Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1191 / 1679
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia Vic! Ez már-már olyan kicsi, hogy kár vele vesződni.... Csak viccelek ám! Kíváncsi vagyok a beültetett/működő verzióra is!
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Szia
Ennek érdekelne a kapcsolási rajza, esetleg saját fejlesztés?
Üdv
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Félig meddig saját fejlesztés, felhasználva az IC adatlapját. Ha megjönnek az alkatrészek a HEStore-ból, már rakom is össze és lesznek képek.
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
MC33063(A) Boost konverter külső NPN tranzisztorral?
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
MC34063+fet.
(#) reddot hozzászólása Jún 17, 2014 /
 
Szevasztok!
Csak a nyálam csorgatom a szebbnél-szebb alkotásokon, ezért mutatok egyet, de ellenpéldát.
Tanulgatom a SIEMENS PLC lelkületét, így alkottam egy órát Én is.
Íme:
(#) vicsys válasza reddot hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
19:36?
(#) reddot válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Igen.
(#) vicsys válasza reddot hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Ügyes!
(#) reddot válasza vicsys hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Köszi!
(#) mrobi válasza reddot hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Kicsit drága óra. De azért ügyes.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Nem rossz... nekem eddig sikerült lemenni P20-al.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) Alkotó válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A dobozolás nem teszik!
A belső rendezettség nem látványelem, hanem a műszaki hozzáállás tükre. Kívül CSAK a funkció uralkodhat, minden egyébnek háttérbe kell szorulni.
Pl. egy TV is nagyon rendezett belülről -főleg a mostaniak-, mégse azt akarod látni, hanem a műsort.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Az IC 5x5-ös 32 lábú a két sor láb között 15 mm van 2,5-ös osztású dil, szóval nem normál méret, hanem szélesebb, régi eprom méretű.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Igen és a forrasztásnál trükkös, hogy valójában nincs is lába...
(#) Buvarruha hozzászólása Jún 18, 2014 1 / 1
 
Végre meghallgathattam az LM3886-ot. Ugyanolyan unalmas élettelen hangja van, mint minden IC-nek.

Amúgy egy 3 éves projekt valósult meg, ismerős akkor hozta el a döglött gépet, hogy építsem újra.

LM3886.jpg
    
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 18, 2014 / 4
 
Jó lett! Sőt, több mint szép. Remélem, hogy a fedlapja nem kerül rá,így a beleeső fémtárgyak fény és füsteffekttel kísérik az "élettelen" hangzást. A laikus szemlélődőnek, külön felvillanyozódást jelenthet a biztosíték megérintése- zenehallgatás közben. A ház dizájnolása is kiemelkedő. A belső elválasztó fém bigyula is jól mutat és hangzást is biztosan kellemesen befolyásolja. A kábelek kivezetése az előlapra, meg egyszerűen zseniális! Nem csak praktikus, de a látványt is fokozza! Egyszerűen, jó látni ilyen modern, letisztult és csodálatosan kidolgozott erősítőt! Amúgy is olyan kevesen építenek végfokot, végre egy komoly példány!
(#) Laslie válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Mi az a fehér "valami" a kondiknál?
Osztom vicsys véleményét.
(#) vicsys válasza Laslie hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Szerintem rögzítő elem. Az tartja a panelt meg az IC-k felfogató csavarjai. Gondolom a rázkódás ellen is véd, bár tegyük hozzá, hogy a doboz előbb szétesik...
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Jún 18, 2014 / 1
 
A fedlap már rajta van, a lemez ki van szedve, kábel elrendezve, a doboz meg ez volt és biztos, hogy nem esik szét. Ez a doboz előtte tele volt és a fémlemez azért volt, hogy árnyékolja a böhöm nagy toroid trafót, a fénykép a tesztüzem alatt készült.

A fehér trutyi akril, az rögzíti a kondikat és a nyákot is egyszerre, naagyon jó lesz.

Ez nem komoly példány, ennek 4 órája volt elkészülni, ennyi fért bele, a kimenet kábelei rövidre sikerültek, de nincs az az isten, hogy mégegyszer átkábelezzem.
(#) Ricsi89 válasza Laslie hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Hővezető paszta a kondik hőháztartásának biztosítása érdekében.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Idézet:
„hogy árnyékolja a böhöm nagy toroid trafót, a fénykép a tesztüzem alatt készült.”

Ez a trafó hol van benne?
(#) daneg86 hozzászólása Jún 18, 2014 / 2
 
Lassan készülget a GI-30 csöves fejhallgató erősítőm. Dobozolás és tápegység még vissza van, de már szól, és elég szépen meg tud hajtani egy 32 ohmos fejhallgatót. Hangja kellemes, és a mai zenékkel is megbirkózik
(#) Buvarruha válasza pont hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
ugyan akkor nevét adta egy jóindulattal is kezdetlegesnek nevezhető dobozoláshoz....

Akkor keress vissza és nézd meg a saját cuccaimat DAC, hangerőszabályzó, hogy azok hogy lettek dobozolva, megtervezve, ez sem így nézett ki amikor az enyém volt és vagy 8 éve csináltam....


Az LM3886 nem rosz, jobb egy 2030-as TDA-nál, de közelébe sincs egy rendes tranzisztoros kapcsoláshoz..
(#) Müszi válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
Gratulálok hozzá, szép lett kolléga
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
A szeméttel együtt a hasznos dolgok is kikerültek... Ezért újra leírom:
A tápegységed alig látszik a képen, de ami kivehető, az nem tűnik elégnek. Attól mert az erősítő kicsi, a tápoldalon ugyanolyan igényei vannak mint egy hasonló teljesítményű erősítőnek. Ez az IC kimondottan jól szokott szólni, egészen drága és színvonalas készülékekben is használják.
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 19, 2014 /
 
150VA trafó hajtja és négy darab 4700uf puffer, elég az bőven. Amúgy, ma visszaüzemeltem a denon-t, hát a kottatartóját sem viheti az LM.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2014
(#) csikosgabi hozzászólása Jún 21, 2014 / 2
 
Sziasztok. Már egyszer bemutattam itt az öntözőrendszeremet de azóta jó pár módosításra volt szükség. A jelenlegi összeállítás 2db 0,75kW, 1db 3kW önfelszívó tápszivattyú és 1db 15kW nyomásfokozó, 6 lépcső szivattyú. Így elérhető a 600-800l / perces vízmennyiség 6-8 bar mellett. Tudom eléggé kilóg a szebbnél szebb nyákok és mikrovezérlős kapcsolások közül de hátha elfér mellettük...Még egy két dolog hiányzik : a kezelőszervek feliratozása és a szivattyúk újrafestése.
(#) TAKLACO válasza csikosgabi hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
HELLO !
Latom GSM komunikatoros a szerkentyu.
(#) csikosgabi válasza TAKLACO hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Így van. Távoli indítás és hibaüzenetek ...
Következő: »»   1191 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem