennek működnie kellene:
  1. dim oldstate as byte
  2.  
  3. main:
  4.  ANSELB = 0            ' Configure PORTB pins as digital
  5. ANSELC = 0            ' Configure PORTC pins as digital
  6.  
  7.  TRISB0_bit = 1        ' set RB0 pin as input
  8.  
  9. TRISC = 0x00          ' Configure PORTC as output
  10.  LATC = 0xAA           ' Initial PORTC value
  11.  
  12. oldstate = 0
  13.  
  14. while TRUE
  15.    if (Button(PORTB, 0, 1, 1)) then                  ' detect logical one on RB0 pin
  16.       oldstate = 1
  17.     end if
  18.     if (oldstate and Button(PORTB, 0, 1, 0)) then     ' detect one-to-zero transition on RB0 pin
  19.      LATC = not LATC
  20.      oldstate = 0
  21.    end if
  22.  wend                                                ' endless loop
  23. end.
(#) Marko Ramiusz válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Szia, vilmosd! Tudsz küldeni egy pár soros programot?
(#) Marko Ramiusz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Fogalmam sincsen, hogy miért nem működik, de bemásolom, amit másnak írtam, ebben lehet a kutya elásva! "...... A probléma az, hogy nincsen tapasztalatom. Akármelyik leírást olvastam a programozásról, mindegyikben máshogy írták le, más a felépítése, mások a parancsok, persze nem sokban, de mégis különböznek, így csak összezavarodtam. Amikor megakadtam, nem jöttem rá a hibára, nem magyarázta el senki. Pl. a példaprogramot szó szerint begépeltem, beállításokat 100-szor ellenőriztem, mégis hibaüzenet. Akár C-ben, akár Basic-ben. A mikorE-ben meg úgy látom, hogy csak assembly-nézet van, programozni nem lehet benne, vagy tévedek? Már 3 éves lesz a board, de még csak egy módosított példaprogram működött, mondjuk az úgy, ahogy szerettem volna és már abból is sokat tanultam. ......"
Következő: »»   18 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem