Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! Választhatod bármelyiket, talán a fólia a legalkalmasabb. A címben szereplő integrált áramkörhöz nem szokás használni, ±25V-nál alacsonyabb táp és különleges terhelőimpedancia esetén lenne létjogosultsága. Kárt mondjuk nem tesz
A Zobelről döntsd belátásod szerint az előbbiek ismeretében. A csatlakozó nagyon tetszik
Rendben, Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2014
üdv mindenki. legyetek szivesek elmagyarázni, esetleg pár szót szólni nekem erről a végfokozatról, a mienségéről tudni illik meg építettem egy áramkört ezzel a végfok ic-vel, csakhogy 4 db van benne, mert hidba van 2-2 . Namost az áramkör kész, de nem lett még letesztelve nem mertem még beindítani védelem nélkül, és hogy mik a tapasztalatok, nagyon kell hűteni, szép a hangja. előre is köszönöm. üdv.
Bölcs döntés, hogy az első áramaláhelyezés előtt érdeklődsz. Itt a témában megtalálod az élesztés szabályait, szívleld meg a leírtakat!
A hűtéssel kapcsolatos kérdésedre a tápfeszültség és terhelőimpedancia ismeretében lehet pontos választ adni, általában aktív hűtést igényel. A hangja kielégítő, az árához képest pedig nem is tudnék vetélytársat említeni. Ne feledkezz meg ennek a használatáról sem
Helló. Most építem a tda 7294-et de olyan problémám van hogy a 3db 22K ellenállás helyett 3db 27K-s ellenállást adtak és a 30K-s ellenállás helyett pedig 33K-at. Az a kérdésem hogy belerakhatom ezt is vagy vegyek másikat?
Szia! Mehet belel nyugodtan, kicsit nő az érzékenység, előnyére is válhat.
Köszi szépen
Sziasztok Szereztem egy trafót ami számomra nem egyértelmű... Úgy van a leosztása hogy 12...0...12. Most akkor ez 2x12V-os és közös a 0-a?
Szia! A rend megkövetelné, hogy a kérdésedet itt tedd fel. Ha AC voltmérővel 12-12 között 24V-ot mérsz, akkor a "0" minden bizonnyal középmegcsapolás. A 0-12-ket is hasonlítsd össze!
Ahogy mondod. 2x12V 3kivezetésen, a közös a null
Ezzel már pont csinálhatsz egy 25W @ 4 Ohm végfokot TDA7294 IC-vel. Trafó teljesítménytől függően akár 2 x 25W végfok is összejöhet vele. Teljesen jó lenne végre egy olyan alkalmazást is látni ahol nincs a lélek is kihajtva az IC-ből.
Bizony!
Én most egy dupla TDA7294 hidaltat hajtok 2x19V váltóról. Így is kijön 80W körül oldalanként , és nincs torzítás, melegedés...
Köszönöm a válaszokat
200VA-a trafó egyébként azért használom ezt mert ki szeretném próbálni hogy működik e az erősítő. Míg nem tudom biztosra addig nem adok ki 9-10ezer forintot egy toroidra
Na az történt hogy faszán rákötöttem és annyi történt hogy a panelon a bemenetnél történt egy szikra és mind a két oldalt szó szerint megolvadt az ón és kicsuszott a vezeték (Y) ez mitől lehet? És kicsit meleg volt a graetz-is...
Hogyan kötötted be? Soros izzó volt?
Egy kis írás az élesztésről,mielött úgy jársz mint én annó.. Mielőtt áram alá helyeznénk a gondosan átvizsgált erősítőnket, dióda vizsgáló nézzük meg szakadást mutat-e a táp és a test a megfelelő polaritást alkalmazva. A mérőcsúcsokat felcserélve tapasztalhatunk nyitó irányú diódát, az nem baj. A bemenetet kössük testre, a kimenetre 100-200 ohm ellenálláson keresztül csatlakoztassuk a hangszórót. Labortáp hiányában a hálózati körben elhelyezett 60W izzó önmagában még kevés védelmet biztosít, a tápágakba illesszünk 10-10 ohm soros ellenállást. Ez a védelmi funkción kívül segít az áramfelvétel mérésében a rajta eső feszültség alapján. Ha van kisebb szekunder feszültségű transzformátorunk, kezdjünk azzal, durva hibával jobb ha ilyen körülmények között szembesülünk. Középmegcsapolásos transzformátornak elég az egyik tekercsét helyettesíteni, az így létrejövő egyutas feszültségkétszerező egyenirányítás elegendő a működőképesség vizsgálatához. A tápot felsrófolva az üzemi feszültségre állítsuk be a nyugalmi áramot és mérjük meg az egyenfeszültséget az erősítő kimenetén. Ez utóbbinak 100mV alattinak kell lenni. Mikor ily módon "felállt" a kapcsolásunk keressünk rendellenes melegedést és szüntessük meg. Adjunk jelet a bemenetre és fokozatosan növelve vezéreljük ki az erősítőt. A gyenge feszültségtűrésű alkatrészek ilyenkor szoktak meghibásodni. Helyes működés esetén először a tápból távolítsuk el az áramkorlátozót és ismételjük meg az erősítő által igényelt beállításokat. Ismét hallgassuk meg! A hangszóró előtét ellenállását vegyük ki utoljára. Fokozatosan növelve a leadott teljesítményt, ellenőrizzük a hűtés elégségességét. Ettől még a későbbiekben elromolhat az erősítőnk, de a tápágban elhelyezett helyesen méretezett biztosítékok és hangsugárzó elé iktatott DC védelem minimálisra szorítja az ilyenkor keletkező kár mértékét. A megépített áramkörre kisütött állapotban kösd rá a pufferkondenzátorokat! Használj valamilyen áramkorlátozót! Jobb híján köss izzólámpát sorba a primer tekerccsel! Ha simán felfut a táp mérj kimeneti egyenfeszültséget, párszor 10mV megengedett, volt nagyságrendben már nem. A hangszórót először 50-200 ohm soros ellenálláson keresztül kösd rá, egy estleges gerjedés ne égesse szénné munkádat.
Bizonyára helytelenül élesztettél Bővebben: Link
Megépítettem az erősítőt, de sajnos nem működik :-/ . Valaki segítene abban, hogy, hogyan lehet kimérni az IC-t, hogy működőképes e?
Az IC-t sehogy nem tudod kimérni. Körülötte viszont egy csomó dolog mérhető. Ha a tápok és az engedélyezések rendben vannak, akkor jó IC esetén szólnia is kellene.
Szerintem az ic-t dobhatod ki, az a múltkori szikrázás amit említettél hol volt pontosan?
Hogy áll a feszültség a készenlét (9) és a némítás (10) lábakon testhez képest? 3,5V alatt természetes, hogy nem szól.
Alkotó!
A C7 és a C9 az milyen kondenzátor? Mert nekem fura az a 4 láb... Én csak egy sima fóliakondenzátort raktam bele.
Oda "sima" polarizálatlan kondi kell. PL. MKT. Azért van több furat, hogy eltérő méretűeket is be tudjon a panel fogadni. Ha jól megnézed, 3 lyuk össze van kötve.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |