Fórum témák
» Több friss téma |
Ebben az esetben az a válaszom, hogy vegyél az üzletben egyet és arra biztosan rákötheted.
Sziasztok! Összeraktam az alábbi kapcsolást, működik is, csak egy gondom van vele, mégpedig, hogy a relé elengedéséhez hatalmas nagy fényerőre van szükség. Ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy a relé behúzása és elengedése körülbelül ugyanakkora fényerőnél történjen.
Köszi előre is!
Gondolom a itt arról van szó, hogy a relé elengedéséhez a feszültségnek kisebbnek kell lennie, mint a behúzáshoz...
Hello! Ez így van, de a tranyó erősítése ezt a különbséget csökkenti. De sokkal célszerűbb, ha Fet-et használsz, és nagyobb ellenállást-potit. Mert itt az LDR-nek a tranyó bázis-emitter feszültségét kell söntölni, ahol csak 600mV körül van a feszültség. és ezt csak kis ellenálláson, avagy nagy fényerőn képes megtenni. Fet-nél más a helyzet. Lehet nayg az impedancia. De egy BS170 is bőven megteszi.
Egyébként az nem lenne jó, ha ugyanannál a fényerőnél húzna és ejtene a relé, mert akkor a határon, ki-be kapcsolgatna.
Értem, akkor FET-tel próbálkozom. Ilyen IRFXX-ek úgyis vannak bőven itthon. Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
Szép estét!
Elnézésedet kérem, hogy így ismeretlenül írok. De meg láttam ezt az áram kört és tovább gondoltam, ha nem bánod. De meg akadtam mert nem tudom, hogy lehetne legegyszerűbben tápot adni 230v-ról. tudnál-e segíteni. Egy 100w-os reflektort működtetnék róla kapcsolón keresztül. Előre is köszönöm. Elnézést a rajzért. Ha nem nagy fáradtság, kérlek néz át az szilárd test relé topikba is, oda is tettem fel kérdést az ssr-ekkel kapcsolatba, kérlek mondj véleményt róla, járható-e ez az út? Előre is köszönöm a türelmedet. Hsystem Szép estét
Hello! Két lehetőség van. Biztonságosabb egy 9V-os kistrafóról, egyenirányító pufferkondi segítségével, vagy kondenzátoros táplálással közvetlen a 230V-ról. Ehhez is van külön topik.
De a MOC nem biztps, hogy örülni fog az izzónak, mert annak hideg-ellenállása akár ötször kisebb lehet, mint amikor már világít.
Én még nem használtam váltó bemenetű SSR reléket (eszembe sem jutott volna), így fogalmam sincs mi lehet és mit nem. Minden esetre a nullátmenet kiküszöbölése kondival nem megoldás, mert a váltó mindenképpen le megy nullára, hiszen polaritást is vált. Bár mit teszel is rá. De ha a bemenete megeszi a váltót, akkor lehet nincs is szükség rá.
Hello! A tápról még gondolkodom, a moc meghajthat egy ac bemenetű ssr-t.
Az ac bemenetű ssr-ről találtam adatokat itt: Bővebben: Link Köszönöm, hogy válaszoltál.
Hello! Azóta gondolkodtam a kapcsoláson és arra jutottam, hogy az ssr ha fogdja az ac-t, akkor kel, hogy fogadja a kimenetről érkező ac- is (legalább is remélem ) néhány hét és kiderül, már úton van a nagy fal mögül. Ha nincs ellenedre majd beszámolok, hogy mire jutottam. Addig is agyalok.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
Üdv mindenkinek!
Csináltam egy kapcsolást multisimben, ennek működni-e kell és ugyan akkora fénynél kapcsol be, mint ki. A potméterrel sorba kell egy photoresistor (fényellenállás). Ezt egy templom kivilágításához terveztem, hogy ne kelljen állítgatni az időrelét. Ha sötét lesz akkor bekapcsol. S1 helyére kerülhet egy 12V-os relé. Ha valaki tudja hasznosítani akkor jó, itt van. A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |