Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső bekötése
 
Témaindító: atya, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 23
(#) didyman válasza golem hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
De ha minden jó, akkor mi a rossz? Szerinted hogy találjuk ki?
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Igen meg érkezik a villany.
Ha a neont bedugom máshova pl konyha akkor működik piros nyilall jelöltem.
Ha abba a hosszabbítóba be dugom a nyomtatót vagy bármi mást működik fekete nyíl.

névtelen.JPG
    
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Biztosan a védővezetőre kötötted a fázis vagy nullavezetéket a hosszabbító dugvillájában. Ilyen banális elkötésre tudok gondolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Védőföld csak a 6 os elósztóig van utána kéteres minden vezeték.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Keresd tovább az áram megszakadásának a helyét. Az armatúra bekötési pontjain világít a próbalámpád?
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Multival mértem a sorkapcsot úgy hogy ki kötöttem a neont a sorkapcson 230 voltot mutatott. a glim lámpák menyire befolyásolják a működést?
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Semennyire nem befolyásolják. De kösd vissza a fénycsövet és úgy mérj! A legjobb lenne, ha valamilyen terhelést adó feszültségkémlelőt használnál, például izzólámpát, mert a multiméter a nagy belső ellenállása miatt a kóboráramra is azt mutatja, hogy minden rendben van.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Jó lett az volt a baja ha a képen látható kapcsolóval kapcsoltam akkor nem gyullad ki a neon.
De ha kihúztam és felkapcsoltam a kapcsolót és bedugtam akkor működik egyből. Köszönöm a segítségedet.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Na, akkor még mindig nem tudjuk, hogy miért van ez. Jó barnulást!
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Sejtem mért nem működik ugyan is a kapcsolónak áram korlátozó hatása van.
Voltam egy helyen szivattyút szerelni és ott is ilyen dug villa volt felszerelve és bizony minden 3. kapcsolásra indult el szivattyú 1,3kW teljesitményü.
(#) Chezy hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy egy BTA 58L 31 (Philips) típusú fojtótekercsre tudok-e kötni 2 csövet 1xTLD58/TL65W van ráírva , bocs, ha hülyeséget kérdezek, de még nem vagyok valami jártas a csöves világításban! Előre is köszi!
(#) Tomi111 válasza Chezy hozzászólására (») Feb 24, 2014 / 1
 
Üdv!
Ez hagyományos 58W-os fojtó. Erre csak egy, a megadott teljesítményű csövet lehet rákötni.
Üdv! Tomi
(#) Chezy válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
(#) drehvonvp válasza didyman hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia!

Köszi a válaszokat!

Esetleg konkrét linket tudnál adni a jobbik megoldásról?
Igazából annyira hosszú vezeték nem kellene. Idén is chili-ket ültetek, de az utóbbi 2 évben nagyon gyér volt a nappali fény és nagyon megnyúltak a palántáim. Ezért tanácsolták ezeket a -ha jól emlékszem- t5/6500K cool white/~23W/~1500lumenes fénycsöveket kiegészítő fényforrásnak. Elvileg terráriumból tudom beszerezni.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) didyman válasza drehvonvp hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Még mindig nem tiszta a dolog, nem tudom, milyen cső lehet.
1500 lm, 23 W az pocsék, 65 lm/W-os fényhasznosítás. A korszerű T5-ben ilyen gyatra nem létezik, sem ilyen teljesítmény: 14, 21, 24 W-osok vannak, a leggyengébb is 85 lm/W-ot tud. Régi T5-ből sem létezik, azok 4-13 W között vannak. A 6500 K az tévesen sok helyütt hidegfehérnek van írva, de ez a nappali fény (daylight). A hidegfehér (coolwhite) az F840, 4000 K. Apropó, a nappali fényből is három sávosat kell keresni (F860, F865..), sok helyen van még F765-ös is, de annak a vöröse pocsék. A 3 sávosoknak van rendes vörös tartománya pont ott, ahol a növényeknek is szükséges.
(#) geng hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy elektromos előtétem t5 és 2 db 39W os neoncsövet szeretnék rákötni de nem tudom hogy kell.Valaki tudna segíteni ebben?
(#) didyman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Akkor az Osram hülyeséget beszél, meg a Tungsram is régen, meg mindenki más is? nekem úccse' hiszel, bontsd ki a 840-es technikai adatait :Đ. A 3500 K-es 835 a semleges fehér.
(#) didyman válasza geng hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Őszintén szólva nem értem a kérdést sem, rá van rajzolva a bekötés. 0,75-ös, 600V-ot elviselni képes tömör vezetéket kell megblankolni kb. 10 mm-es darabon, a pucolt véget bedugni a lyukba tövig és kész.
(#) didyman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Mondj egyet akkor, mert ezek szerint azon túl, hogy mindegy, mit gondolok (köszi, jól esik), az Osram is hülye, vagy akkor nem a fénycsövek színkódjairól beszélünk. Az ős tungsram F3-as a natural white, és mint jól tudod, van egy olyan F3-am, amire a színhő is rá van írva, az pedig 3500 K. Nyilván ez sem bizonyíték, ahogy az sem, hogy azóta minden 40-es színkódú csőre cool white van írva.
(#) didyman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Áh, Simpivel nekünk 80 éves korunkban is lesz két vitánk. Az egyik a hidegfehér fénycső, a másik a mikrovezérlő.
(#) drehvonvp válasza didyman hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
KÖszi a választ!

Akkor nekifutok újra ennek a témának.
Köszönöm szépen a felvilágosítást!
(#) vkrisz92 hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Adott 2 db 18w-os 60cm-es fénycső amit egy fojtótekercsre szeretnék rákötni ami a ráírt adatok szerint 2x20w-ot elbir a 60cm-es csőből. Akárhogy próbáltam bekötni nem működött a dolog. Valaki esetleg tudna nekem adni egy konyhanyelvű bekötési rajzot? Ugyanis nem vagyok valami nagy villanyszerelő.
Előre is köszönöm!
(#) Tomi111 válasza vkrisz92 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 / 1
 
Üdv!
...és a gyújtók olyanok legyenek, amire 4-22W van írva!! A 4-65W vagy a 4-80W-os nem jó!!
Régen IFG-2, IS-2 volt a típusa. Esetleg philips S2.
(#) vkrisz92 válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Az hogy az egyik gyújtópatron 4-80w-os lehet az oka annak hogy amikor bekapcsolom akkor semmi sem történik?
(#) Tomi111 válasza vkrisz92 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 / 1
 
Igen. Azok a gyújtók csak olyan kapcsoláshoz jók, ahol csak egy cső van. Itt a két cső sorba van kötve, így 110V-os gyújtó kell! Ezek a 4-22W-os gyújtók. A 4-80W-os gyújtó 220V-os, így soros kötésnél csak 110V esik rajta, eleve nem fog semmit csinálni.
Csak sajnos ezt sok eladó sem tudja és simán eladja neked.
Ezért van rajtuk, igaz angolul hogy Single illetve Serial. A Serial felirat a soros kötésű csöveket jelöli. A Single természetesen egy csövet.
(#) vkrisz92 válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Találtam itthon pár 4-22w-os patront de még mindig nem kapcsol be. Felteszem azért mert nem IFG-2 hanem mert HFG-2 jelzés van rajta.
(#) Tomi111 válasza vkrisz92 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Azoknak is jónak kellene lenni. A bekötés jó? A simpi által feljebb csatolt link szerint? A csövek, fojtó jó? Mérni kellene. A csövek végén ellenállást, a fojtón is. A csövek végén néhány ohmot kell mérni, a fojtót nem tudom, de gondolom max száz ohm nagyságrendű lehet. Milyen fojtód van? Valami hasonló: fojtó. mert az általad linkelt nem az!!!
(#) vkrisz92 válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
A bekötés szerintem jó, igen az alapján a rajz alapján csináltam, ha jól értelmeztem jól kötöttem be. Ellenállást nem tudok mérni mert nincs hozzá gépem. A fojtó működik mert működő armatúrából vettem ki illetve ha ennél az armatúránál csak egy csövet kötök be akkor is működik.
(#) Tomi111 válasza vkrisz92 hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Sokáig ne járasd egy 18W-os csővel. Túlhajtja. Mindkét cső jó egyesével? Gyújtók? Sorba kötve meg nem működik? Nincs érintkezés hiba valamelyik foglalatban? A HFG-2-es gyújtó még a régi fémtokos. Látod világítani? Esetleg egyik gyújtót vedd ki és 180fokkal elfordítva tedd be( a két kivezetését felcserélve). Ennél a kapcsolásnál az is számíthat, bár gyújtani mindenképpen kellene neki esetleg lassabban.
(#) fektom válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
És mi van akkor, ha mondjuk nem két 18W-os fénycsövet akarok sorba kötni, hanem mondjuk két 36W-osat. Ott már lehet használni a nagyobb gyújtót? 4-65W-os jó, vagy még egy számmal feljebb lépjek?

Másik kérdés hogy a belinkelt Helvar előtéten miért van négy pólus? Célszerűen egy bemenet és egy kimenet kellene hogy legyen rajta, mivel a rajta lévő ábra is a sorba kapcsolást mutatja mint helyes duplafénycsöves bekötési módot? Valakinek valami ötlete?
Következő: »»   17 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem