Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1564 / 2506
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Ok, köszi! Kipróbálom R2 R3 nélkül először.
100nF-ot is teszek a csúszkára hidegítésnek, ahogy a Te alkalmazásodnál láttam.
Az 1K ellenállás és poti érték az osztóban véleményed szerinted megfelelő?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2014
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Az osztó szerintem jó lesz, C1-et 10-100µF közé választanám.
(#) doggy1001 hozzászólása Jún 27, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Adott egy Grundög V5000 típusú erősködő amiben oldalanként 1-1 db pnp végtranzisztor hibás volt.
Mivel 2-2 db pár van benne, jobb híján kiiktattam a hozzájuk tartozó npn-eket is, így minden okés, szól is szépen. Két tiszteletteljes kérdésem lenne:
1., Nem lapul e valakinek a fiók mélyén esetleg 2 darab G746C jelölésű tranzisztor?
2., Jelen felállásban, terhelhetem e büntetlenül 4 Ohm-mal?
A táp +- 40 Volt. Nem nagyon szeretnék 8 db végtranyát beleönteni, na meg jó lenne eredetiben meghagyni... Köszi!

V5000.JPG
    
(#) Buvarruha válasza doggy1001 hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Bulit ne rendezz vele és ne nagyon döngesd, de túlélheti, ha ésszel használod. Én előtte azért átpasztáznám a tranzisztorokat!
(#) doggy1001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Bulit ezzel semmiképp... Pasztázás mindenképp meglesz, sőt jó pár elkó is ki lesz cserélve, hiszen legalább 30 éves a lelkem. Az lenne a legjobb ha lenne valakinek bontott G746C. Nem igazán találtam hirtelen semmilyen infót erről a tranyáról. Nagyon szép hangú, minőségi cucc. Ebbe még toltak anyagot.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2014
(#) doggy1001 válasza doggy1001 hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Nos, kb. fél órája hajtom félig ésszel, és nem melegszik rendellenesen.
(#) Buvarruha válasza doggy1001 hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Én keresnék bele valami korszerű helyettesítő tranzisztort. biztos, hogy ez a típusa? Mi van még ráírva?
(#) reloop válasza doggy1001 hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Úgy látom TIP36C jó bele, az árban is kedvező.
(#) doggy1001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Nincs ráírva semmi más. A manuál szerint is ennyi a típusjelzés.
(#) doggy1001 válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Köszi, ezt leltem Én is egyéb helyeken helyettesítőnek. Bár ennyi erővel talán pl. BD250c vagy hasonló is mehetne bele ami kéznél van, de tartok a béta és az fT különbségek miatt.
Ez a kapcsolás szerinted mennyire érzékeny az ilyesmire?
Habár a TIP36C is "csak" 3Mhz-es...
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2014
(#) reloop válasza doggy1001 hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ha megbecsült készülékről van szó, nem sajnálnám tőle a teljes végfok-garnitúrát sem.
A szomszédos párok legyenek egy sorozatból valók, az áram arányos megoszlására így lesz a legnagyobb esély.
A TIP, BD sorozatú tranzisztorok megállják a helyüket, a ±40V amúgy sem nem nagy kihívás.
Egy ilyen szépség vendégeskedik nálam, BD911-BD912-est kapott, nagyon jól viselkedik tőle
Szerk.: Példa a helyettesítésre.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) doggy1001 válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Nem tudom még mennyire lesz megbecsült, de magam is a komplett cserét fontolgatom.
Azóta is folyamatosan dolgozik 1-1 párral 4 Ohm-ra és eddig nagyon rendben van.
Majd még kitalálom mi legyen, de korrekt leszek vele, megérdemli.
Tényleg szépike a Kenwood vendéged!! Ez a Grudig ilyen: V5000
Köszönöm a figyelmet uraim!
(#) Leadtek hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Sziasztok!
A kezeim közé akadt egy 80-as évekbeli lemezlejátszó. Lider 306 Mono a típusa. Tökéletesen működik egy dolgot leszámítva. Max hangerőn is elég halkan szól bakelitről de észrevettem, hogy ha a bemenetére külső jelet vezetek rá akkor is elég nagy jelszint kell neki a normális hangerőhöz. Egyszóval kicsi az erősítése a benne lévő tranzisztoros erősítőnek. Nem tudom, hogy alapból ilyen-e vagy idővel lett ilyen. Ugyebár tranyós végfokoknál néhány ellenállás állítja be az erősítést szóval ezeket kéne csak módosítanom és szuper lenne. Ebben szeretnék kérni segítséget, hogy melyik ellenállást cseréljem ki és milyenre esetleg potira, hogy közben tudjam állítani.
Erről a szerkezetről lenne szó.
Itt a kézikönyve aminek a 30. oldalán a kapcsolási rajz.
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szia! Ezek az elektrolitkondenzátorok nem az időtállóságukról híresek, pláne 30+ korukban. Mindet cseréld le kíméletlenül!
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Egy érdekesség, ha már megemlítetted az elko-kat. Szíjgarnitúrát cseréltem, egy 1983-as JVC rádiósmagnóban, és igencsak nyafizott utána is. Erre kicseréltem a motor tápkondiját, és megjavult. Rámérve jött a meglepi. A kapacitása, és az ESR értéke is magasan jó volt, mégis valami gáz volt vele. Tehát cserélni mindenképp érdemes.
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Átnéztem a rajzát, a telep táplálás kapcsolója szorosabb visszacsatolást eredményez, az a kapcsoló rendben?
(#) Leadtek válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Telep kapcsoló rendben, csak úgy használtam hogy az benyomva volt miközben külső 12 Voltot adtam rá a megfelelő helyen mert nincs hozzá 220-as dugóm. Átkondizásra gondoltam de annyira túl vannak méretezve a kondik, hogy egyenlőre nem láttam szükségesnek. A hangja nagyon szép és olyan basszusa van, hogy ki sem nézné belőle az ember. Ezért is szeretném ha tökéletesen működne.
(#) reloop válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ha nincs a mélyhangra panasz, akkor nem vészes az elkó helyzet. Emeld ki az R30 egyik lábát, vagy valamilyen praktikus módon iktasd ki.
(#) roymen hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
Sziasztok! Egy Sharp erősítő illesztésével akadt gondom quad 405 végfokhoz.Azz STK043 helyére szeretném bekötni de halkabb az erősítő mint direktben adott jelnél.
A quados topikban reloop kolléga ajánlotta hogy jöjjek ide.
Tehát ide kötöttem a végfokról az árnyékolt kábelt és gyengusz a jel.Plusz egy kép az eredeti vékfokról.
(#) kadarist válasza roymen hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Készíts hozzá egy előerősítőt.
(#) roymen válasza kadarist hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szia kadarist! q105,106 E-C ellenállásainak változtatásával nem lehetne beállítani az erősséget? Ha minden kötél szakad csinálok hozzá előerősítőt 4558-ból,mert csak ilyen ic van itthon.
Üdv.:Roymen
(#) reloop válasza roymen hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ott hagytuk abba, hogy kap tápot a Sharp panel? 20V kell a tranzisztoros fokozatnak.
(#) roymen válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szia! Igen kap tápot.A gyári trafójáról üzemeltetem,egyenlőre kívül van,holnap helyet kap ő is a dobozban.Megvan a 20V a panelen.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) reloop válasza roymen hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Melyik bemenetet használod?
(#) roymen válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Az aux-ot. A többi bemeneten még nem próbáltam, de ma nem is fogom, mert a szomszéd megjelent, és finoman szólva elég morcos volt. Holnap folytatom, mert meglincselnek ha ma még zenét hallanak.
Jó éjt! Üdv.: Roymen
(#) reloop válasza roymen hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Az AUX elvileg rendben. A MIXOUT-ról lehetne jelentős veszteséggel jelet bevinni.
(#) CHZ válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Szia!
Szerintem nem az erősítője rossz, hangszedő döglött. Kerámia alapú fejek hamar öregednek, kimeneti szintjük lecsökken, 300-500 mV feszültséget kéne produkálnia ha jó.
(#) mate0120 hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy van egy Vermona Regent 25 G-1 típusú gitárerősítőm amiben a panel tönkrement ehelyett kellene nekem egy kapcsolási rajz hozzá ami a lényeg, hogy 8-10 W legyen a teljesítménye és legyen rajta gain , volume, bass és treble állíthatóság. Előre is köszönöm.
(#) morzsa15 hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem egy 2x50w-os erősítő lehetőleg úgy hogy 12 voltról (pc tápról) elmenjen tudnátok javasolni kapcsolási rajzot?
(#) granpa válasza morzsa15 hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Autós, erősítős témában nézelődj!
Következő: »»   1564 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem