Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   495 / 607
(#) Justo hozzászólása Júl 8, 2014 /
 
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi kondenzátorok közül melyik lenne jobb Zobel taghoz?
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Júl 8, 2014 /
 
Szia! Választhatod bármelyiket, talán a fólia a legalkalmasabb. A címben szereplő integrált áramkörhöz nem szokás használni, ±25V-nál alacsonyabb táp és különleges terhelőimpedancia esetén lenne létjogosultsága. Kárt mondjuk nem tesz
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2014 1 /
 
A D-audio-s KIT-hez akarom, mert amit adtak hozzá papírt a rajzon rajta van a Zobel tag. Egy 300VA-os toroid trafót tekertettem hozzá 2*28V 4,8A és 2*15V 1A.
Más: Mi a véleményed erről a combo csatiról?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2014
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Júl 8, 2014 /
 
A Zobelről döntsd belátásod szerint az előbbiek ismeretében. A csatlakozó nagyon tetszik
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2014 /
 
Rendben, Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2014
(#) Gimo27 hozzászólása Júl 9, 2014 /
 
üdv mindenki. legyetek szivesek elmagyarázni, esetleg pár szót szólni nekem erről a végfokozatról, a mienségéről tudni illik meg építettem egy áramkört ezzel a végfok ic-vel, csakhogy 4 db van benne, mert hidba van 2-2 . Namost az áramkör kész, de nem lett még letesztelve nem mertem még beindítani védelem nélkül, és hogy mik a tapasztalatok, nagyon kell hűteni, szép a hangja. előre is köszönöm. üdv.
(#) reloop válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 9, 2014 /
 
Bölcs döntés, hogy az első áramaláhelyezés előtt érdeklődsz. Itt a témában megtalálod az élesztés szabályait, szívleld meg a leírtakat!
A hűtéssel kapcsolatos kérdésedre a tápfeszültség és terhelőimpedancia ismeretében lehet pontos választ adni, általában aktív hűtést igényel.
A hangja kielégítő, az árához képest pedig nem is tudnék vetélytársat említeni.
Ne feledkezz meg ennek a használatáról sem
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Helló. Most építem a tda 7294-et de olyan problémám van hogy a 3db 22K ellenállás helyett 3db 27K-s ellenállást adtak és a 30K-s ellenállás helyett pedig 33K-at. Az a kérdésem hogy belerakhatom ezt is vagy vegyek másikat?
(#) reloop válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Szia! Mehet belel nyugodtan, kicsit nő az érzékenység, előnyére is válhat.
(#) Gulacsi989838 válasza reloop hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Köszi szépen
(#) boris92 hozzászólása Júl 11, 2014 /
 
Eddig ilyen.

DSC_0029.JPG
    
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Szép
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 12, 2014 /
 
Sziasztok Szereztem egy trafót ami számomra nem egyértelmű... Úgy van a leosztása hogy 12...0...12. Most akkor ez 2x12V-os és közös a 0-a?
(#) reloop válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Szia! A rend megkövetelné, hogy a kérdésedet itt tedd fel. Ha AC voltmérővel 12-12 között 24V-ot mérsz, akkor a "0" minden bizonnyal középmegcsapolás. A 0-12-ket is hasonlítsd össze!
(#) neocska válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Ahogy mondod. 2x12V 3kivezetésen, a közös a null
(#) lukacsp válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Ezzel már pont csinálhatsz egy 25W @ 4 Ohm végfokot TDA7294 IC-vel. Trafó teljesítménytől függően akár 2 x 25W végfok is összejöhet vele. Teljesen jó lenne végre egy olyan alkalmazást is látni ahol nincs a lélek is kihajtva az IC-ből.
(#) Szpisti válasza lukacsp hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Bizony!
Én most egy dupla TDA7294 hidaltat hajtok 2x19V váltóról. Így is kijön 80W körül oldalanként , és nincs torzítás, melegedés...
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat
(#) Gulacsi989838 válasza lukacsp hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
200VA-a trafó egyébként azért használom ezt mert ki szeretném próbálni hogy működik e az erősítő. Míg nem tudom biztosra addig nem adok ki 9-10ezer forintot egy toroidra
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 13, 2014 /
 
Na az történt hogy faszán rákötöttem és annyi történt hogy a panelon a bemenetnél történt egy szikra és mind a két oldalt szó szerint megolvadt az ón és kicsuszott a vezeték (Y) ez mitől lehet? És kicsit meleg volt a graetz-is...
(#) zotya1983 válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Hogyan kötötted be? Soros izzó volt?
Egy kis írás az élesztésről,mielött úgy jársz mint én annó..

Mielőtt áram alá helyeznénk a gondosan átvizsgált erősítőnket, dióda vizsgáló nézzük meg szakadást mutat-e
a táp és a test a megfelelő polaritást alkalmazva. A mérőcsúcsokat felcserélve tapasztalhatunk nyitó irányú diódát, az
nem baj.
A bemenetet kössük testre, a kimenetre 100-200 ohm ellenálláson keresztül csatlakoztassuk a hangszórót.
Labortáp hiányában a hálózati körben elhelyezett 60W izzó önmagában még kevés védelmet biztosít, a tápágakba
illesszünk 10-10 ohm soros ellenállást. Ez a védelmi funkción kívül segít az áramfelvétel mérésében a rajta eső feszültség
alapján.
Ha van kisebb szekunder feszültségű transzformátorunk, kezdjünk azzal, durva hibával jobb ha ilyen körülmények
között szembesülünk. Középmegcsapolásos transzformátornak elég az egyik tekercsét helyettesíteni, az így
létrejövő egyutas
feszültségkétszerező egyenirányítás elegendő a működőképesség vizsgálatához.
A tápot felsrófolva az üzemi feszültségre állítsuk be a nyugalmi áramot és mérjük meg az egyenfeszültséget az
erősítő kimenetén. Ez utóbbinak 100mV alattinak kell lenni.
Mikor ily módon "felállt" a kapcsolásunk keressünk rendellenes melegedést és szüntessük meg.
Adjunk jelet a bemenetre és fokozatosan növelve vezéreljük ki az erősítőt.
A gyenge feszültségtűrésű alkatrészek ilyenkor szoktak meghibásodni.
Helyes működés esetén először a tápból távolítsuk el az áramkorlátozót és ismételjük
meg az erősítő által igényelt beállításokat. Ismét hallgassuk meg! A hangszóró előtét ellenállását vegyük ki utoljára.
Fokozatosan növelve a leadott teljesítményt, ellenőrizzük a hűtés elégségességét.
Ettől még a későbbiekben elromolhat az erősítőnk, de a tápágban elhelyezett helyesen méretezett biztosítékok és
hangsugárzó elé iktatott DC védelem minimálisra szorítja az ilyenkor keletkező kár mértékét.
A megépített áramkörre kisütött állapotban
kösd rá a pufferkondenzátorokat! Használj valamilyen
áramkorlátozót! Jobb híján köss izzólámpát sorba a primer
tekerccsel! Ha simán felfut a táp mérj kimeneti egyenfeszültséget,
párszor 10mV megengedett, volt nagyságrendben már nem.
A hangszórót először 50-200 ohm soros ellenálláson keresztül kösd rá, egy
estleges gerjedés ne égesse szénné munkádat.
(#) reloop válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Bizonyára helytelenül élesztettél Bővebben: Link
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 13, 2014 / 1
 
Gyorsabb voltál
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Szerintem egyszerre
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
Megépítettem az erősítőt, de sajnos nem működik :-/ . Valaki segítene abban, hogy, hogyan lehet kimérni az IC-t, hogy működőképes e?
(#) Alkotó válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Az IC-t sehogy nem tudod kimérni. Körülötte viszont egy csomó dolog mérhető. Ha a tápok és az engedélyezések rendben vannak, akkor jó IC esetén szólnia is kellene.
(#) zotya1983 válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Szerintem az ic-t dobhatod ki, az a múltkori szikrázás amit említettél hol volt pontosan?
(#) reloop válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 15, 2014 / 1
 
Hogy áll a feszültség a készenlét (9) és a némítás (10) lábakon testhez képest? 3,5V alatt természetes, hogy nem szól.
(#) Gulacsi989838 hozzászólása Júl 16, 2014 /
 
Alkotó!
A C7 és a C9 az milyen kondenzátor? Mert nekem fura az a 4 láb... Én csak egy sima fóliakondenzátort raktam bele.
(#) Alkotó válasza Gulacsi989838 hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Oda "sima" polarizálatlan kondi kell. PL. MKT. Azért van több furat, hogy eltérő méretűeket is be tudjon a panel fogadni. Ha jól megnézed, 3 lyuk össze van kötve.
Következő: »»   495 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem