Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1563 / 2506
(#) Hexy hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Üdv. Van egy 5.1-es házimozi erősítőm. Az érdekelne, hogy hogy tudnám átalakítani 2.0-ássá?
(#) reloop válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Szia! Mit értesz átalakítás alatt? Használhatsz a hatból csatornából kettőt, nem lesz a készüléknek semmi baja.
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Van 6 kimenetem amiből egy a mély, 5 pedig az éles. Szeretném ezt az erősítőt úgy használni, hogy 2 db 3 utas hangfalat hajtson meg. Azokban a hangfalakban van külön mély, közép és éles rész is és van saját panelje, hogy a frekvenciákat magának szétoszthassa. Tehát egy csatija van. Ezt az 5.1-et tudom hozzájuk használni?
(#) reloop válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Elképzelhető, hogy a szatellit hangszórókról le van vágva a mély hang. Rajzot, vagy legalább típusszámot adnál a készülékről?
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
aeg dvd 4602 hc
kapcsolási rajzot még sajna nem találtam
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Milyen megoldási lehetőségek vannak?
(#) reloop válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ebbe kár belenyúlni, a szatelit csatornák teljesítménye nagyon szerény lehet.
Építs egy kétcsatornás erősítőt a háromutas hangsugárzóid számára. Hány ohm-osak és hány watt a terhelhetőségük?
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
4db végfok ic van a panelen, összesen 130W teljesítménnyel. Ezt szeretném valahogy kihasználni. A hangfalak most nincsenek itt, de 2x70w és ha jól emlékszem 8Ohm
(#) reloop válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Nézem a használati útmutatóját, 15W 10% torzítás mellett. Azt egy TDA2030 vígan teljesíti. Nagyon komplikált és kockázatos belenyúlni a masinába, a várható eredmény pedig siralmas. A TDA7294 játszva összerakható, dönget is becsülettel, nézz be a témájába!
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
István ha a páciens azt nem tudja hogy hogyan kell belenyúlni egy adott cuccba akkor hogyan fog egy TDA7294 -el megbirkózni , szerintem ha vásárol egy gyári cuccot azzal jár a legjobban !
(#) Primary válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Esetleg vesz valami kitet.
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Szia! Pár kezdőt megtanítottam már TDA-t építeni, hátha újabb trófeát szerzek
(#) CIROKL válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Értem , esetleg ha ráadom a fejem egy TDA építésre akkor nekem is kell majd segitség .
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Már hogy lenne 15W? Csak a mélyláda 60W-os
van benne 3db tda7269A és egy tda7265
(#) daneg86 válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Egyszer ráveszem magam, akkor befejezem a blogom azon részét, ahol ilyeneket szándékozom elég szájbarágósan leírni
(#) reloop válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Meg van beszélve Remélem nemsokára ismét újdonsággal szolgálhatok.
(#) reloop válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Abból főzök ami van. Görgess a 31. oldalra! Egyébként tényleg annyi.
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
1 kimenetre annyi jut. De a kimenetek teljesítményét nem lehet valahogy összesíteni? És még a mélyet is hozzácsatolni? Így kaphatnánk egy vegyes frekvenciájú, viszonylag erős teljesítményű kimenetet. Ez az amire egyébként én az elejétől kezdve gondolok.
(#) reloop válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Az elméleti lehetőség valóban meg van rá, jól gondolkodsz. A kivitelezése az adott keretek között merem mondani - esélytelen.
(#) daneg86 válasza Hexy hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Tapasztalatból mondom, tényleg csak elméletben lehet könnyedén összegezni több csatorna teljesítményét.
(#) Hexy válasza reloop hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Értem. Minden esetre köszönöm az eddigi segítségeket
(#) csoka69 hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Az erősítő: Yamaha RX-V457
http://elektrotanya.com/yamaha_rx-v457_v557_sm.pdf/download.html

Hiba: Nem kapcsol be.

(88. oldal / C3) Subtrans(1)-el lehet a probléma(Tipp).
Cseréltem C405-öt, mert lecsökkent a kapacitása. Cseréltem Q401, Q404, D401, D405, D406, és C406.

S10 - 11.5V
PRY - 0V
E - 0V (Ehhez képest mértem)
PDET - 0V
+5M - 4.97V
/RES - 5.15V.

Az IC402 7-14 lába közt 6V-ot mérek.
A stby transzformátor szekunderén lévő feszültséget fényképeztem. Ucs-cs=6V. Elég csúnya, de egyenirányítás/pufferelés után szép 11.5V DC.

Némi irányt, tanácsot, tippet elfogadnék.
Köszönöm!

szekunder.jpg
    
(#) daneg86 válasza csoka69 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Hali! nézd meg, hogy a Mictro Computer ( PDF 90. oldal ) nevű ic-nél lévő fesz. stab. ic452 után megvan e az 5V. Ha ez megvan, akkor nézd meg, hogy a bekapcsoló gomb jele eljut e ameddig kell.
Ha nincs meg az 5V, akkor húzd le azt a csatlakozót, amin keresztül arra a panelra megy a készenléti feszültség, és mérd meg, hogy ott jelen van e, ha megvan és visszadugod a helyére, akkor ismét mérj rá, hogy mennyit csökken. ( volt egy RX-v450 nálam, amiben a MCU volt zárlatos, és úgy jöttem rá, hogy a készenléti feszültség leesett, mikor a csatlakozó be volt dugva )
(#) csoka69 hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Heló!

IC452 előtt 11.5V , utána 5.7V
A bekapcsoló gomb jele is eljut a Micro Computer 74-es lábára az R534-es ellenálláson keresztül.
Köszönöm az eddigi segítséget, továbbra is keresem a hibáját.
(#) metabo123 hozzászólása Jún 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy TDA1013B IC-vel megépített sztereo erősítő hangerőszabályzását kellene megoldanom (1. ábra). Az IC feszültségvezérelt hangerőszabályzással rendelkezik és ezt a gyakorlatban a 2. ábra szerint szeretném megvalósítani. Az IC adatlapja azt írja, hogy a 7. lábra kapcsolt 2 - 6,5V feszültséggel lehet a hangerőt szabályozni, ezt a rajzon szereplő feszültségosztóval szeretném az erősítő tápfeszéből leosztani.
Egyik kérdés, hogy ez így megvalósítható-e, nincs esetleg valami buktatója a dolognak
A másik, hogy közösíthetem-e a két csatorna (jobb és bal oldal) 7-es pinjét annak érdekében, hogy a hangerőszabályzás egy mono potival elvégezhető legyen.

Köszönöm!
(#) pucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Csak úgy össze nem kötheted. Egy egy soros ellenállással szétválaszthatod, de vedd figyelembe, hogy a 7. lábon áram folyik, (Fig.8) és a soros ellenálláson ne essen túl nagy feszültség.
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Szia! Számoltál a gain control láb +0,2/-0,6mA bemenő áramával? Az R2 ellenállásod helyén 2-3 nyitó-irányú diódát szoktam használni.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Nem, nem számoltam még, egyenlőre az elv helyességére lettem volna kíváncsi.
Az 1K-s ellenállás és poti mellett 7mA-t enged a körben, az megfelelő, nem?
A módosított ábrán R2 és R3 értékére tennétek javaslatot?

Pucuka: Köszi a választ neked is!
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 26, 2014 / 1
 
Megépíteném R2, R3 helyén egyelőre átkötéssel (0 ohm ), igény szerint tennék be ellenállást, ha az együttfutás indokolja.
Megnéztem, nálam simán össze van kötve. Igaz, másik IC.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2014
(#) speeedfire hozzászólása Jún 26, 2014 /
 
Tudnátok ajánlani nekem valami jó hangú AB osztályú diszkrét félvezetős erősítőt? Olyan 2*20W kimenő teljesítmény elég is lenne. Jöhet több ötlet is.
Jelenleg egy kis gainclone (lm1875) van nem invertáló kapcsolásban.
Következő: »»   1563 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem