Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   123 / 199
(#) kaqkk válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Gyakorlat teszi a mestert, gyakorolj .. Ne mondd hogy
Idézet:
„nem tudom jobban megervezni!!!”
Ha mindig megtervezi valaki helyetted sohasem tanulsz meg nyákot tervezni .
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Szia!
Direkt nem tettem oda, mert gondoltam 4 alkatrészt odatenni még neked is menne, de rájöttem rajtad nem lehet segíteni.. Mellesleg ha már idetaláltál feltehetőleg tudsz olvasni, és el tudod olvasni a topic címét, de segítek ismét: "NYÁK-rajzban segítség, ellenőrzés kellene"
Ami mi felénk azt jelenti, hogy csak elakadáskor egy kis lökés kell a jó irány felé, amit szerintem meg is kaptál sőt sokkal többet a terv 95%- os szintjével. De ha neked ez nem elég akkor legközelebb ne ide írja hanem kattints a linkre Bővebben: Link és ott egy ilyen rajzért legközelebb egy ezresért segítünk, ami 100%-os lesz!
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2014
(#) attis1116 hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Elkészítettem a Heed Canamp füleserősítő nyáktervét az ezen az oldalon talált kapcsolási rajz alapján.Ha valaki vetne rá 1 pillantást és átnézné megköszönném
(#) kokozo válasza attis1116 hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Szia!
Így első ránézésre középen 3 kondi nincs bekötve (ic táp). Ezenkívül az erősítő táp kondik elrendezése se az igazi mert a 4 kondiból felül csak 2 fog dolgozni alól meg csak 1.
Én a 2 tranyót kitenném a nyák szélére ezáltal rengeteg hely felszabadulhatna ami most a hűtés miatt elvész, és a nyák kb fele ekkora lenne.
(#) attis1116 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Köszi a tanácsokat
Átnézetem és javítottam. A tarnyó pedig direkt van ott ahol van. Mert így van a gyáriban is és azt szeretném ha arra hasonlítana. Remélem így már jó ?

canamp.lay
    
(#) pont válasza attis1116 hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Szia! Az 5w-os ellenállásokat is rá kell kötni a -12-re, a C13-at nem találom, a diódák nincsenek bekötve...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2014
(#) kokozo válasza attis1116 hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Attól hogy valami "gyári"-nak tűnik még nem biztos, hogy jó is..
A mellékelt képen ugyanez van csak kicsit másképp
(#) attis1116 válasza kokozo hozzászólására (») Máj 27, 2014 /
 
És ezt nem tudnád elküldeni lay formátumban ?Ha nem nagy kérés?
(#) zsolt58 hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
Azt szeretnem kerdezni hogy le birnatok-e csak ellenorizni, hogy jol megterveztem!!!!!!!
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Szia!
Őszinte leszek..Ronda és nem is jó.. Pl a C5 hol van? Mikrofon feletti 470 ohm utáni átkötés zárlatos, és azt se értem minek kell ennyi átkötés.. A HT8950A jobb oldali alkatrészeket miért kellett lefelé eltolni amikor simán elférnének egyenes vezetékkel is? És ezek a túl húzott vonalak.. Ezeket nem lehetne elfelejteni? ha már csinálsz valamit legalább addig húzd a vonalakat ameddig kell ne egy centivel tovább.
Mellesleg ha a kapcsolókat 90°-al elforgatnád 1 vonal elég lenne nem kellene 10 görbe
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Tessek kijavittotam(az atkoteseket huzalal gondoltam!)!

fgh.lay
    
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 4, 2014 / 1
 
Itt egy kép elindulunk szépen lassan a jobb felső sarokból és lépésenként kijavítgatjuk Ilyenre csináld meg első lépésben.
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Amit megtalaltam kijavittottam de nembirnad bekarikazni amit kijavitottal???
Kosziszepen!!!

fgh.lay
    
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Alakul.. Most kijavítjuk a mikrofon résznél azt a káoszt..
A lilával bekarikázott részből csinálunk egy kicsivel szebbet. ( Bal oldali képhez hasonlót)
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Kicsit javittottam rajta es megcsinaltam amit mutatal most johet a kovetkezo lepes!!!
(#) kaqkk válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Nem tudom mi ez de teliföldes tervezéssel sokkal egyszerűbb lehetne a vonalvezetés.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Itt a következő végleges javítás, ahol a táprész és az erősítő rész van javítva, ha jól megnézed a tiéden egyik ic sem kapta meg jól a tápot, így hogy áttekinthetőbb már látszanak is a hibák.(lila karikák)
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Kosziszepen mindent de elkuldened layoutba???????
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Sajna layba nem tudom feltölteni, mert demo verzióm van és csak képként tudom lementeni. De addig is gyakorolsz amíg lemásolod.
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Jo nem baj koszonok mindent!!!
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Nincs mit, ez se tökéletes még, ezen is lehetne még csinosítani. Mutatok egy régebben készített rajzot ugyanerről kicsit másképp néz ki
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
De a kapcsolo hol van???
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Bekatikáztam.
(#) zsolt58 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
De a reggebbin????
(#) kokozo válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Ja. Arra nem kellett mert a dobozon volt a kapcsoló és a ledek is ki lettek vezetve, ezért csatlakozó helyettesíti.
(#) orcika70 válasza zsolt58 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Esetleg beültetési rajz alapján vezető sáv megrajzolással. Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) fantom45 hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy kis problémám egy Sub szűrővel, erősítőre kötve olyan mint egy oszcillátor, "rángatja" a mélynyomót. Többször átnéztem a NYÁK tervet, de nem találtam a hibát. Segítséget kérnék a hiba megtalálásában! Kapcsolási rajz
(#) zsolt58 hozzászólása Júl 28, 2014 /
 
Ez jo meg lett tervezve?
kapcsolas
(#) reloop válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Szia! Helyi tápszűrés nélkül ez egyáltalán nem meglepő eredmény. A végfoktól legalább független a tápja?
(#) steelbird válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 28, 2014 / 1
 
Hello!
Lehet, hogy tápfeszültségen keresztül gerjed össze a végfokkal.
Próbáld ki úgy, hogy külön adsz a szűrőnek tápfeszültséget.

Én hiányolom a tápfeszültség szűrését a kapcsolásból.
A bemenetre kettes osztás után szűretlenül rámegy a tápfeszültség felől érkező zavar.
(1 MOhm -os tápfelező osztók)
A fél tápfeszültséget beállító osztó ágat mindenképpen ajánlott jól megszűrni, főleg alacsony frekvenciás erősítő fokozat esetén.

Ezen kívül lehet még akár földhurok is a lengés oka...

Mod: Reloop kolléga megelőzött. De úgy látom, azonos véleményen vagyunk...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
Következő: »»   123 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem