Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Témaindító: electorkalandor, idő: Feb 19, 2009
Témakörök:
Küldöm majd, de építés közben találtam 1-2 apróbb hibát, azt még javítom így utólag.
Az az összekötés amit hiányolsz, a gépen van kialakítva. Valahol fent van a rajza, meg kellene keresni itt az oldalon.
Esetleg AC feszültséget még nem sikerült megmérned?
Most tekercselem a fojtót és ez után a trafó szekunder tekercsét de a 4 fokozat tekercset is újra tekerem. A 3 és a 4-es fokozatban lecsapja a 16A-es biztosítékot. Arra gondoltam hogy a 2-es fokozatig úgy tekerem, hogy 4 fokozatot csinálok az 1-es és a 2-es-ből, illetve az egyes alá és a 2-es felé is csinálok egy fokozatot. Az 1-es fokozatban jelenleg 24V az AC kimenő feszültség ez így megfelelő vagy kicsit emeljem meg és csináljak a jelenlegi 1-es fokozat alá még 2 fokozatot? Így Elvileg már nem csapná le a biztosítékot és így lenne jóval erősebb fokozat is. Ennek lenne esetleg értelme, vagy inkább hagyjam mert túl magas lesz a kimenő feszültség? Esetleg ha valakit érdekel van nekem feleslegesen Co2 hegesztőhöz 1db 4m-es munkakábel hegesztő pisztollyal euro csatlakozós és van hozzávaló a hegesztőn lévő komplett euro csatlakozó aljzatom is. Mindkettő használt de tökéletesen működik! Van még 2db Co2 hegesztőbe való diódám külön hűtőbordával (MIG 230-as gépbe való).
Szia.Nem kotyogsz bele,minden segítségnek örülök mert nem tudok megbirkozni ezzel a szörnnyel.A 47n-os kondival párhuzamosan be lett kötve egy 1K ellenállás,igy most már 2 fokozat van:24V és 37V ami a poti álítására változik,de az a baj hogy nem fokozatosan.Miért nem mennek át a jelek a tranzisztorokra?
Ez az ideális eset: Uív=15+0,04xIív Ez alapján számolj. A 24V baromi sok ívfeszültségnek. Amint láthattad az adataim alapján 21V-ból simán kijött 120A, de kijött volna több is ha több huzalt adok neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
Figyelj csak, a tirisztorokat impulzussal gyujtjuk, de ha a kimenet terheletlen, nem gyujt...
Távolitsad el az 1K ellenálásokat amit te raktál... Előszőr kapcsolj a kimenetre három 12Voltos 21Wattos izzót sorbakötve, amikor húzod a ravaszt a poti nula álásában lesz kb. húsz Volt, ahogy tekered a potit az óramutató irányába a fényerő nővekszik.... Ha nem így volna akkor végezd el az áthidalást amit már javasoltam... Várom az eredményt...
Rendben.Ha lessz fejlemény jelentkezek.
Helló!
Elkészült a fojtó tekercs. Elég izmosra sikeredett, 12kg. A magméret 70 X 50mm , hossza 22cm. A tekercs 17cm hosszon helyezkedik el. Megcsapolásos tekercset csináltam, az első 26 menet a második 40 menet. Nagyon jól működik, bár a 40-es ágon nekem szimpatikusabb. Lehet, hogy csinálok rá később még egy kört 50 menetig. Megmértem az ív feszültséget 1. fokozatban 19-20V, a 2. fokozatban 20-21.5V. Viszont a kondi miatt kell egy-fél másodperc mire leesik az ívfeszültség és stabilan tartja is ezeket az értékeket. Amíg nem esik le a feszültség az írt értékre addig néha nem egyenletesen fogy a huzal és van amikor hosszabban leég. Nekem úgy tűnik, hogy a kondi nagyon felemeli a feszültséget és csak amikor már kisül a kondi az után tökéletes a hegesztés. Ma kipróbálom , hogy lekötöm a kondit a gépről. A gép nagyon jó lett, Hamarosan teszek fel 1-2 képet is. Vékony anyagot is szépen hegeszt de kellene a kisebb fokozat az 1mm és kisebb lemezvastagsághoz. Vastag anyagnál is tisztességesen odateszi magát! erősebb varratnál is szépen beég és terül a varrat.
Sziasztok!
Szerintetek pneumatikai mágnesszelepek jók lennének co gázhoz? Csatoltam egy képet ott van 2db amire gondolok. Köszönöm a segítséget!
Jó, ha nem váltó szelep.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
Szerintem váltó, de ez miért gond a másik irányt le lehet dugózni, nem?
Szerintem túl van méretezve a fojtód, meg a trafó is. Én 17V-on szoktam 3mm-es falú zártszelvényeket és szögvasat hegeszteni és kb az a 3-4. fokozat egy ilyen egyfázisú gépen. Kondenzátor nem lehet az oka annak a problémának amit leírtál. Van olyan gép amibe 60000µF-ot tesznek és nincs ez a jelenség. Lehet nem elég szoros a csatolása.
Ma lecseréltem 1-2 apróságot a gépen és utána tesztelgettem. Kipróbáltam, hogy a kondit leveszem de rosszabb lett, így visszakötöttem a kondit és egy másik ugyan ilyen kondenzátort párhuzamosan rákötöttem pluszba és megszűnt a legutóbb írt jelenség és tökéletes a varrat a hegesztés elején is és dinamikusabb is lett hegesztés közben.
Ha még erősebb kondit teszek rá, ez a minőség javulás meddig fokozható? A gép 1mm lemez felett már nem égeti át max ha sokáig kis helyen hegeszek vele de szünetet hagyva szakaszosan (inkább pontozás, egymás után) jól hegeszthető vele 0,8mm lemez is. Egy gyengébb fokozat még elkelne rajra de ha áttekercselem a szekunder tekercset és tekerek rá + egy fokozatot az egyes alá már fullos lesz. Amit még megfigyeltem, hogy 2 kondival viszont a trafó bekapcsoláskor több áramot vesz fel a kondenzátorok miatt és 10A-es automatát néha leveri. Szilárdtest relével is kipróbálom majd, remélem dinamikusabban fogja kezelni a trafót indításkor mint a mágneskapcsoló.
Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni,van egy CEM mono mig 140 co2 gépem .Tegnap előtt lett beüzemelve ma délelőtt önállóságot játszott. Kikapcsolt főkapcsoló mellett a (tirisztor) áteresztett az az remegett a gép frekvenciális ütembe kapcsolgatta a trafót, Ebben tudnátok e segíteni,hogy mi lehet a hiba oka,vagy egy kapcsolási rajz lenne e. A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2014
Szia
"Ha még erősebb kondit teszek rá, ez a minőség javulás meddig fokozható? " Kondenzátor nélkül lüktető egyenáramod van ez a teljes egyenáramig fokozható. ( Olyan mintha akkumlátorrol használnád. ) De a kondenzátorokat fell kell tölteni, és ez jó pár amper. Ami nem lenne gond, ha nem tennéd le a markolatot. Elvileg ha nem nyomod, a markolat gombot akkor a kondenzátort ki kell sűtni, egy 150....200 ohm os ellenállásal, hogy ha leteszed, ne heggeszd, a munkaasztalra. A másik ami határt szab ennek, a kondenzátor ára. ( vigyázz 4...5 évente, lehet cserélni kell ( kiszárad )) Ha három fázisú gépet csinálsz, ott nem kell kondenzátor. üdv. A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
Már nagyjából sikerült összerakni, még itt-ott ideiglenes vezetékek lógnak amik majd eltűnnek amikor kicserélem a mágneskapcsolót szilárdtest relére és utána áttekerem a szekunder tekercset rézre.
A kondira tettem egy 20w-os 500R ellenállást, sajnos kisebb 500R-nék kisebb nem volt csak 1w-os az pedig kevés de ez is kisüti, kb 20 mp alatt teljesen kisüti. 2db 27.000µF / 75V kondit tettem rá és így az új fojtóval már eszméletlen jó a gép.A fojtó elég izmos lett, 12kg és 3,2kg 8X3mm-es profilhuzal került rá. 10A-es automata sajnos kevés hozzá, a 2db kondival néha leveri még 1-es fokozaton is. 16A-es automatáról már tökéletes és nem csapja le! Sajnos kellene még egy fokozatot csinálni az 1-es alá, de ideiglenesen egy 9,5kW-os SCR modult használok a kisebb fokozathoz. Nekem nagyon bevált ez a kis modullal csak a fokozatmentesség miatt túlságosan variálható , de lehet beépítem és kitapasztalva egyszerűbb beállítani. Amint megérkeznek az új potméterek hozzá, teljesen befejezem a gépet. De nagyon elégedett vagyok vele, jelenleg egy Escort-on tesztelem aktívan, van mit lakatolni rajta Pár kép a varrat minőségről a gépről és az új fojtóról:
Szia
Szép munka, használ sokáig. üdv. A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
Szia!
Nagyon szép lett, lennél kedves a varratról is tennél fel képet? A trafónak mekkora a teljesítménye?
Helló! Jelenleg ilyen varratot csinál. Ma és holnap még kell elég sokat hegeszteni az alanyon majd ezekről a varratokról is csinálok képet.
A képen 2mm-es lemez lett egymásra hegesztve, össze lett lapolva. 0,8mm és 1mm-es lemez csak szakaszosan hegeszthető vele, de most tettem rá egy 9,5kW-os SCR modult amivel elég jól lehet szabályozni. Ezzel már vékony lemezek is szépen hegeszthetők vele.
Milyen az a 9,5kW-os SCR modul?
Szia!
BAKKER ez már varrat, ha az enyém is ilyen lesz hálát adok az istennek, tényleg csak gratulálni tudok nagyon ügyes vagy. Erről a modulról tényleg mondjál már pár szót.
Így néz ki a modul. Egy BTA80800B triac van benne. A modul kimenetére a trafóval párhuzamosan tettem egy kondit is, így bekapcsoláskor nem lök akkorát és finomabban indul a trafó.
Egy hátránya van ennek a modulnak, ez pedig az, hogy fokozat mentesen állítható, így túlságosan variálható a hegesztő és nehezebb beállítani, főleg ha van mellette 1-2 fokozat is a trafón. Én az 1-es fokozat gyengítéséhez használom vékonyabb lemezekhez pl 0,5 vagy 0,8mm. De még így is csak szakaszosan lehet hegeszteni mert 1cm-t haladva kiég a lemez, szakaszokba hegesztve viszont már jó. De kitapasztalva már elég jól lehet használni, meg kell szokni a használatát.
Írtam pár szót erről a modulról mpisti felhasználónak.
Kitartás és némi vacakolgatás után jó eredményt lehet elérni! A jó trafó mellé jókora fojtás és kondi segített nekem és ezt az eredményt hozta. A fojtáshoz én levágtam egy oszlopot a gyári 3 fázisú trafójáról és áttekercseltem. Sajnos más magnak valóm nem volt de a leégett trafóról a réz többet ér mint amiért eladható lett volna így mondhatni jobban megérte! A megfelelő fojtó megcsapolással tapasztalatom szerint 30 és 50 menet körül van, kondinak pedig 50.000µF-tól felfelé. Ahogy növelem a kondi kapacitását, úgy egyre nagyobb áramot vesz fel a trafó bekapcsoláskor! A kondikra párhuzamosan tettem egy 500R 20W ellenállást.
Értem, már megrendeltem én is a kondikat, 4db 33000uf 50v csavaros elkót, amúgy tudni hogy a tied hány VA teljesítményű?
Az én ebből csinálom a hegesztőt.
5KVA, 2x8mm2 fazonhuzallal tekerve, 60kg A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2014
Üdv! Ha a legjobb beállításoknál lemérnéd a potméter értékét, akkor fix ellenállásokkal megoldható lenne a beállítás és a fokozat kapcsolás szerintem.
Üdvözlet mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy CEM mono mig 140 co2 gépem .Pár napja lett beüzemelve 2 nap múlva önállóságot játszott. Kikapcsolt főkapcsoló mellett a (tirisztor) áteresztett az az remegett a gép frekvenciális ütembe kapcsolgatta a trafót, Ebben tudnátok e segíteni, egy kapcsolási rajz lenne e valakinek az előtoló bekötéséről . A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2014
Szevasztok,
azt hiszem ez hasonló a képek közt a 6.oldalon:var03.jpg Először a panelt nézném meg nagyítóval a triák és a MOC környékén, megtörténhet hogy vezető réteg alakult ki, (beégés) amit tapétavágó kés hegyével le lehet kaparni... Ha ez nem segít, előszőr kivenném a MOCot, ha tovább is fenál a hiba, rossz a triák, ki kell cserélni... Ha megszünt, rossz a MOC...
Köszönöm a segítséget az opto vagyis a moc volt a hibás. Meg mindig van egy kis gondom vele segítségetekre lenne szükségem továbbra is . Kapcsol normálisan de ha a munkakábelt és a földet összeérintem akkor magától felgerjed a trafó. A gép levágott munkakábellal került hozzám és egy ipari csatlakozós munkakábelt tettem fel lehet hogy itt elkötöttem csak nincs mihez viszonyítanom. Mi lehet az oka?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |