Fórum témák
» Több friss téma |
Digitális tolómérővel is be lehet mérni, az nullázható. Gondolom Mach 3 a használt sw. Ott van tengely beállítás, kb re belövöd majd azzal pontosítod, 3-4 belövés a tengely beállításnál , próbamunkák és megvan a kívánt eredmény, mindig maximális motortuning sebességgel megy, előtte egy tengelyenkénti derékszög belövés se árt, arra jó az óra, meg egy frankó mindenfelé derékszögű "vas" téglalap.
Nem a cnc usb program és vezérlő lesz a lelke.
Az én "projekt"-em is halad, (már ha csinálom)
Amúgy lérer kerül rá. A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
Álljunk meg egy szóra, én is egy lézeresen ügyködök, kérhetlek hogy más szögből is fényképezd le, motor és a szánszerkezet adatait hasznos munkaterületet megadnád, nagyon babán néz ki, hálás(hálásak lennénk ha te és kaqkk is beszámolna a további folyamatokról.
Köszönöm.
A munkaterület A4 lesz...
Egy ilyen lesz feltéve rá, csak 1.7W-os kivitel. Az Y tengely 10x2 trapézmenet, házilag képeztem ki a csapágyhelyeket, és a tengelykapcsoló fogadására alkalmas csaprészt is. Az anya ZX100 műanyag, házilag készített menetfúróval menetelve, és a szintén sk készült alu kockába préselve. A csapágyházak, véglemezek is saját gyártásúak. Igyekszem minél több alkatrészt előállítani, számomra ez is hobbi, nem pénzkereseti forrás, (mert akkor biztos nem tö..ölnék ennyit vele) Az X tengely fogazott szíj hajtású, ide gyors mozgás kell, viszonylag kis tömeget kell gyorsítani, lassítani, remélhetőleg elegendőnek bizonyul a NEMA17-es motor is. Az X profil leánykorában egy Festo dugatyúrúd nélküli munkahenger volt, lineár volt a tetején, de sajnos skilócsapágya volt a rajta lévő kocsinak, így ezt a részt cserélni kellett egy golyós lineárra. Ezt egyébként szét kell szednem, ki kell takarítanom, és a sínt is meg kell pucoválni, mert erősen ráfér a karbantartás... Reményeim szerint ezután könnyedén fog mozogni, ezen az egyébként annyira nem kritikus felhasználási területen. Az elektronika kész van, az előző kis marógépemet szolgálja ki, de a tengelyek beállításával minden további nélkül jó lesz ide is. Ha nagyon belejövök, valószínű kap egy külön meghajtóegységet, de ez még nagyon a jövő...Ha kéznél van a fényképező, akkor szoktam dokumentálni a készítés ...éggel. A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
Ügyes vagy, és figyelsz a külalakra is! Csak így tovább! Szerintem az a Nema17 moci, ha csak a lézerdióda lesz fent a hűtőbordával, meg az optikával, akkor bőven elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
Miért nem volt jó a siklócsapágyas lineár? Ha jól látom kaqkk is siklóssal épít.
Az asztal is görgős (robotron írógép sin) egyszerű az ok ezt sikerült vennem.A hídon és az x tengelyen golyós lineárok vannak-lesznek 12-3 as menetes orsók és pom-ból esztergált anyák fogják mozgatni a gépet (ajándékba kapott motorokkal , és cncusb vezérlővel )
A siklócsapágyas lineár egy háromszögbordákkal ellátott eloxált alu sínből, és egy műanyagbetétes kocsiból állt eredetileg, amit a hozzá kapcsolt dugattyú könnyedén mozgatott 4-7bar hatására.. Levegő nélkül, még a dugattyú kiiktatása után is megfogta volna a nema 17-es motort ...
A képről úgy tűnt, hogy az igus féle drylin van a hídon.
És mennyiért vesztegetik ezt a lézer egységet, gondolom egy százas környékén van?
Köszi
A fele sincs..
Egyébként én Mo-n vettem 30 üzemórával, némi kiegészítővel, szemüveggel, sárga plexivel negyvenért. A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2014
Az jó, majd kíváncsi leszek hogy válik be, egyből felszereled vagy lencséket akarsz mozgatni?
Sziasztok!
Nyár eleje óta én is haladtam, már munkára fogható a gép, de a munkaasztal még ideiglenesen OSB+bútorlap "kókálmány". A Képalbumot mostanában nem nagyon frissítgettem, de majd pótolom.
Elővettem a lézeregységet, és provizór bekapcsoltam..
12V táp mellett 1570mA áramfelvétele van. A fókuszt elég tág határok közt tudom állítani a beépített lencsével, olyan~ 25-60mm-ig. Kézből szépen vágja a fényes kartont. Az ecset nyelét (tölgyfának nézem) meg kifejezetten harapja.
Lézereseknek!
Szívesen segítek. Én 1W 808nm-est használok. Most is megy, sorozatgyártásban. Hasonló szerkezetem van, mint mex-nek. Hibátlan, gyors, pontos. Az 1W-os, 30e forintból kihozható, szemüveggel együtt. Ha jó a tokozás, még aktív hűtés sem kell neki. Program ügyileg, jelenleg Mach3 vezérel és Cambam készíti a kódot. Van egy saját készítésű doksim is hozzá. Keressetek bátran, segítek, amiben tudok. Nehéz rész ez, már csak a támogatás miatt is. Elszívó készítését mindenkinek ajánlom, mert a tanuló gépemet ez vágta gajra. (A köszörült felületek rozsdásodására gondolok.) Természetesen erre is van egy egyszerű megoldásom.
1W-al te mit és milyen vastagon vágtál? Mire elég az 1W?
A vágás felejtős, égetni viszont gyönyörűen lehet vele.
Maximum fekete fóliát vághatsz vele, de abból öntapadósat is. A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
Szia sunraw!
Te hogy oldottad meg a kontúrvonalak,kontraxt problémáját, mert van aki azt mondja hogy menyen lassabban ahol erősebb a kontraxt kell, van aki a harmadik tengely helyére köt egy vezérlőt ami a lézer erősséget állítja? Ezt a 808 IR lézert hogy kell elképzelni, üzem közben mit lehet látni, esetleg egy piros pötty vagy csak egy fényes pont, esetleg a nyalábból valami látszik füstben, ilyennel még nem volt dolgom, inkább kék lézert láttam üzem közben?
Szia!
Mivel infra, semmit nem látsz. Erre a mach3 kamera pluginje és egy webcam van a segítségünkre. Az infra ereje nálam fix, azt, hogy milyen vastagságot éget, a sebesség határozza meg. Keresek egy videót és megosztom itt. üdv.arni
A lényeg, hogy védőszemüveg nélkül ne használd, se ezt, se azt!!!
Merre lehetne megnézni a jelenlegi gépedet?
kész holmik:
Bővebben: Link - Bővebben: Link - Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2014
Jelenleg az USBCNC-s megoldáson dolgozom, egy teljesen új mechanikára ültetve.
Két épített vezérlőm is van, regisztráció megoldott.
Köszi!
Segítek mechanikában is, ha szükséged van rá. Másnak is szívesen.
Mindent magam készítettem itthon, egyedül a lézer kuckó és az orsó házikók voltak esztergályos munkák.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |