Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1190 / 1679
(#) SzervízMacska válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Ez is nagyon szép! Életemben nem játszottam, de most hirtelen némi birtoklási vágyam támadt... Ha jól sejtem, ezeket nálad meg is lehet venni? Az árat meg sem merem kérdezni.
(#) Mircsof válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Nagyon szépek!
Nekem a kontroller mérete nagynak tűnik, de azon túl szuper jól néz ki!!
Gratulálok hozzá!
(#) SzervízMacska válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szerintem kell a nagy hely a kényelmes játékhoz. Másként csak kinlódás sülne ki belőle. Inkább az ergonómia lehetne kérdéses a totál sík felület miatt, de ez meg egyén függő.
(#) Lacko12 hozzászólása Jún 16, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Beszeretném mutatni nektek az első olyan hangsugárzó páromat ami már nagyjából felvállalható szerintem!
Visaton Alto1.-ről lenne szó,19mm-es mdf ragasztva, diófa furnér, fedőalapozó és selyemfényű lakk a végén.
Igaz nem sok elektronika van bent a hangváltón kívül, de sok sok tapasztalás van mögötte mivel első furnérozásom például.
(#) Szammer válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szia!
Ha tényleg az első elektro-faipari munkád, szép lett. Sokan a sokadikra sem csinálnak ilyen minőséget.
Bár halkan megjegyzem, hogy a furnérozást még kicsit finomítani kell (látszik a hullámosodás).
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) vicsys válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szép lett és biztosan jól is szól. Grat!
(#) Lacko12 válasza Szammer hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szia!
Igen az első, a végére már megtaláltam azt a ragasztómennyiséget amin már nem csúszkál a furnér se miközben sakkozok a 6 darab asztalos szorítóval és az 1-1 darab köztes falappal!
Meg persze tudni kell a szorítókat is helyes pozícióban felhelyezni hogy ne húzza el az egész rakományt!
Köszönöm a dicsérő szavakat!

Vicsys:Kellemes a hangja kifejezetten élmény vele élőhangszeres zenéket hallgatni.
Köszönöm szépen!
(#) gernerakos hozzászólása Jún 16, 2014 / 1
 
Ugyan nem nagy dolog, de azért én is kirakom. Ma délután programoztam Raspberry pi-vel. Az alsó sor változtatható, 16 karakterig mindent ki lehet ott iratni.
Tudja valaki hogy lehet mozgó feliratot programozni Python3-mal?
(#) don_peter válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Úgy terveztem, de az ára itt Magyarországon meglehetősen sok így nem készítettem el mindegyiket.
Van még 2db alap dobozom melyeket értékesítek ha érdekel és elkészítheted a sajátodat, így sokkal olcsóbb lehet
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) don_peter válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Köszönöm...
A kontroller pont akkora amekkora kell így nem lehet gond a stabil fekvéssel még akkor sem ha a combodon van és úgy ütöd a gombokat

SzervízMacska: ergonómiailag is jó szerintem, tapasztalatból mondom
(#) gajdossmd válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Nem nagy dolgok ezek szerintem én a lehető legegyszerűbb módon csináltam ezeket egy pici kézügyességen kívül semmi extra dolgot nem igényelnek. Bárkinek a rendelkezésére állnak manapság a festékek és egy nyomtató.
(#) Szammer válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szia!
Sok sikert, mégegyszer gratula, főként hagy is szól ahogy mondod.
Üdv:
Zsolt
(#) SzervízMacska válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Köszi a felajánlást, de hozzám rossz helyre kerülne. Félkész projektekkel van egy fél szekrény tele...
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) erdgab válasza gajdossmd hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Gagyi ide vagy oda,nekem tetszenek,de a legfontosabb,hogy neked tetszenek és betöltik funkciójukat.
(#) Vales válasza Lacko12 hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Üdv!
Szerintem ez nemhogy "nagyjából vállalható", hanem egyenesen Gyönyörű Munka!
(#) vicsys hozzászólása Jún 16, 2014 /
 
Ez lesz az új nixie órám kapcsitápja. Igaz még csak üres panel, de így is tetszik!
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Szélén a vékony keret(?) csík nem csinál zárlatot? Bár gondolom megnézted. Én ezért rövid szaggatott vonallal csinálom ezt. Egyébként szép, látszik a P20 technika precizitása.
(#) SzervízMacska válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Majdnem két ujjnyi...
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Én ezt már nagyítóval sem látom...
(#) Abukodonozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Egy letört plexi sarkot ki lehet javítani, de minden tisztelettel kedves barátom, Neked a stílusod bicskanyitogató és azt már nehezebb. Én is "Rendkívül őszinte kritikus vagyok, mind pozitív, mind negatív irányban". Tisztelt moderátorok, jöjjön aminek jönnie kell!
(#) Zoli_bácsi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Én nem kertelek, nem hagyok senkit abban a hitben, hogy az szép, meg jó, amit látok, holott egy ronda dolgot látok. Hamis szép szavaknak mi értelme? Ami jó, az jó, ami pocsék, az pocsék. Én vagyok az oldal szókimondó usere. És észrevettem, hogy vannak többen is, akik hozzám hasonlóan vélekednek. Persze amiben látom a törekvést, azt annak megfelelően illetem kritikával. Amiben csak az összedobált, hanyag munkát látom, azt bizony kegyetlenül osztom, mert dühít a látvány. No és persze ennek az ellentéte, amit néhány hozzászólással ezelőtt már olvashattál, a pozitív kritika.

Az ember legyen igényes a saját munkájára. És ha már a plexi téma van terítéken. Miért kell lefotózni a törött munka darabot? Miért nem lehet csere után? Ez azt sugallja számomra, hogy némi hanyagság van a dologban. Azt írja a kedves fórumtárs. "a segítő asztalos" Hát azt az asztalos nagyon messzire el kéne zavarni, látva a famunkát.

Az én stílusom valóban néha bicskanyitogató, tökéletesen igazad van. szerintem nincs mit ezen kijavítani, ahogy utaltál rá.

Az iskolában is megkaptuk a pofont, tanultunk belőle. Magamból indulok ki.

Példaként janikukacot tudnám felhozni. Az első munkái nagyon nem voltak szépek, igényesek. Aztán, ahogy fejlődött, - márpedig lehetett látni, hogy tanult a kritikából -, egyre szebb és igényesebb munkákat mutatott be. Csak tessék rákeresni a képei között, és megtekinteni az első és az utolsó munkáját. Ég és föld a különbség.

Tisztelettel és üdvözlettel: Zoli_Bácsi
(#) Abukodonozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Mostmár értem a filozófiádat, ha nem is értek teljesen egyet vele, de jogos, elfogadom. Köszönöm a válaszod és bocsánat az offért!
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A szokásos profi munka. Elég nagyra sikerült.
(#) sany válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Ez ám a NYÁK spórolás és még sokat sem kell martani.
Nagyon szép lett!
(#) usane válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szuper! Kiváncsi leszek a kész tápra. Én is ilyen mütyür tápokat akarok majd csinálni.
Mennyi kakót lehet belőle majd kivenni?
Jól látom, hogy a te fúród is életlen?
(#) vicsys válasza usane hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szegény ember vízzel főz és 1000 éves szárral fúr. max. 180V és max 5W. A 6db. csövet, röhögve viszi, melegedés nélkül.
(#) kiborg válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szép munka, jó tervezés, de a panelt mi fogja a helyén tartani? Rögzítőfuratra nincs szükség? Kétoldalas ragasztóval rögzíted?
(#) vicsys válasza kiborg hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Ez egy tesztpéldány. Ebben a formájában nem is nagyon fog létezni, mert össze lesz tervezve majd a kész óra többi egységével. Viszont a fejlesztéshez elengedhetetlen.
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Aranyos!
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szép kis svábbogár.
Következő: »»   1190 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem